Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

10/24/2014 5:23:18 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
NFO Drives  SectorPic0.000.000.4650.490.4890.4890.48913,0006,357195.81
Orasolv  SectorPic0.000.000.320.330.320.320.3212,1763,896139.55
DEFLAMO B  SectorPic0.1112.940.860.9850.960.960.961,000960.0160.78
H1 Communication B  SectorPic(0.06)-3.661.581.651.581.581.58200316.0115.17
Senzime  SectorPic0.000.006.607.007.007.007.00100700.0177.16
Traveas A  SectorPic0.011.560.640.650.650.650.652,0001,300118.93
True Heading B  SectorPic0.000.001.001.061.071.071.074,0004,280128.10
FX International  SectorPic(0.57)-31.671.261.801.231.231.23233286.613.14
Spago  SectorPic0.403.8111.0011.3010.9010.9010.905005,450160.26
Vivoline  SectorPic0.112.634.294.344.294.294.295852,510168.68
Ecoclime  SectorPic(0.22)-4.994.014.224.194.194.191,0534,412127.20
Ortoma B  SectorPic0.000.003.884.094.124.124.12125515.0137.69
TiksPac konvertibel 1info SectorPic0.10%0.10102.10%108.00%102.10%102.10%102.10%557568.71 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic(0.015)-18.750.0650.2290.0650.0650.06524515.91 
Wonderful Times Group  SectorPic(0.05)-0.564.878.208.958.958.951201,074115.91
Lucent Oil  SectorPic(0.20)-4.004.405.004.804.804.801,9149,187210.17
ProstaLund  SectorPic0.000.009.7010.0010.0010.0010.001,50015,000248.16
SwitchCore A  SectorPic0.093.902.402.792.402.402.313889.62 14.87
Latvian Forest B  SectorPic0.050.697.107.257.307.307.255,00036,450292.60
ECOMB  SectorPic0.000.002.252.612.652.652.635,00013,184226.51
AroCell BTAinfo SectorPic0.254.395.905.955.955.955.903,13118,5982 
Yield Life Science B  SectorPic(0.78)-18.223.514.263.503.663.503,00010,829343.56
SwitchCore B  SectorPic0.052.272.172.252.252.252.163,0406,7383 69.68
Business Control Systems  SectorPic0.01613.450.1070.1350.1350.1380.1330,0003,97034.48
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.20)-6.252.903.003.003.303.005,90018,586317.92
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
TiksPac  SectorPic0.112.923.803.883.883.883.747,50028,754327.60
Dentware  SectorPic0.000.003.703.903.803.803.807,50028,500325.66
Motion Display  SectorPic0.458.335.655.955.855.905.851,5889,340352.88
ahaWorld  SectorPic0.010.263.904.003.903.903.892,4479,536322.82
Igreneinfo SectorPic0.505.0010.0010.4010.5010.5010.452,01021,070364.83
EQL Pharma BTUinfo SectorPic0.709.867.157.807.807.807.151,1839,0733 
Vindico Security BTAinfo SectorPic(0.03)-2.651.051.081.101.101.098,0008,7213 
Miris Holding  SectorPic0.0055.560.0810.0920.0950.0980.082157,50013,820412.15
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.04)-2.061.851.901.901.901.8512,00022,651421.29
PharmaLundensis  SectorPic(0.15)-1.747.908.208.458.608.452,10017,9104143.85
Abelco  SectorPic(0.07)-2.123.253.723.233.693.234,79915,590421.61
Ambia  SectorPic(0.20)-1.1616.3016.9017.0017.0016.501,03017,283432.29
Archelon B  SectorPic0.000.000.090.100.100.100.08517,5121,71947.31
PromikBook  SectorPic(0.035)-7.690.400.420.420.4550.41914,0246,026418.69
Mobile Loyaltyinfo SectorPic(0.05)-13.890.300.350.310.330.3136,00711,246423.90
Lucent Oil TO 1info SectorPic(0.048)-24.240.0520.150.150.150.1448,0007,15051.87
Botnia Exploration  SectorPic(0.035)-5.830.580.600.5650.610.56526,59215,745543.96
Greater Than  SectorPic(0.15)-2.076.958.957.107.206.803,54724,984545.36
RLS Global BTAinfo SectorPic0.103.702.512.792.802.802.515,46713,9765 
Sivers IMA BTAinfo SectorPic(0.20)-2.338.208.408.408.458.404,86640,8795 
Angler Gaming  SectorPic0.000.001.561.701.561.691.561,9683,201687.81
Nordic Camping  SectorPic0.904.8619.0019.4019.4019.4019.002,43946,3536164.00
Net Gaming  SectorPic(0.052)-12.090.3790.4690.3780.480.3719,6508,325621.74
Novus Group  SectorPic0.186.792.502.832.832.832.786,09016,948629.35
EasyFill B  SectorPic0.144.503.163.353.253.303.2021,86070,5526157.98
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Emotra  SectorPic(0.20)-1.1017.0018.0018.0018.1017.001,72029,870646.72
Accelerator  SectorPic0.000.000.840.940.940.940.8411,32510,146615.47
Moretime  SectorPic0.054.171.121.251.251.251.207,0008,562613.07
Vivoline TRinfo SectorPic0.01100.000.020.040.020.020.01740,806761.76 
Amhult 2 B  SectorPic(0.40)-0.9939.8040.4040.0040.2039.902,548102,2317246.34
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.02411.160.2210.2390.2390.240.221185,00142,729782.52
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.000.000.1910.210.210.210.1945,5379,554722.49
AlphaHelix  SectorPic0.031.991.481.541.541.541.4714,50021,560881.36
Wiking Mineral  SectorPic(0.10)-5.561.201.701.701.701.5014,50022,830823.38
MediRätt B  SectorPic0.000.002.482.802.802.802.484,24011,598822.22
RLS Global  SectorPic(0.10)-3.342.802.882.892.902.7717,80751,517872.84
Cherry B  SectorPic0.602.0529.8030.7029.8030.0029.202,24566,5958381.52
EQL Pharma  SectorPic0.308.113.764.004.004.003.515,30019,327853.95
Traveas TR Ainfo SectorPic(0.006)-60.000.0040.0190.0040.010.001429,4321,7248 
IDL Biotech B  SectorPic(0.34)-17.531.521.741.602.001.5412,40020,895943.74
HQ  SectorPic(0.007)-1.520.4530.4680.4530.470.45142,10819,3429123.34
SensoDetect  SectorPic(0.10)-1.556.256.506.356.906.203,28120,889938.33
Respiratorius  SectorPic0.0020.560.3380.3570.3570.390.34738,20513,961943.45
Massolit B  SectorPic(0.20)-10.001.801.891.801.901.8038,85571,051931.55
Saniona  SectorPic(0.60)-6.259.009.159.009.459.005,25048,83010124.94
MediRox B  SectorPic0.000.0012.9013.0013.0013.7513.0013,000170,09511 42.86
AQ  SectorPic0.000.0078.5080.0079.0079.0078.002,200173,075111,424.69
AroCell  SectorPic0.050.846.006.056.006.105.908,10348,66211140.77
Eurocine Vaccines  SectorPic0.000.0011.5512.0011.8011.8511.8014,497171,17012154.30
Jojka  SectorPic0.125.262.302.482.402.522.2819,91447,3361215.32
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Micropos Medical  SectorPic(0.11)-3.792.802.902.793.002.7928,20080,84012104.76
EcoRub B  SectorPic(0.02)-0.692.742.902.872.882.6813,98038,9531250.31
A1M Pharma  SectorPic0.091.894.684.854.854.984.768,11039,72412140.56
Delta Minerals B  SectorPic(0.005)-2.110.2330.2340.2320.2370.22868,33315,8331314.66
Peptonic Medical  SectorPic0.404.009.8510.4010.4010.409.4012,546121,8761382.90
Community Entertainment  SectorPic0.01718.280.0810.110.110.110.08201,99920,1201418.32
Railcare Group  SectorPic1.252.0761.0061.5061.5061.5060.004,276257,54214269.39
Star Vault B  SectorPic0.000.000.5750.5950.5950.5950.57542,40024,8271428.49
United Media  SectorPic0.025.880.320.360.360.360.3282,00028,170178.25
Enzymatica  SectorPic0.403.8110.7510.9010.9010.9010.5020,766223,06218272.08
MedicPen  SectorPic0.022.170.9050.940.940.940.86583,83475,7151954.57
Lovisagruvan  SectorPic0.000.0034.5035.0035.0035.5034.405,296186,79520119.58
Medfield  SectorPic(0.20)-1.5712.5012.7012.5012.7012.509,961124,87220188.09
Safe at Sea  SectorPic0.301.8016.5017.0017.0017.9016.807,565130,5852141.87
Serstech  SectorPic0.8019.054.805.005.005.004.4520,65495,6972271.24
OptiFreeze  SectorPic0.000.0014.6514.7514.8014.9014.5011,318167,32322115.44
US Energy Binfo SectorPic0.0816.000.580.590.580.580.395162,00079,9092454.66
Robert Friman International  SectorPic(0.001)-0.960.0970.0990.1030.1040.094789,96678,5312830.38
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.881.121.141.131.141.12118,306133,7233085.24
Sivers IMA  SectorPic(0.35)-3.958.358.508.508.908.4027,160232,40940140.71
QBank  SectorPic0.000.001.801.861.861.981.69139,291251,2984146.50
Bahnhof B  SectorPic(2.00)-2.2985.2586.0085.2587.2585.2514,8931,279,78443916.99
Zinzino B  SectorPic0.803.5922.4023.0023.1023.2022.0034,633782,01349681.65
Mr Green  SectorPic2.007.3329.1029.3029.3029.5027.2040,5051,128,229501,050.39
Phase Holographic  SectorPic0.347.224.885.055.055.954.8523,290120,2216249.52
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
BrainCool  SectorPic(0.45)-8.185.055.155.055.504.7093,099463,6086486.72
Recyctec B  SectorPic(0.20)-1.1916.5016.6016.6017.0016.5045,703765,51965225.07
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.15)-1.489.9510.0010.0010.159.5530,382301,07670170.48
Phase Holographic BTAinfo SectorPic0.204.424.654.724.724.944.54103,438487,64384 
Biotech-IgG B  SectorPic(0.02)-7.140.2540.2670.260.2980.222,404,442645,1078825.63
Interfox Resources  SectorPic(0.06)-1.623.643.653.643.663.41170,575595,92610391.98
Josab International  SectorPic0.705.2613.7514.0014.0014.5013.35155,7102,169,553105665.73
WntResearch  SectorPic0.200.6531.1031.2031.2031.7030.3031,697989,660113483.13
Arc Aroma B  SectorPic(4.90)-11.4236.8038.3038.0045.0034.2073,6172,871,666230283.29
Angler Gaming TOinfo SectorPic  0.290.75     0 
Conpharm A  SectorPic  1.201.611.20    0 6.09
Conpharm B  SectorPic  0.700.740.725    0 12.68
Klick Data B  SectorPic  14.7016.6014.70    035.99
European Institute of Science B  SectorPic  0.4840.650.50    03.41
Genesis IT  SectorPic  5.005.505.00    046.48
MediRox A  SectorPic  13.5515.0014.00    0 36.92
Elverket Vallentuna  SectorPic  36.5038.0036.50    0236.52
HomeMaid B  SectorPic  6.706.956.60    0117.75
Consensus Binfo SectorPic  0.0820.0990.10    055.58
Vindico Security  SectorPic  1.361.841.88    09.62
Amnode  SectorPic  3.204.834.43    021.94
Vendator B  SectorPic  0.590.850.585    017.19
Eurocon Consulting  SectorPic  3.103.283.10    0127.86
Comfort Window  SectorPic  0.481.000.80    05.19
Caucasus Oil  SectorPic  0.450.550.51    06.58
Transferator B  SectorPic  0.600.790.615    0 6.29
Transferator A  SectorPic  0.470.530.471    0 6.78
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Xtranet  SectorPic  0.901.031.00    07.07
SyntheticMR  SectorPic  31.0040.1031.00    0107.35
INEV Studios  SectorPic  4.004.654.73    025.40
Alteco  SectorPic  3.293.393.29    035.92
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  0.801.101.10    0 
Ambia TO 1info SectorPic  0.112.752.50    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic   0.0290.001    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0010.050.10    0 
Envirologic B  SectorPic  3.125.455.00    023.08
Moretime TO 1info SectorPic  0.0010.3480.10    0 
ECOMB TO 1info SectorPic  0.0690.400.399    0 
DexTech Medical  SectorPic  21.0021.9021.30    0301.67
Axonkids  SectorPic  4.404.704.89    031.30
C Securityinfo SectorPic  1.211.801.80    012.18
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.040.080.075    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.280.3590.36    0 
EQL Pharma SR 1info SectorPic  7.008.008.00    0 
SyntheticMR BTAinfo SectorPic  29.10      0 
Vivoline BTAinfo SectorPic  3.75      0 
Traveas BTA Ainfo SectorPic  0.40      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic0.000.000.150.1680.170.190.12552,2649,80478.05
Forsstrom BinfoOBSectorPic  4.315.906.30    011.03
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.650.840.60    03.63
Cefour TO 1BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour TO 2BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour BinfoOBTHSectorPic   0.390.351    04.97



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se