Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

8/24/2016 10:30:04 AM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic0.000.003.253.343.343.343.342,0006,6801243.80
AlphaHelix  SectorPic0.055.560.910.9550.950.950.95698663.1150.19
Amhult 2 B  SectorPic(0.25)-0.2889.0089.5089.5089.5089.5027024,1651 551.19
Eurocon Consulting  SectorPic0.000.004.804.844.844.844.841048.41200.68
Medfield  SectorPic0.000.008.258.408.258.258.251691,3941142.18
SpectraCure  SectorPic(0.05)-2.871.681.751.691.691.6910,00016,900150.68
Prebona  SectorPic0.040.894.554.754.554.554.551,0004,550164.37
Sydsvenska Hem  SectorPic0.250.23108.50109.50109.50109.50109.5030032,8501262.80
Bosjö Fastigheter  SectorPic0.500.47105.50107.25108.00108.00108.004432.01239.76
Litium teckningsoption 1info SectorPic(0.029)-8.060.3310.500.3310.3310.33112541.41 
WntResearch TO 2info SectorPic0.101.206.709.508.408.408.401,0008,4001 
MedicPen TO 3  SectorPic0.02919.330.1440.160.1790.1790.17920,0003,5801 
Pen Conceptinfo SectorPic(0.05)-0.974.725.105.105.105.10100510.0195.24
Klick Data B  SectorPic(0.10)-1.098.459.109.109.109.102,01118,3002 22.28
IDL Biotech B  SectorPic(0.14)-3.903.453.483.453.453.453,00010,3502 94.32
Amnode  SectorPic0.011.060.900.950.950.990.952,0001,940215.76
Challenger Mobile B  SectorPic(0.001)-1.520.0570.0650.0650.0650.065175,00011,3752 6.98
ECOMB  SectorPic0.063.331.801.861.861.861.865093.0221.35
Spago  SectorPic(0.20)-1.3214.9015.1014.9014.9014.903,61653,8782128.17
Mobile Loyalty  SectorPic0.0011.560.060.0620.0650.0650.0649,4002,989219.06
Oboya B  SectorPic0.503.0316.9017.3017.0017.0016.801,14519,3362 299.67
Follicum  SectorPic0.000.004.474.604.604.604.603,00013,800273.62
CombiGene  SectorPic(0.10)-1.645.655.806.006.056.002,60415,724270.81
Absolicon  SectorPic(5.50)-9.8751.5056.7550.2550.2550.2522511,306247.86
PExA  SectorPic0.000.008.909.008.808.808.801,35011,880259.54
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
RhoVac TO 1info SectorPic0.4512.003.704.204.204.204.201,0004,2002 
Eurocine Vaccines TO 1info SectorPic(0.001)-0.230.400.4390.4390.4390.43915,0006,5852 
European Institute of Science B  SectorPic0.000.000.630.750.780.780.645679455.43 6.31
HomeMaid B  SectorPic0.201.6911.8012.0012.0012.0011.807889,4163 218.90
Biotech-IgG B  SectorPic0.000.000.130.1320.130.130.139,3901,2213 17.06
Sivers IMA  SectorPic(0.10)-2.903.373.483.353.403.355,48718,4283140.32
New Equity Venture International B  SectorPic2.003.3360.0062.0062.0062.0062.00452,7903 180.48
Toleranzia TO 1info SectorPic0.000.001.701.901.701.701.5511,40017,8803 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic(0.085)-9.440.8151.100.8150.900.8151,7001,4923 
Josab International  SectorPic0.040.814.954.994.954.954.9014,86073,0824281.38
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.151.3910.6010.8510.9510.9510.951,25013,6884 259.44
Micropos Medical  SectorPic(0.07)-2.862.382.462.382.382.3512,00028,4554111.71
Tourn International  SectorPic0.252.948.508.758.758.758.507,45063,438457.93
PromikBook  SectorPic(0.008)-1.860.4210.4570.4210.4690.4211,620710.8425.62
Peptonic Medical  SectorPic0.000.006.256.506.506.506.501,1107,2154124.63
Transtema  SectorPic(0.40)-1.6823.4023.7023.4023.8023.404099,5954438.65
Insplorion  SectorPic0.050.568.909.008.909.108.901,64014,724444.73
QuickCool  SectorPic(0.40)-6.405.855.905.855.955.801,1226,571427.97
Sleepo  SectorPic(0.01)-0.392.702.772.532.842.531,7604,463415.92
Sjöstrand Coffee B  SectorPic0.000.006.056.456.406.456.404853,112440.21
HQ  SectorPic0.000.000.500.510.510.510.5038,82219,5495243.00
Orasolv  SectorPic0.0154.130.3620.3770.3780.3810.37833,50012,669571.36
Gullberg & Jansson  SectorPic0.000.006.857.007.007.006.751,90712,999560.09
Greater Than  SectorPic0.000.0015.3015.8015.8015.8015.604,22366,4095118.35
Yield Life Scienceinfo SectorPic(0.05)-0.835.856.056.006.106.005,85035,448581.67
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Taurus Energy B  SectorPic0.000.000.890.920.9250.9250.8817,60015,9206 79.63
Vindico Group  SectorPic(0.05)-3.851.251.331.251.301.206,2057,696613.46
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.007.157.157.207.1515,000107,3006 113.38
Ambia  SectorPic0.301.9415.5015.9015.8015.9015.501,75027,300640.97
RLS Global  SectorPic(0.05)-0.4012.6012.9512.6012.9512.102,00224,5596629.68
Archelon B  SectorPic(0.005)-2.220.2160.220.220.220.2220,3354,4746 16.86
Ortoma B  SectorPic(0.30)-1.0228.9029.5029.0029.6029.002,75180,0066 330.96
Cline Scientific  SectorPic0.101.069.559.759.559.559.501,35712,897671.63
Emotra  SectorPic0.050.766.556.656.657.106.655,92339,780663.29
Idogen  SectorPic0.000.0010.3510.5010.5010.6010.501,52916,0606102.80
NFO Drives  SectorPic0.0031.080.280.290.280.2880.2891,95626,444766.64
Dentware  SectorPic0.010.432.302.372.312.332.248,91720,408746.09
DexTech Medical  SectorPic0.501.4535.1035.9035.0035.0034.502,02570,3127495.70
Plejd  SectorPic0.202.787.157.507.407.456.8510,15275,290741.15
AQ  SectorPic0.000.00193.00195.00194.00195.00193.0033164,47883,498.61
PlayHippo  SectorPic(0.003)-1.070.2710.2770.2770.280.27766,80018,685835.73
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.01)-0.214.704.754.754.904.755,52026,585866.54
Transferator B  SectorPic0.043.571.101.201.161.161.1545,86353,0358 25.56
Respiratorius  SectorPic(0.008)-1.710.4550.460.460.4720.45979,72736,838864.27
Hamlet Pharma TO 2info SectorPic(0.65)-6.998.659.208.659.008.657,00061,8758 
Fastout Int  SectorPic(0.02)-1.291.531.551.531.551.5122,10533,931873.44
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.112.494.364.524.524.524.364,40019,696864.42
GoldXinfo SectorPic(0.002)-1.080.1840.1890.1840.1890.182117,51021,581924.37
RhoVac  SectorPic0.504.1012.5012.7012.7012.7012.201,42517,861988.11
Xtranet  SectorPic0.031.282.352.402.382.442.3512,90030,6671062.19
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Aptahem  SectorPic(0.35)-3.479.8010.009.7510.359.753,30132,7951075.99
Litium  SectorPic(0.15)-2.226.606.956.606.706.608,50056,7551043.52
Alzinova  SectorPic0.100.5717.6017.8017.6018.9017.503,75266,7851075.89
Crowdsoftinfo SectorPic(0.003)-1.410.2060.210.210.2130.205275,76157,6451145.25
ahaWorld  SectorPic(0.15)-2.505.855.955.856.005.859,22854,6591173.45
Rootfruit  SectorPic0.050.529.209.309.659.909.255,53652,3491259.10
Zenergy  SectorPic0.151.4610.4010.4510.4510.8010.302,48026,01112143.29
Safe at Sea  SectorPic0.404.1010.0010.1510.1510.1510.0510,793108,6801325.00
Sealwacs  SectorPic(0.25)-1.9811.0012.4012.4012.4012.403,66245,4091338.13
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic0.050.627.708.108.108.107.655,21341,52513134.48
ProstaLund  SectorPic(0.50)-4.4110.5010.9510.8511.4510.858,33893,6011469.67
Hybricon  SectorPic(0.15)-2.216.656.856.656.806.655,89539,3611598.73
Dalsspira Mejeri  SectorPic0.050.3514.3014.5014.5014.8014.305,20275,3511639.98
VideoBurst  SectorPic(0.03)-1.551.871.901.901.961.8560,777116,6481626.60
Net Gaming  SectorPic0.173.854.584.684.584.674.4122,129102,05017263.46
Star Vault B  SectorPic(0.028)-6.750.3890.400.3870.4140.384172,25066,88117 18.53
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.0061.300.4630.4680.4680.4710.462150,99870,49117224.31
Storytel B  SectorPic0.701.6742.4042.6042.7042.7041.903,491147,608171,936.32
Cherry B  SectorPic(0.25)-0.18141.75142.25142.25143.00141.751,327189,29518 2,455.39
Serstech  SectorPic(0.10)-1.905.155.205.155.255.0530,110155,77418220.14
EQL Pharma  SectorPic0.101.566.456.506.506.506.4027,607178,99018155.60
Orezone  SectorPic(0.02)-3.230.580.600.600.620.5740,27823,9241835.76
Axonkids  SectorPic0.252.868.909.009.009.008.4015,234132,2781973.80
Igrene  SectorPic(0.60)-2.6721.9022.0021.9022.8021.6011,337251,00419161.53
Recyctec B  SectorPic(0.05)-0.568.959.008.959.208.7014,881132,40120 132.01
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Phase Holographic  SectorPic(0.20)-0.7825.6025.9025.6025.8025.205,725145,74221295.67
Raybased  SectorPic0.000.0017.3017.6017.6017.6017.2018,256317,5682195.53
Cereno Scientific  SectorPic0.050.667.507.607.607.607.4024,251183,5942161.18
Cefour B  SectorPic(0.002)-2.220.0880.0890.0880.0910.0881,370,909123,8042386.17
Hamlet Pharma  SectorPic(0.05)-0.3414.2014.4514.4514.5514.2515,379222,37523403.17
True Heading B  SectorPic0.024.000.4820.520.520.550.47196,01697,33924 20.95
Redsense  SectorPic(0.55)-3.8113.9014.1513.9014.4513.9020,223287,59624130.53
Shortcut Media  SectorPic(0.20)-2.906.706.856.707.106.6030,058202,1912452.85
Miris Holding  SectorPic(0.001)-0.990.100.1020.100.1050.101,032,351105,1132576.56
OptiFreeze  SectorPic0.000.0044.2044.3044.2044.3043.902,572113,34825379.24
Provide IT  SectorPic1.006.4516.0016.5016.5016.6015.507,774127,4232596.28
Slottsviken B  SectorPic(0.035)-5.560.560.590.5950.630.515116,70464,20126 10.41
Toleranzia  SectorPic0.000.0010.1010.2010.2010.4010.1016,209166,2202780.60
A1M Pharma  SectorPic0.020.812.502.522.502.542.48162,421404,48228136.54
Railcare Group  SectorPic(1.50)-1.30114.25115.75114.25117.00114.252,823326,38329500.46
FX International  SectorPic0.808.5110.2010.9010.2011.509.5033,502358,3553034.71
Redwood Pharma  SectorPic0.202.278.859.009.009.158.5517,665155,5863145.03
Bahnhof B  SectorPic(1.50)-0.72205.50208.50205.50209.50205.503,332689,67437 2,210.46
MedicPen  SectorPic0.010.631.571.621.611.651.56324,032516,61438135.44
Everysport A  SectorPic(0.05)-3.131.551.601.551.671.54170,967275,47443 115.54
Delta Minerals B  SectorPic(0.025)-2.730.8950.900.890.910.89440,216395,65246 147.88
Nanologica  SectorPic2.409.0928.6028.8028.8029.0027.9015,774446,3754896.71
Nanexa  SectorPic(0.35)-4.128.008.158.158.708.0063,977536,8904862.14
EasyFill B  SectorPic0.100.5817.4017.5017.4017.5017.3021,553375,56150 963.57
Pharmacolog  SectorPic(0.70)-6.739.559.709.7011.109.1546,256444,6845835.69
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
WntResearch  SectorPic(0.60)-2.7820.6021.0021.0021.7020.0027,432571,04959352.39
Eurocine Vaccines  SectorPic(0.02)-0.902.152.202.202.362.07142,437307,7516083.90
Gabather  SectorPic0.604.0315.0015.4015.5015.6014.4046,488687,65465228.23
Mr Green  SectorPic0.702.4629.1029.2029.2029.5028.5025,935757,149661,046.80
SynAct  SectorPic0.000.006.306.356.306.356.2091,516574,4538077.24
Jojka  SectorPic0.258.333.153.253.253.993.00131,651450,7689231.13
Oncology Venture  SectorPic(1.40)-8.0515.8016.0016.0017.4015.5053,198863,165108148.80
Botnia Exploration  SectorPic0.052.122.422.482.412.602.30464,1051,137,290112223.20
Envirologic B  SectorPic(0.18)-5.013.413.583.413.603.3710,13036,441158 25.99
IMINT Image Intelligence  SectorPic(4.00)-4.8278.7579.0079.0082.7577.5050,2833,976,526217648.55
Interfox Resources  SectorPic(0.60)-3.5116.5016.7016.5017.5016.00230,7033,822,406241971.93
VibroSense Dynamics B  SectorPic2.206.1338.0038.5038.1040.6036.2068,4372,679,664255284.47
Invent Medic  SectorPic3.4022.9718.1018.2018.2018.5014.80200,1093,408,073299145.96
BrainCool  SectorPic0.403.0513.4013.5013.5015.1013.35254,6483,638,728358304.92
MediRätt B  SectorPic1.7014.2913.3013.6013.6014.5011.90403,4345,488,112565 123.38
Slottsviken A  SectorPic  1.511.841.62    0 8.22
Lovisagruvan  SectorPic  33.9035.0033.80    0115.48
Genesis IT  SectorPic  15.4016.7016.10    0152.95
MediRox A  SectorPic  11.5512.6512.45    0 32.83
MediRox B  SectorPic  11.7512.5012.80    0 42.20
Elverket Vallentuna  SectorPic  59.0060.7559.75    0387.18
Nordic Camping  SectorPic  24.6024.8025.00    0236.97
Consensus B  SectorPic  0.1420.1640.168    0 126.71
Novus Group  SectorPic  1.972.191.98    020.54
Senzime  SectorPic  4.184.264.26    0154.10
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Transferator A  SectorPic  1.201.451.11    0 33.31
SensoDetect  SectorPic  1.281.411.28    019.14
PharmaLundensis  SectorPic  3.403.723.68    069.17
TiksPac  SectorPic  2.852.942.85    024.25
SyntheticMR  SectorPic  104.50110.50111.00    0448.45
Ecoclime  SectorPic  5.505.605.50    059.27
Alteco  SectorPic  2.192.262.19    035.87
Motion Display  SectorPic  5.305.555.55    057.69
C Security  SectorPic  0.7750.950.90    08.17
Wonderful Times Group  SectorPic  7.207.707.15    017.18
Real Heart  SectorPic  10.7010.9011.10    0123.83
Zenicor  SectorPic  13.2013.6013.15    058.56
Idogen TO 1info SectorPic  1.862.492.25    0 
SpectraCure TO 1info SectorPic  0.0220.080.09    0 
Community Entertainment  SectorPic  3.914.284.00    07.99
QBank  SectorPic  5.606.056.15    042.13
Acrinova  SectorPic  52.0063.0060.00    0249.14
Alzinova TO 1info SectorPic  5.105.655.75    0 
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.50 0.39    0 
Redwood Pharma TO 1info SectorPic  1.101.331.39    0 
SynAct Teckningsoption 1  SectorPic  1.021.161.10    0 
Dignita  SectorPic  7.958.058.05    026.97
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic  0.640.880.90    0 
SensoDetect BTAinfo SectorPic  1.151.301.49    0 
Slottsviken BTA B 1info SectorPic  0.580.630.58    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
AbelcoinfoOBSectorPic(0.005)-0.560.8650.8950.8950.900.8951,6001,43335.99
US Energy BinfoOBSectorPic(0.002)-1.670.1190.120.1180.1190.118422,40450,0598 27.43
Lucent OilinfoOBSectorPic  6.456.856.90    019.22
EcoRub BinfoOBSectorPic  0.230.2320.232    0 4.88
Oden ControlinfoOBSectorPic  2.432.882.89    017.50



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se