Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

5/27/2015 3:45:12 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Conpharm B  SectorPic(0.03)-3.700.780.7950.780.780.783,1842,4841 13.65
Consensus B  SectorPic0.0010.460.1650.2190.220.220.221,000220.01 122.28
Caucasus Oil  SectorPic(0.019)-4.870.3710.4660.3710.3710.3712,500927.514.79
Abelco  SectorPic0.010.422.132.362.372.372.375001,185115.85
Latvian Forest B  SectorPic0.050.677.307.557.557.557.5560453.01 95.78
TiksPac konvertibel 1info SectorPic(9.50)%-7.62114.00%119.00%115.10%115.10%115.10%10,00011,5101 
Wonderful Times Group  SectorPic0.101.069.9010.409.509.509.5035332.5116.89
Aptahem TO 1info SectorPic0.000.006.157.006.156.156.151,0376,3781 
Igrene BTAinfo SectorPic(0.60)-6.988.358.608.008.008.00324.01 
Conpharm A  SectorPic0.000.001.701.751.701.701.706501,1052 8.63
Community Entertainment  SectorPic(0.005)-7.690.060.0650.060.060.0618,5001,11029.99
Amhult 2 B  SectorPic0.500.8459.0060.0060.0060.0060.0066740,0202 369.52
Transferator B  SectorPic(0.05)-7.410.660.7950.6250.650.62512,6898,1282 13.77
MediRätt B  SectorPic(0.01)-0.422.162.392.392.392.166001,3312 18.21
Xtranet  SectorPic0.053.701.311.451.401.401.3520,00027,50029.90
Tourn International  SectorPic0.4013.293.014.083.413.463.41100343.5222.57
Envirologic B  SectorPic(0.15)-8.881.561.641.541.691.543,3275,1992 7.11
Oboya B  SectorPic0.050.4112.1012.2512.3012.3012.251,40017,1882 186.07
Sealwacs  SectorPic0.456.926.556.956.956.956.505303,549215.95
Micropos Medical BTAinfo SectorPic0.206.903.003.093.103.103.0922,00068,0802 
MediRox B  SectorPic0.402.8414.2014.6514.5014.5014.003,50049,7503 47.81
HomeMaid B  SectorPic0.050.588.558.708.708.708.601,0308,9223 158.70
Yield Life Science B  SectorPic(0.20)-2.826.306.906.907.006.908605,9353 85.87
Miris Holding  SectorPic0.0023.570.0490.0580.0580.060.04520,6651,231328.64
Vindico Security  SectorPic(0.01)-1.200.7450.8750.820.860.8218,40315,32738.83
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Vendator B  SectorPic0.000.000.4010.460.460.460.3522,211918.73 13.51
SwitchCore B  SectorPic0.010.482.112.232.112.122.1114,02029,6253 65.35
SwitchCore A  SectorPic0.000.002.502.702.502.502.311,0332,5783 15.49
Gripen Oil & Gas  SectorPic(0.011)-5.470.1910.2080.190.200.1910,7002,130320.35
Delta Minerals B  SectorPic(0.01)-5.000.190.1950.190.200.1918,6663,6173 14.44
Moretime  SectorPic0.032.141.331.431.431.441.435,4007,770336.99
C Security  SectorPic0.000.001.171.301.301.301.30530689.039.44
NFO Drives  SectorPic0.0010.230.4290.430.430.430.429104,80045,060484.25
Lovisagruvan  SectorPic0.501.1842.7043.8043.0043.0042.4072831,2444146.91
Novus Group  SectorPic0.000.002.352.452.452.452.3010,86126,609425.41
Senzime  SectorPic0.406.675.456.406.407.006.401,1507,476487.01
Spago  SectorPic(0.50)-2.0822.8023.5023.5024.2023.501,57137,1994129.93
Archelon B  SectorPic0.0056.670.070.080.080.080.0850,0144,0014 5.85
Genesis IT  SectorPic0.101.745.505.905.855.855.507254,185555.58
Igrene  SectorPic0.303.668.408.508.508.508.251,1009,237552.48
Eurocine Vaccines BTAinfo SectorPic(0.13)-5.782.122.222.122.152.1217,93038,1725 
Nordic Camping  SectorPic0.000.0025.8026.2025.7025.7025.002,65067,0606217.90
Challenger Mobile B  SectorPic0.000.000.0980.100.100.1040.098129,11012,7636 10.73
Biotech-IgG B  SectorPic(0.018)-12.080.140.150.1310.140.131128,24717,0676 14.25
True Heading B  SectorPic0.076.860.991.091.091.131.0730,02332,3366 28.63
New Equity Venture International B  SectorPic1.5011.1112.1515.0015.0015.0015.002,20033,0006 39.15
Arc Aroma B  SectorPic0.200.6032.6033.5033.6033.6032.0078025,9806 273.26
Dentware  SectorPic0.183.774.804.954.954.984.847,82838,024650.14
Orasolv  SectorPic0.0196.760.2830.300.300.300.26594,50027,948737.08
MedicPen  SectorPic(0.025)-3.680.6550.6950.6550.700.65554,30037,288738.02
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Traveas A  SectorPic0.0254.760.540.550.550.550.5479,69943,3977 20.50
Serstech  SectorPic(0.02)-0.802.362.452.492.492.408,22620,163753.22
IDL Biotech B  SectorPic(0.25)-10.002.292.672.252.702.016,09415,3498 61.51
HQ  SectorPic(0.03)-5.560.510.5350.510.540.519,1534,9238194.40
PlayHippoinfo SectorPic0.000.000.300.310.310.310.276112,80033,467839.99
Emotra  SectorPic(0.35)-5.655.856.205.856.205.8513,73984,759830.37
Robert Friman International  SectorPic0.00811.430.070.0760.0780.0780.072150,00010,957926.91
ProstaLund  SectorPic0.200.9920.5020.9020.5020.9020.002,92058,902998.72
ahaWorld  SectorPic(0.25)-10.781.942.162.072.071.9028,08753,558912.11
Latvian Forest TR Binfo SectorPic0.000.000.0140.0620.0620.0750.01136,2212,2059 
AlphaHelix  SectorPic(0.09)-9.380.8150.9350.870.960.8710,6629,5261045.96
Eurocine Vaccines  SectorPic(0.13)-5.602.192.292.192.322.1924,89457,1641028.64
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.0031.600.1750.1950.190.1940.185327,40061,3361071.14
ECOMB  SectorPic(0.10)-4.102.342.732.342.952.315,37613,1901023.40
Zenicor  SectorPic0.100.6216.2016.5016.2016.5016.202,81745,9131072.14
Botnia Exploration  SectorPic0.000.000.7750.790.7750.830.77533,81627,3871160.30
Ambia  SectorPic(0.40)-3.5111.0011.2511.0011.2511.0010,794121,2341121.10
SyntheticMR  SectorPic2.754.2667.2569.5067.2570.0062.7558940,15611271.70
EQL Pharma  SectorPic0.040.884.484.594.594.594.407,39032,6421175.84
Cline Scientificinfo SectorPic(0.25)-4.205.605.905.706.505.6010,08059,9011142.75
EcoRub B  SectorPic(0.07)-2.722.502.592.502.642.4011,69329,39312 52.59
Safe at Sea  SectorPic(0.05)-0.4610.2010.9510.9010.9510.106,43266,8561226.84
VibroSense Dynamics Binfo SectorPic(0.02)-0.504.014.074.014.144.0145,960185,4561329.94
CombiGene TO 1  SectorPic(0.01)-0.244.004.094.094.093.6091,210348,381145.11
QBank  SectorPic(0.05)-4.031.191.221.191.241.1985,789102,5931530.82
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
AQ  SectorPic0.750.63119.00120.00119.00120.50118.251,867222,891182,146.05
Mr Green ILinfo SectorPic(0.01)-0.781.271.281.271.281.271,463,3721,862,62418 
Real Heart  SectorPic(0.25)-3.167.307.657.657.757.309,63072,2271875.86
Greater Than  SectorPic0.505.819.2510.959.1011.008.7012,221111,5371958.13
Angler Gaming  SectorPic(0.14)-6.092.112.162.162.602.0723,00353,24520155.16
Jojka  SectorPic(0.16)-6.642.202.252.252.452.0114,06131,5972014.37
EasyFill B  SectorPic(0.06)-2.032.812.852.902.972.7053,444148,90920 155.26
Micropos Medical  SectorPic0.010.333.053.063.053.113.0585,376262,81720114.53
Alteco  SectorPic0.102.444.054.144.194.194.0513,37054,8082187.61
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.05)-0.637.908.007.908.207.7524,470196,30922 160.26
Recyctec B  SectorPic(0.10)-0.4124.0024.2024.2024.2024.008,444202,92922 342.75
Railcare Group  SectorPic1.501.20126.50126.75126.50127.00124.251,609202,40723554.12
OptiFreeze  SectorPic0.504.0712.7512.8012.8012.8511.6013,343167,1282399.84
A1M Pharma BTUinfo SectorPic0.401.7123.2023.8023.8024.0023.2021,148499,96723 
US Energy B  SectorPic(0.005)-2.170.220.2240.2250.250.22540,398123,81825 21.20
TiksPac  SectorPic(0.30)-6.904.054.184.054.294.0575,075310,3942528.87
Follicum  SectorPic(0.05)-0.608.458.608.358.908.2023,479196,0432573.84
Sivers IMA  SectorPic(0.25)-3.077.908.057.908.107.9028,878230,45826152.46
Parans Solar Lighting  SectorPic0.083.332.482.632.482.622.4860,065153,6782727.79
Medfield  SectorPic(0.10)-0.7912.5012.6012.6012.7012.2517,440217,83727217.14
Peptonic Medical  SectorPic0.555.0711.4011.8011.4011.8010.8524,318266,68228107.64
PharmaLundensis  SectorPic0.203.336.206.506.208.006.0013,99995,73529108.56
Massolit B  SectorPic(0.15)-10.341.231.301.301.351.27173,857226,71630 22.79
Transtemainfo SectorPic0.050.915.505.555.555.555.0055,857300,5233284.36
Enzymatica  SectorPic0.506.498.208.258.208.407.7056,731455,54435204.68
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ortoma B  SectorPic(0.35)-3.529.509.609.6010.009.3535,549339,74135 102.02
A1M Pharma  SectorPic(0.60)-5.2210.8011.1510.9011.3510.9015,847175,98535315.89
Axonkids  SectorPic(0.10)-0.999.8510.0010.0010.109.6016,304161,0233572.00
DexTech Medical  SectorPic(0.80)-1.8741.5042.7042.0044.8042.0010,307451,25236594.83
Net Gaming  SectorPic0.07513.890.610.6150.6150.750.55235,767144,6533835.38
AroCell  SectorPic0.101.436.857.057.107.206.9030,204211,49139166.57
Josab International  SectorPic0.455.179.059.109.159.208.4548,072427,85941438.18
Star Vault B  SectorPic(0.07)-10.450.590.5950.600.660.60159,669102,59645 28.72
Rootfruit  SectorPic(0.80)-5.4113.9514.2514.0015.0013.5022,121313,4384870.13
Respiratorius  SectorPic0.0113.440.330.3490.3310.400.331429,457155,8545340.29
Cherry B  SectorPic1.002.6039.1039.5039.5039.5038.3026,8171,046,35761 530.94
Mr Green  SectorPic(0.70)-1.7738.8038.9038.9039.6038.7026,2761,024,128631,394.54
Taurus Energy B  SectorPic0.042.701.531.551.521.581.50502,404773,79069 114.69
Bahnhof B  SectorPic(1.50)-1.31112.00112.75112.75114.25111.7530,3133,414,96080 1,212.80
Aptaheminfo SectorPic0.402.5015.9016.0016.4016.5015.2057,236910,80910076.53
Saniona  SectorPic(0.30)-1.4320.6020.9020.7021.0020.3062,3921,284,149111359.20
RLS Global  SectorPic(0.75)-10.426.306.456.457.506.05266,0251,848,955121270.93
Phase Holographic  SectorPic(0.65)-7.148.408.458.459.108.4599,236854,46612382.87
CombiGeneinfo SectorPic(0.55)-5.619.259.359.259.958.90186,0721,720,555124104.93
Gabather  SectorPic(0.50)-2.8417.0017.1017.1017.4016.00138,4812,335,703189164.18
Interfox Resources  SectorPic(0.06)-5.081.061.121.121.201.00869,073979,53121749.69
WntResearch  SectorPic0.250.3864.2565.5065.5067.0064.2547,5533,139,9982211,018.27
BrainCool  SectorPic(0.80)-6.4511.5511.6511.6013.2510.854,045,92648,018,6932,494225.53
Klick Data B  SectorPic  14.0016.4015.00    0 36.72
European Institute of Science B  SectorPic  0.4130.590.57    0 3.89
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
MediRox A  SectorPic  13.9015.8015.80    0 41.66
Elverket Vallentuna  SectorPic  42.2044.0044.00    0285.12
Lucent Oil  SectorPic  4.405.004.60    09.75
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0120.0490.04    00.50
Amnode  SectorPic  3.203.453.15    026.13
Eurocon Consulting  SectorPic  3.603.743.70    0152.60
Transferator A  SectorPic  0.7052.000.75    0 22.51
SensoDetect  SectorPic  2.422.792.50    018.11
FX International  SectorPic  2.01 2.00    05.10
Gullberg & Jansson  SectorPic  3.393.483.39    020.25
Ecoclime  SectorPic  4.905.805.80    037.66
Stureguld  SectorPic  0.1610.200.20    017.20
Ambia TO 1info SectorPic  0.066 0.15    0 
PromikBook  SectorPic  0.4120.4840.497    023.75
Motion Display  SectorPic  3.703.913.70    033.45
Mobile Loyalty  SectorPic  0.1820.2090.209    046.09
EQL Pharma TO 2info SectorPic  1.101.401.10    0 
Follicum TO 1  SectorPic  1.354.002.00    02.34
EcoRub TO 2Binfo SectorPic  0.110.250.50    0 
Acrinovainfo SectorPic  40.5047.0040.20    049.67
Orasolv BTA 1info SectorPic  0.2770.2950.295    0 
Latvian Forest BTA Binfo SectorPic  0.102      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
AcceleratorinfoOBSectorPic0.000.001.011.101.011.101.01650699.3316.63
Comfort WindowinfoOBSectorPic(0.015)-2.100.700.7350.700.8250.7025,31218,291124.54
Cefour TO 3BinfoOBSectorPic0.001100.000.0010.0020.0020.0030.0016,419,2889,546130.21
Cefour BinfoOBSectorPic0.000.000.0670.0690.070.0740.0554,710,844331,6247310.05
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.620.9950.72    04.36



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se