Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

4/26/2017 11:45:14 AM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Initiator Pharma  SectorPic(0.26)-6.603.683.703.683.853.6820,37876,9822631.96
Angler Gaming  SectorPic0.051.014.965.005.005.004.8383,689412,27921372.32
Slottsviken A  SectorPic0.000.001.151.201.151.151.151,2001,3801 5.82
NFO Drives  SectorPic(0.001)-0.260.390.4020.390.4080.3969,25027,0222092.82
Lovisagruvan  SectorPic0.750.8588.2589.0089.0089.0089.00625,5183304.07
Klick Data B  SectorPic0.405.337.007.907.907.907.9013102.71 19.34
IDL Biotech B  SectorPic0.102.623.823.913.914.103.9118,43173,69821 106.89
HQ  SectorPic0.000.000.690.6950.6950.6950.66191,609130,88719331.15
Genesis IT  SectorPic(0.10)-0.2539.2040.1039.5039.6038.9012,924505,26915393.39
AlphaHelix  SectorPic0.000.001.211.251.251.251.252,0002,500266.04
Elverket Vallentuna  SectorPic(5.50)-7.1973.2576.2571.0071.7571.0090064,1974460.08
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.681.451.461.451.461.4514,01120,4484 124.82
Josab International  SectorPic0.155.932.602.682.682.692.531,7004,4105152.34
Orasolv  SectorPic(0.017)-4.470.3640.3790.3630.3880.34494,00033,951768.53
Amhult 2 B  SectorPic2.002.6377.0077.7578.0080.0076.0017,1481,342,14946 534.11
HomeMaid B  SectorPic0.100.6415.8015.9015.8015.8015.701282,0202 288.22
Miris Holding  SectorPic(0.001)-2.380.040.0410.0410.0420.04660,00026,7761165.29
Eurocine Vaccines  SectorPic(0.08)-1.754.504.534.504.644.5029,150132,17735240.56
MedicPen  SectorPic0.000.001.131.161.161.181.11144,626162,6153197.59
Net Gaming  SectorPic0.907.8912.3012.5012.3012.3011.20125,8241,497,976129732.16
Consensus B  SectorPic0.0010.720.130.1390.140.140.1410,0001,4001 105.59
Novus Group  SectorPic(0.03)-1.082.652.832.752.752.7212,36433,870328.52
Jojka  SectorPic(0.10)-3.452.762.992.803.002.803,1709,336826.82
EasyFill B  SectorPic(0.55)-4.6611.2511.5011.2511.8011.2515,621180,21442 657.61
Amnode  SectorPic(0.008)-1.830.420.430.430.4410.42255,570109,6531928.53
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Challenger Mobile B  SectorPic0.0063.800.160.1640.1640.1670.157762,958123,83621 17.60
Railcare Group  SectorPic0.750.58129.00129.75129.75130.00129.0077299,99310568.36
Star Vault B  SectorPic(0.007)-2.370.2850.2870.2880.290.288613176.92 19.30
PlayHippo  SectorPic0.000.000.2220.2250.2250.2250.225600135.0142.88
Eurocon Consulting  SectorPic0.050.885.655.805.755.805.6510,00057,7507240.51
Bahnhof B  SectorPic(2.50)-1.39177.00178.00177.00179.50177.002,071368,44828 1,903.90
ProstaLund  SectorPic(0.25)-3.037.958.008.008.257.9033,537269,3642982.19
Parans Solar Lighting  SectorPic0.206.563.103.263.253.283.259,85732,2041645.53
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.03)-2.831.031.041.031.071.001,711,2691,762,636199517.71
Transferator B  SectorPic0.074.901.501.581.501.501.505,0007,5002 33.05
Transferator A  SectorPic0.000.001.551.681.551.691.557001,1132 46.51
Micropos Medical  SectorPic(0.04)-2.401.521.651.631.631.5535,48956,629897.37
Biotech-IgG B  SectorPic(0.005)-5.380.0880.090.0880.0940.08882,7207,67510 19.24
Everysport A  SectorPic0.000.001.061.081.081.081.0232,51933,99111 121.59
Botnia Exploration  SectorPic(0.03)-1.102.702.752.702.752.7054,000146,66717250.05
SensoDetect  SectorPic0.052.891.701.741.781.781.7310,42818,099531.90
True Heading B  SectorPic0.03213.730.2530.2650.2650.2650.22245,28758,10616 18.15
EcoRub B  SectorPic0.0112.740.3930.4120.4120.4120.4111,040427.52 21.11
PharmaLundensis  SectorPic0.000.005.455.555.555.555.55140777.02104.32
WntResearch  SectorPic(1.30)-5.6321.7022.4021.8023.1021.8024,955558,21157372.28
FX International  SectorPic0.050.865.855.905.856.155.8011,50668,4321225.46
Latvian Forest B  SectorPic0.101.417.057.207.207.207.204,00028,8002 114.17
Sivers IMA  SectorPic0.153.394.384.554.574.574.38154703.44191.43
Ambia  SectorPic0.956.6214.0014.9515.3015.3015.3020306.0139.68
Medfield  SectorPic0.061.524.014.434.014.504.019933,987269.11
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Respiratorius  SectorPic(0.04)-2.041.911.921.921.961.89125,696240,18030268.24
Recyctec B  SectorPic(0.07)-3.481.931.941.942.001.9369,370134,74728 46.21
Spago  SectorPic0.000.0013.0513.4513.6013.6513.051071,4544116.99
RLS Global  SectorPic(0.05)-0.529.209.509.509.609.0011,029100,42012557.98
Cherry B  SectorPic0.000.00314.50315.00315.00315.50313.002,672839,45654 5,437.24
Xtranet  SectorPic0.0254.420.5650.590.590.590.555,7183,259315.50
TiksPac  SectorPic(0.01)-0.482.092.242.092.092.097,00014,630222.99
SyntheticMR  SectorPic6.502.01331.00332.50330.00334.00325.503,4161,129,598431,333.23
Nanologica  SectorPic(0.35)-2.5113.5013.8013.6014.2013.601,00413,657262.80
EQL Pharma  SectorPic(0.10)-1.387.157.457.157.207.151,2008,6052178.12
Ecoclime  SectorPic0.102.414.184.254.254.254.258003,400445.80
Phase Holographic  SectorPic(0.30)-1.0328.5028.8028.8029.0028.508,499244,71237333.42
Tourn International  SectorPic(0.10)-0.5518.1018.5018.1018.1018.103045,5022131.77
GoldX  SectorPic0.000.000.1550.160.160.160.1558,4501,349421.19
Alteco  SectorPic0.021.561.301.331.301.301.304,4485,782135.48
Ortoma B  SectorPic(0.60)-2.5523.7023.8022.9023.9022.602,59560,5438 261.35
PromikBook  SectorPic(0.01)-3.850.250.260.250.260.25143,20035,820515.21
BrainCool  SectorPic0.203.855.305.405.405.405.1542,682225,66228126.43
Motion Display  SectorPic(0.25)-1.8213.5013.9513.5014.0013.501752,4002140.34
A1M Pharma  SectorPic0.000.000.850.8750.880.880.886,1605,421748.06
DexTech Medical  SectorPic0.100.3925.5025.6025.6025.6025.603007,6801377.67
OptiFreeze  SectorPic(0.30)-1.0727.5027.7027.7028.0027.703038,3955237.67
Axonkids  SectorPic0.050.687.157.357.357.357.154,36031,4291171.30
Crowdsoft  SectorPic(0.001)-0.560.1740.1770.1770.1830.17464,27280,6262338.14
Peptonic Medical  SectorPic(0.03)-2.271.281.291.291.321.2920,73227,0591426.58
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
ahaWorld  SectorPic0.051.722.792.892.952.972.784,45113,193751.86
C Security  SectorPic0.011.140.870.890.890.9050.8566,79158,9881413.47
Igrene  SectorPic(0.10)-1.009.9010.009.9010.209.903,85639,027885.91
Real Heart  SectorPic0.000.0011.6511.9511.9512.1011.952,46429,5328133.32
Gabather  SectorPic0.000.007.807.857.857.857.852,30218,0716115.58
Oboya B  SectorPic(0.10)-0.7014.0014.1014.2514.5014.006008,5084 251.19
Rootfruit  SectorPic0.202.707.307.607.607.607.201,3009,480346.77
Sealwacs  SectorPic0.000.004.775.956.006.005.951,2517,447218.45
Follicum  SectorPic0.051.144.454.524.454.454.326,27127,239971.22
Zenicor  SectorPic(1.30)-5.1424.2024.9024.0025.3024.0094722,8448106.88
Orezone  SectorPic(0.004)-0.970.400.4090.4090.410.4027,14411,113324.37
CombiGene  SectorPic0.031.322.272.302.302.372.2534,81980,5171838.00
Aptahem  SectorPic0.010.244.254.444.254.464.243,95216,779433.12
Pharmacolog  SectorPic0.000.008.809.509.559.559.551095.5137.53
Emotra  SectorPic0.152.885.355.555.355.655.2519,302104,3132650.92
VibroSense Dynamics B  SectorPic(0.20)-1.7611.1511.3511.1511.3511.153604,044483.25
Idogen  SectorPic(0.10)-1.466.706.856.757.456.7017,726120,5502282.50
Redsense  SectorPic(0.05)-0.3414.6514.8514.6514.6514.601,68424,5964137.57
Hybricon  SectorPic(0.05)-4.391.081.091.091.141.0348,93652,4652616.18
Insplorion  SectorPic(0.10)-0.3726.6027.0027.0027.2026.507,709206,68019171.80
Nanexa  SectorPic0.050.607.858.358.408.408.406005,040464.05
Oncology Venture  SectorPic0.701.7140.7041.6041.7041.9041.201,38557,9697420.12
SpectraCure  SectorPic0.021.571.231.291.291.341.21143,696176,9392573.00
Community Entertainment  SectorPic(0.03)-0.853.483.573.483.483.47151524.527.86
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic(0.01)-0.204.954.994.995.004.9014,80073,2761285.05
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Hamlet Pharma  SectorPic0.405.977.007.107.107.106.9025,231176,59825217.44
QBank  SectorPic0.407.145.606.006.006.005.702,00011,845441.10
Absolicon  SectorPic(1.50)-0.62237.00240.00240.00240.00237.0027365,1987228.60
Litium  SectorPic0.000.008.508.608.458.458.407256,113555.72
PExA  SectorPic0.265.984.294.604.614.614.209,84442,50316 42.53
Alzinova  SectorPic(0.10)-0.6615.0015.5015.1015.7015.003,86158,547782.72
Toleranzia  SectorPic0.254.765.205.505.505.605.505202,872543.96
Storytel B  SectorPic1.001.3475.2575.5075.5075.5074.0019,8121,484,249803,662.51
Fastout Int  SectorPic(0.05)-4.031.211.241.191.241.18174,399211,0982967.00
Invent Medic  SectorPic(0.05)-0.3912.6512.9012.8012.9512.801,50519,3587102.66
QuickCool  SectorPic(0.06)-2.062.762.872.852.872.855,82016,597622.71
Dalsspira Mejeri  SectorPic0.100.9410.5510.9510.7010.7010.605,06754,214229.50
Zenergy  SectorPic0.000.004.204.284.204.354.1738,483162,5082265.15
IMINT Image Intelligence  SectorPic0.000.0060.5061.0061.0062.0060.0013,508818,89785539.07
Prebona  SectorPic0.020.503.723.993.993.993.523,95614,459759.95
Raybased  SectorPic0.353.2910.9011.0011.0011.1510.7022,059240,5632366.31
RhoVac  SectorPic0.152.266.606.806.807.006.805653,869655.51
Sydsvenska Hem  SectorPic0.000.00105.25105.50105.50106.50105.501,304138,3769253.20
Vadsbo Switchtech  SectorPic(0.55)-4.8510.8011.0010.8011.3510.6017,110185,36816156.09
Plejd  SectorPic(0.10)-0.5119.4019.5019.5020.2019.109,139179,48132119.31
Bosjö Fastigheter  SectorPic0.250.23107.75108.50108.00108.00108.002,776299,8089239.76
SynAct  SectorPic(0.05)-0.975.105.155.105.305.1019,212100,6702162.53
Cereno Scientific  SectorPic0.050.856.006.255.955.955.957004,1651 65.39
MedicPen TO 3  SectorPic0.034212.500.0410.060.050.050.0372,4503,0185 
Redwood Pharma  SectorPic(0.30)-5.415.255.305.255.505.005,27526,931626.24
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Provide IT  SectorPic0.253.407.307.507.608.257.502,16216,232450.68
Shortcut Media  SectorPic0.050.687.457.657.457.657.4016,413121,5431258.77
Zenergy TO 1info SectorPic0.1155.000.310.4970.310.310.208,4942,5682 
Dignita  SectorPic0.354.497.257.958.158.158.151081.5129.75
VideoBurst  SectorPic0.000.001.571.651.651.711.5512,31519,7161223.10
Yield Life Science  SectorPic0.032.131.441.501.441.471.4426,47038,579621.56
Pen Concept  SectorPic0.091.955.105.154.705.204.701,4206,950587.77
Mälaråsen  SectorPic0.500.42118.50119.25118.25118.25118.2550059,1252318.09
Finepart  SectorPic0.255.005.105.255.255.254.9838,532199,5451630.69
AcouSort  SectorPic(0.15)-1.589.059.359.359.758.6018,955175,3812970.24
Umida B  SectorPic0.000.005.605.755.755.855.603,37818,9817 56.30
AppSpotr  SectorPic0.101.476.806.906.906.906.805,11434,8201165.47
QuickCool TO 1info SectorPic0.000.000.1710.2380.170.170.1734859.21 
SpectraCure TO 2info SectorPic(0.005)-2.270.2150.2390.2150.2150.2153,380726.71 
Camanio Careinfo SectorPic(0.15)-4.762.853.003.003.102.6014,53343,3801931.22
MenuCard B  SectorPic0.000.001.902.191.901.911.9011,40021,674215.54
EatGoodinfo SectorPic0.000.003.633.803.803.903.802,1448,270728.52
Acosense  (0.65)-8.237.257.507.257.907.1510,65080,1672331.16
PharmaLundensis BTUinfo SectorPic(0.40)-2.4216.1017.2016.1016.1016.10580.51 
VibroSence Dynamics BTU Binfo SectorPic(0.40)-1.8720.8021.0021.0021.4020.7013,653285,11924 
Hybricon BTUinfo SectorPic0.043.771.021.151.101.101.1010,00011,0001 
Invent Medic BTAinfo SectorPic0.201.6311.9512.4512.5012.5012.305,38667,11510 
AcuCortinfo SectorPic(0.01)-0.224.414.494.494.654.36170,593765,20010630.41
Crowdsoft BTA 2info SectorPic  0.1450.180.1450.150.14561,2009,1242 
Plejd BTAinfo SectorPic(0.20)-1.0219.5020.0019.5019.5019.301,28024,7373 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Medfield BTAinfo SectorPic(0.05)-1.283.603.903.853.853.851,4005,3902 
A1M Pharma BTUinfo SectorPic0.021.101.811.831.831.841.834,3007,8992 
Absolicon BTAinfo SectorPic(10.00)-4.39218.00228.00218.00228.00218.00570125,0807 
Parans Solar Lighting URinfo SectorPic(0.06)-42.860.0510.080.080.130.0558,1515,6429 
Slottsviken B  SectorPic  0.590.620.63    0 18.14
European Institute of Science B  SectorPic  0.4110.5350.49    0 3.97
Vindico Group  SectorPic  1.041.101.10    016.76
New Equity Venture International B  SectorPic  74.2579.5074.00    0 215.41
ECOMB  SectorPic  1.001.181.00    011.48
Gullberg & Jansson  SectorPic  4.474.654.50    038.63
Safe at Sea  SectorPic  5.406.806.05    019.38
Envirologic B  SectorPic  2.712.902.89    0 22.03
Mobile Loyalty  SectorPic  0.0610.0690.066    025.49
Wonderful Times Group  SectorPic  7.007.907.00    016.82
Cline Scientific B  SectorPic  8.508.958.70    0 65.25
Acrinova  SectorPic  45.0046.0045.50    0205.61
Sleepo  SectorPic  2.072.112.11    013.28
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.050.650.456    0 
Sjöstrand Coffee B  SectorPic  2.852.902.85    017.91
WntResearch TO 2info SectorPic  6.009.956.00    0 
Redwood Pharma TO 1info SectorPic  0.1310.1990.131    0 
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic  0.0620.2580.38    0 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic  0.1760.590.252    0 
Aerowash B  SectorPic  8.259.859.85    0 21.90
Challenger Mobile BTA Binfo SectorPic  0.110.170.12    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PlayHippo BTAinfo SectorPic  0.1880.200.20    0 
Oncology Venture BTAinfo SectorPic  37.0044.0038.00    0 
Josab International BTA 1info SectorPic  2.302.452.19    0 
Parans Solar Lighting BTUinfo SectorPic  0.05      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
QuiaPEG PharmaceuticalsinfoOBSectorPic0.031.921.531.591.591.651.5218,02628,1701233.42
WiemainfoOBSectorPic(0.17)-8.991.721.811.721.901.7021,75639,586668.64
Interfox ResourcesinfoOBSectorPic0.030.883.433.543.433.743.4328,490101,88536202.04
Oden ControlinfoOBSectorPic  1.562.402.08    012.59



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se