Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

10/22/2014 5:20:11 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic(0.07)-4.141.551.681.621.681.5512,15919,612791.18
Conpharm A  SectorPic0.000.000.801.491.201.201.2030,00036,0002 6.09
Conpharm B  SectorPic0.022.740.730.760.750.750.7510,0007,5001 13.12
NFO Drives  SectorPic0.000.000.450.490.4860.4860.48625,07112,185195.23
Lovisagruvan  SectorPic1.705.6131.0032.0032.0032.0030.006,425203,2108109.33
Klick Data B  SectorPic0.000.0014.7016.4014.7014.7014.705007,350135.99
European Institute of Science B  SectorPic0.000.000.4840.6450.500.500.50400200.013.41
IDL Biotech B  SectorPic(0.04)-2.990.841.301.301.301.301,0001,300135.54
HQ  SectorPic0.0173.780.440.4670.4670.470.43560,45527,81019127.15
Community Entertainment  SectorPic0.0011.250.080.090.0810.0810.08110.08113.49
AQ  SectorPic0.000.0079.0079.5079.0079.5076.0014,2531,109,885611,424.69
AlphaHelix  SectorPic0.074.831.471.531.521.521.4530,20044,430780.31
Elverket Vallentuna  SectorPic0.000.0036.5037.0036.0036.0036.002007,2001233.28
US Energy Binfo SectorPic(0.029)-5.520.4660.4960.4960.5250.495128,32064,3641546.74
Taurus Energy B  SectorPic(0.03)-2.591.131.141.131.141.1348,06254,7451085.24
Josab International  SectorPic0.000.0013.6513.7013.7013.8513.2025,436340,99121651.46
Orasolv  SectorPic0.0072.170.3210.3270.330.330.32137,87645,1901040.79
Amhult 2 B  SectorPic0.000.0040.7041.3040.7040.7040.406,900279,52510250.66
Lucent Oil  SectorPic0.214.384.505.005.005.004.796002,875210.59
Yield Life Science B  SectorPic0.7922.573.534.054.294.293.707,32927,375352.85
Wiking Mineral  SectorPic0.105.881.301.751.801.801.80500900.0124.75
Miris Holding  SectorPic0.000.000.0810.0940.0810.100.08152,9964,658710.36
Nordic Camping  SectorPic0.000.0018.7019.0018.5019.5018.505,400101,0418156.39
Eurocine Vaccines  SectorPic0.252.1212.0512.8512.0512.8512.051,61519,8124157.56
MedicPen  SectorPic(0.045)-4.640.940.9550.9251.000.92577,51375,2851853.70
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Net Gaming  SectorPic0.0359.590.400.4290.400.4790.3731,30812,518823.01
Lucent Oil TO 1info SectorPic0.000.000.0510.190.1980.1980.19710,0001,97522.47
Consensus Binfo SectorPic(0.018)-16.360.090.1050.0920.0920.09210,000920.0151.14
Novus Group  SectorPic0.135.202.462.632.632.632.4630,97579,4571927.28
Jojka  SectorPic0.3515.912.152.442.552.552.55157400.4116.28
EasyFill B  SectorPic(0.13)-3.893.213.403.213.213.211,5004,8151156.04
Vindico Security  SectorPic(0.10)-5.051.281.851.881.891.88250471.529.62
DEFLAMO B  SectorPic(0.075)-8.380.850.8950.820.860.8219,00016,210351.92
Railcare Group  SectorPic2.003.3961.0061.7561.0062.2558.0026,8491,613,96547267.20
Star Vault B  SectorPic0.011.670.5950.6050.610.610.6112,0007,320129.20
United Media  SectorPic(0.049)-14.000.310.3390.3010.340.30114,2404,82056.90
Vendator B  SectorPic(0.085)-12.690.4510.6750.5850.6750.5624,90015,132517.19
Bahnhof B  SectorPic0.500.6083.7584.0084.0084.5082.259,693811,61634903.55
Robert Friman International  SectorPic(0.009)-9.090.090.0910.090.090.089150,00013,490526.55
ProstaLund  SectorPic0.202.049.8010.0510.0010.0010.002,20022,000148.16
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.01)-0.511.851.931.941.941.945501,067121.74
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.001)-0.450.2310.2350.220.2650.216194,02642,8001275.96
Senzime  SectorPic0.000.006.606.957.007.007.00100700.0177.16
Zinzino B  SectorPic(0.60)-2.6122.0022.4022.4022.7021.6028,357624,53059660.99
Caucasus Oil  SectorPic(0.21)-29.170.510.6350.510.600.5155,35028,596126.58
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.303.0010.0010.3010.3010.309.7018,528186,48237175.59
Transferator A  SectorPic(0.001)-0.210.4710.590.4710.570.4712,2291,2362 6.78
Micropos Medical  SectorPic0.000.002.903.003.003.102.9027,45382,31712112.65
Biotech-IgG B  SectorPic(0.025)-8.470.270.2870.270.290.27300,78682,2332126.62
Traveas A  SectorPic0.011.640.620.660.620.630.6059,83036,9881218.06
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Botnia Exploration  SectorPic0.0050.840.600.610.600.6050.606,5083,937546.69
SensoDetect  SectorPic(0.05)-0.816.156.356.156.256.1515,43095,4651537.12
SwitchCore B  SectorPic0.000.002.102.192.192.202.102,4955,3506 67.82
SwitchCore A  SectorPic0.000.002.312.782.312.312.31276637.64 14.31
True Heading B  SectorPic0.021.871.001.091.091.101.0035,04535,7991128.63
EcoRub B  SectorPic0.124.292.842.922.922.922.925001,460151.19
PharmaLundensis  SectorPic0.000.007.708.008.008.007.704003,1702136.19
WntResearch  SectorPic1.806.1930.2030.9030.9031.0029.2028,759871,22686478.48
Abelco  SectorPic0.040.983.264.104.144.143.374,53716,830327.69
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.000.000.190.200.200.200.17101,71019,8921121.42
MediRätt B  SectorPic0.4920.422.512.892.892.892.452,0104,929322.93
FX International  SectorPic0.108.331.151.291.301.301.152,2052,68623.32
Latvian Forest B  SectorPic0.101.427.107.157.157.157.108,49060,479790.70
AroCell  SectorPic(0.15)-2.465.855.955.956.255.9519,611117,88619139.59
Sivers IMA  SectorPic0.202.388.558.608.608.758.3517,291146,31820142.37
Enzymatica  SectorPic0.201.8610.5510.9510.9511.1010.5027,647297,83019273.33
Ambia  SectorPic(0.30)-1.7117.2017.8017.2017.8016.903,65062,9091032.67
Medfield  SectorPic(0.75)-5.6612.5012.9012.5013.0012.5014,591186,22524188.09
Respiratorius  SectorPic0.0061.670.3660.3690.3660.390.3621,0507,857544.55
Gullberg & Jansson  SectorPic0.000.003.053.203.053.052.872,0366,198218.22
Recyctec B  SectorPic0.100.6016.7016.8016.8017.0016.6032,702548,16976219.48
Spago  SectorPic0.000.0010.1010.4510.5010.5010.401,00010,453358.05
Arc Aroma B  SectorPic0.100.2935.1036.4035.1038.0035.005,231186,70924261.67
Emotra  SectorPic0.201.1417.7018.0017.7018.1017.7069912,393445.95
Vivoline  SectorPic0.000.004.004.154.004.244.005,42621,944564.04
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Massolit B  SectorPic(0.09)-4.501.871.951.912.201.9195,753194,8601933.48
RLS Global  SectorPic(0.01)-0.332.802.982.992.992.5812,20035,2141175.36
Cherry B  SectorPic0.000.0028.9029.0029.0029.0028.802,66777,17810371.28
TiksPac  SectorPic0.215.793.763.973.843.843.754,65017,496227.32
Safe at Sea  SectorPic0.100.5916.1017.0017.0017.7015.901,48525,5181041.87
Serstech  SectorPic0.051.274.005.054.004.013.9323,79195,1251956.99
SyntheticMR  SectorPic1.203.9531.5041.5031.6031.6031.001635,1132109.43
EQL Pharma  SectorPic0.051.413.603.693.603.703.5510,15836,9071248.55
EQL Pharma TO 1  SectorPic0.18300.000.0010.2430.240.2430.2420048.320.15
Ecoclime  SectorPic(0.04)-0.904.194.414.384.384.381,1425,002128.44
Phase Holographic  SectorPic(0.30)-5.884.714.804.805.104.60125,387587,9045924.78
Archelon B  SectorPic0.01518.290.0840.0970.0970.0970.0844,000362.027.09
Delta Minerals B  SectorPic(0.003)-1.240.2370.2380.2380.240.222252,88460,5182215.04
Ortoma B  SectorPic0.123.083.774.014.014.013.891,2504,869336.69
BrainCool  SectorPic(0.20)-3.855.005.255.005.405.0052,783267,6963285.86
Saniona  SectorPic0.9511.459.259.409.259.508.205,66451,43515128.41
Motion Display  SectorPic0.152.635.906.205.856.005.852,26813,347452.88
A1M Pharma  SectorPic0.040.874.504.644.644.644.4013,21858,83812134.47
Mr Green  SectorPic(0.20)-0.7327.1027.3027.2027.4026.8035,576967,20343975.10
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic(0.06)-40.000.090.1380.090.090.093,250292.51 
Moretime  SectorPic(0.02)-1.791.101.241.101.151.1020,00022,600811.50
DexTech Medical  SectorPic(0.60)-2.7921.0022.2020.9022.2020.9047510,2335296.00
Greater Than  SectorPic(0.20)-2.258.258.658.708.708.601,1609,992355.58
OptiFreeze  SectorPic0.000.0014.6514.8014.8015.3014.5021,393316,59442115.44
QBank  SectorPic(0.19)-9.741.761.791.762.001.76297,825547,3058544.00
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Peptonic Medical  SectorPic1.1012.369.5510.0010.0010.309.5011,558112,1011279.71
ahaWorld  SectorPic(0.25)-6.253.753.883.753.753.712,68210,004221.94
RLS Global BTAinfo SectorPic(0.15)-5.082.612.802.802.802.80110308.01 
EQL Pharma BTUinfo SectorPic(0.40)-5.337.157.407.107.107.101,1007,8101 
AroCell BTAinfo SectorPic0.050.835.756.006.056.105.8522,451135,92715 
Phase Holographic BTAinfo SectorPic0.040.964.204.224.204.434.1689,465380,05775 
Sivers IMA BTAinfo SectorPic0.303.708.408.608.408.408.102,00116,55310 
Interfox Resources  SectorPic(0.03)-0.773.773.873.873.923.7495,834367,8295697.79
Traveas TR Ainfo SectorPic  0.0050.020.0010.0010.00130.0031 
Genesis IT  SectorPic  5.055.855.00    046.48
MediRox A  SectorPic  13.5515.0014.00    0 36.92
MediRox B  SectorPic  12.8013.9513.50    0 44.51
HomeMaid B  SectorPic  6.857.106.80    0121.32
Amnode  SectorPic  3.204.834.43    021.94
Eurocon Consulting  SectorPic  3.103.283.10    0127.86
Comfort Window  SectorPic  0.561.100.80    05.19
H1 Communication B  SectorPic  1.581.641.64    015.74
Transferator B  SectorPic  0.3740.840.615    0 6.29
Business Control Systems  SectorPic  0.0940.1290.14    04.65
ECOMB  SectorPic  2.082.292.09    020.90
Xtranet  SectorPic  0.931.040.95    06.72
Accelerator  SectorPic  0.840.9350.80    013.17
INEV Studios  SectorPic  3.414.744.44    023.84
Alteco  SectorPic  3.293.493.39    037.01
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  0.7551.100.755    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ambia TO 1info SectorPic  0.112.752.50    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic   0.0290.001    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0060.050.10    0 
PromikBook  SectorPic  0.370.4640.465    020.69
Envirologic B  SectorPic  3.125.005.00    023.08
Moretime TO 1info SectorPic  0.0030.3480.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  101.10%1.09%102.00%    0 
Dentware  SectorPic  3.713.893.94    026.61
ECOMB TO 1info SectorPic  0.0690.3990.44    0 
Axonkids  SectorPic  4.604.895.00    032.00
Mobile Loyaltyinfo SectorPic  0.340.3750.33    025.44
C Securityinfo SectorPic  1.111.691.75    011.84
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.030.100.075    0 
Wonderful Times Group  SectorPic  4.817.959.00    016.00
Igreneinfo SectorPic  8.509.958.50    052.48
United Media BTAinfo SectorPic  0.2780.300.305    0 
Vindico Security BTAinfo SectorPic  1.021.131.08    0 
EQL Pharma SR 1info SectorPic   8.008.00    0 
SyntheticMR BTAinfo SectorPic  3.50      0 
Vivoline TRinfo SectorPic  0.0010.0050.001    0 
Vivoline BTAinfo SectorPic  3.60      0 
Traveas BTA Ainfo SectorPic  0.05      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Oden ControlinfoOBSectorPic0.035.260.600.840.600.600.601,613967.813.63
Forsstrom BinfoOBSectorPic  4.106.206.30    011.03
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic  0.1250.170.17    08.05
Cefour TO 1BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour TO 2BinfoTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour BinfoOBTHSectorPic   0.390.351    04.97



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se