Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

9/28/2016 5:22:58 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic(0.01)-0.313.163.193.193.213.1225,48580,40636232.85
Slottsviken A  SectorPic(0.29)-16.111.611.781.511.831.406,80910,1035 7.64
Slottsviken B  SectorPic0.000.000.620.630.630.630.6024,47115,0069 18.14
NFO Drives  SectorPic0.027.140.2760.290.300.300.301,000300.0171.40
Lovisagruvan  SectorPic(0.50)-1.4334.6035.9034.5036.5034.503,152112,12711117.87
Klick Data B  SectorPic(0.05)-0.607.808.358.358.358.3549409.21 20.44
European Institute of Science B  SectorPic(0.025)-3.400.710.800.710.7350.7051,8601,3233 5.75
IDL Biotech B  SectorPic(0.01)-0.313.053.183.193.193.007632,3015 87.21
HQ  SectorPic(0.005)-0.870.530.560.570.5750.505163,91191,38129271.59
Genesis IT  SectorPic(0.20)-1.0419.1019.7019.0020.4019.002,19642,0845180.50
MediRox A  SectorPic0.000.0013.0013.3013.0013.1013.008,149106,4776 34.28
AQ  SectorPic(2.50)-1.28193.50195.00193.50200.00193.503,618718,328393,489.59
AlphaHelix  SectorPic0.098.821.101.111.111.131.07194,101216,2303458.64
Elverket Vallentuna  SectorPic1.502.5858.0062.5059.7559.7558.0012713.52387.18
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.931.051.061.061.091.0219,61220,4569 91.25
Josab International  SectorPic0.051.323.833.853.833.973.7366,463253,11923217.71
Orasolv  SectorPic0.0082.000.4010.4090.4090.4180.40271,550109,3081377.21
Amhult 2 B  SectorPic(0.75)-0.8091.7593.5093.5096.7592.007,220670,29428 575.83
HomeMaid B  SectorPic(0.05)-0.3912.5512.9512.9013.1012.5026,756340,66525 235.32
Miris Holding  SectorPic0.0011.610.0610.0630.0630.0630.0591,377,56883,8453648.23
Nordic Camping  SectorPic0.401.7023.5023.9023.9023.9023.504,652109,8526226.54
Eurocine Vaccines  SectorPic0.071.813.923.943.943.993.9085,471336,32170150.26
MedicPen  SectorPic0.073.851.851.891.891.921.78300,818562,93099158.99
Net Gaming  SectorPic0.010.234.354.404.354.404.1615,89668,93220250.23
Consensus B  SectorPic(0.019)-10.560.160.1630.1610.1620.16170,00011,2922 121.43
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Novus Group  SectorPic(0.09)-3.212.622.882.712.712.719,00024,390228.11
Jojka  SectorPic(0.09)-2.443.553.643.603.693.5910,11336,7131934.48
EasyFill B  SectorPic0.956.8814.6014.7514.7514.8013.75220,9013,191,403286 816.82
Vindico Group  SectorPic0.1410.691.371.451.451.601.14113,377156,7673015.62
Amnode  SectorPic0.0151.670.8450.9150.9150.920.8458,1507,386315.18
Challenger Mobile B  SectorPic0.000.000.0760.0790.0790.080.07615,5001,2187 8.48
Railcare Group  SectorPic(0.50)-0.41121.25122.75121.25124.00121.005,007612,74230531.12
Star Vault B  SectorPic0.0061.800.340.3570.340.340.31338,294111,32925 16.28
PlayHippo  SectorPic(0.028)-10.370.2420.2590.2420.270.242503,402126,8223731.22
Eurocon Consulting  SectorPic0.050.915.455.555.555.605.4037,909207,67823230.11
Bahnhof B  SectorPic3.001.61186.50190.00189.50190.00186.5010,2191,920,851100 2,038.36
ProstaLund  SectorPic(0.35)-2.8611.9012.2011.9012.2011.903,17237,877376.41
Parans Solar Lighting  SectorPic0.112.404.694.744.694.884.5114,03365,5701465.70
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.000.000.5050.5150.5150.5150.50688,447350,14466246.84
Senzime  SectorPic0.050.955.305.455.305.455.1040,853212,17925191.72
Transferator B  SectorPic0.086.301.231.351.351.351.259,09811,6076 29.75
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.10)-0.8112.1012.3012.3012.3011.6049,796599,27760 292.53
Micropos Medical  SectorPic(0.03)-1.262.222.312.362.372.1992,760209,12636110.77
Biotech-IgG B  SectorPic0.0021.090.1850.190.1850.1940.181,156,018218,90740 24.27
Everysport A  SectorPic(0.01)-0.631.531.581.581.591.5012,43619,12012 117.77
Botnia Exploration  SectorPic(0.03)-1.252.332.362.372.432.3290,283213,33140219.49
SensoDetect  SectorPic0.136.672.042.082.082.201.90165,759336,6594031.10
True Heading B  SectorPic0.0082.040.3630.4010.4010.4010.40124,4129,7891 16.16
PharmaLundensis  SectorPic0.092.743.223.383.383.383.205,34517,781863.53
WntResearch  SectorPic(1.40)-5.8622.2022.5022.5024.1022.0077,6621,747,609164379.73
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
MediRätt B  SectorPic(0.05)-0.539.009.359.359.408.9544,714404,36963 84.82
FX International  SectorPic0.000.009.209.359.209.608.5013,259123,1891531.30
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.107.157.157.157.151551,1081 113.38
Sivers IMA  SectorPic(0.02)-0.603.243.293.293.323.2055,546180,04013137.81
Ambia  SectorPic0.000.0015.0015.6015.6015.6015.001,01015,156240.46
New Equity Venture International B  SectorPic0.500.6972.0072.5072.5073.0072.0037827,4566 211.04
ECOMB  SectorPic0.000.001.511.701.561.561.265,1137,395417.91
Medfield  SectorPic0.253.257.707.957.957.957.6512,15393,7569137.01
Respiratorius  SectorPic0.000.000.5350.5550.5550.560.515433,956235,0284177.54
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.10)-1.496.406.656.606.606.503,44922,554556.65
Recyctec B  SectorPic(0.20)-2.169.059.259.059.408.9512,442112,92318 143.72
Spago  SectorPic0.100.6615.0015.2015.2015.3014.7591813,9059130.75
RLS Global  SectorPic0.756.9111.1511.5511.6011.6010.8531,421347,55522579.70
Cherry B  SectorPic4.502.85162.00162.50162.50162.50157.0019,2083,064,817139 2,804.92
Xtranet  SectorPic0.010.422.402.502.402.442.3568,055163,2002063.04
TiksPac  SectorPic0.134.113.213.283.293.303.1935,436116,0802127.99
Safe at Sea  SectorPic(1.55)-11.9211.4511.8011.4513.0011.2517,919209,2704028.20
Serstech  SectorPic0.5511.705.305.355.255.404.751,246,8366,353,911536224.42
SyntheticMR  SectorPic0.000.00110.00113.25110.00110.00110.00353,8501444.41
Nanologica  SectorPic(0.10)-0.4619.9021.4021.8021.9020.002,72756,0301573.21
EQL Pharma  SectorPic0.203.056.606.756.756.756.6013,15087,4059161.59
Ecoclime  SectorPic0.050.915.505.555.555.655.507,68042,820959.81
Phase Holographic  SectorPic0.401.6824.1024.2024.2024.5023.3014,666354,81650279.50
Tourn International  SectorPic(0.50)-3.8012.6512.9512.6513.0012.50112,9021,463,5071983.74
GoldX  SectorPic(0.008)-4.190.1750.1830.1830.190.175373,21266,9522424.23
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Archelon B  SectorPic(0.002)-0.810.2450.2470.2450.2470.22141,2219,90410 18.77
Alteco  SectorPic0.052.811.751.831.831.831.741,6852,971329.97
Ortoma B  SectorPic0.200.6729.4029.9029.9030.0029.004,979147,52320 341.23
PromikBook  SectorPic(0.001)-0.260.3510.3890.3780.3780.375189,42971,3341023.00
Envirologic B  SectorPic0.103.043.253.393.393.393.2521,41869,70913 25.84
BrainCool  SectorPic0.251.9013.4013.4513.4013.5013.0525,103331,89055302.66
Motion Display  SectorPic0.000.005.305.405.405.705.207,28139,1541256.14
A1M Pharma  SectorPic(0.08)-3.072.532.542.532.602.45101,205253,88349138.18
DexTech Medical  SectorPic0.000.0028.6029.4029.5029.5029.5040011,8001417.80
Greater Than  SectorPic(0.20)-1.2116.3017.1016.3017.1016.303,75962,7119122.09
OptiFreeze  SectorPic0.902.5336.0036.5036.5037.5035.6013,521488,56742313.17
Axonkids  SectorPic(0.20)-2.926.606.656.656.656.403,55023,368554.53
Mobile Loyalty  SectorPic0.0056.250.0730.0850.0850.0850.0873,0006,0801030.81
Crowdsoft  SectorPic(0.025)-5.040.4720.4780.4710.5050.474,180,3832,013,226289101.49
Peptonic Medical  SectorPic(0.40)-4.887.757.807.808.207.75158,6361,251,099168160.70
ahaWorld  SectorPic0.000.005.005.105.005.355.0019,887101,2332462.78
Igrene  SectorPic0.100.5418.7019.4018.7019.4018.503,62068,22622137.93
Real Heart  SectorPic0.050.4810.3510.4010.4010.5010.402,05021,4256116.02
Gabather  SectorPic0.503.6113.9014.3514.3514.6013.7039,468552,27659211.29
Oboya B  SectorPic(0.20)-1.2715.0015.6015.6015.7015.002,71041,2116 274.99
Rootfruit  SectorPic0.151.758.558.708.708.708.359,89283,6031853.28
Sealwacs  SectorPic0.101.0010.1011.4510.1012.2010.103,00334,449831.06
Follicum  SectorPic0.051.054.814.854.814.994.813,22015,715676.98
Zenicor  SectorPic1.505.8826.8027.0027.0027.0025.1010,572273,99750120.24
Cefour B  SectorPic(0.002)-2.380.0820.0840.0820.0850.0822,731,853224,4434280.29
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Interfox Resources  SectorPic(0.60)-3.4916.4016.6016.6016.9015.80155,4412,563,098283977.82
Orezone  SectorPic(0.01)-1.320.7250.7450.7450.790.701,101,214816,83410344.40
CombiGene  SectorPic(0.45)-6.476.256.506.507.356.2069,105469,4996476.71
Aptahem  SectorPic0.000.0012.1012.3012.2512.4511.8076,585920,32411795.47
Pharmacolog  SectorPic0.252.2111.1011.5511.5511.9010.80174,0531,948,61722942.50
Cline Scientific  SectorPic0.605.7410.4510.9511.0511.2511.002,44527,468782.88
Transtema  SectorPic0.000.0026.5026.7026.7026.8026.003,834100,61619500.51
Emotra  SectorPic0.506.677.457.958.008.007.0050,941377,0303676.14
VibroSense Dynamics B  SectorPic1.104.9823.2024.3023.2025.4022.2039,430949,47687173.22
Idogen  SectorPic1.007.8713.1513.7013.7013.8512.9053,260707,47346134.12
Mr Green  SectorPic0.300.9133.3033.4033.3033.4032.00106,4783,504,1851711,193.79
Redsense  SectorPic(0.10)-0.5717.1017.5017.5017.8016.6049,087856,74294164.34
Insplorion  SectorPic(0.30)-2.8310.3010.8510.3010.9010.0028,858304,6282951.76
Nanexa  SectorPic(0.15)-1.678.808.858.859.308.7525,995231,6342367.48
Oncology Venture  SectorPic5.1012.5645.6045.7045.7049.0041.6077,0503,465,556295425.00
SpectraCure  SectorPic(0.01)-0.561.751.801.761.831.7643,69178,8771752.78
Community Entertainment  SectorPic0.000.003.864.743.863.863.8613.8617.72
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic0.000.007.607.958.008.357.4021,668168,08138132.82
Hamlet Pharma  SectorPic0.050.3913.0013.1013.0013.2512.9541,875550,33260362.71
QBank  SectorPic(0.15)-2.525.856.055.806.005.807,99247,648439.73
Acrinova  SectorPic3.254.8043.1071.0071.0071.0060.001,44790,39816294.82
Absolicon  SectorPic1.000.95106.25107.00106.00108.75105.50978104,15122100.97
Litium  SectorPic0.354.148.708.858.809.358.4069,104613,7508158.03
PExA  SectorPic(0.60)-6.099.259.809.2510.059.2012,599119,9672662.58
Alzinova  SectorPic(0.90)-3.7322.7023.1023.2024.1022.3037,716864,516110100.04
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Toleranzia  SectorPic0.050.539.359.459.509.509.2013,117122,3843175.07
Storytel B  SectorPic1.102.8039.6040.4040.4040.5039.0011,070440,938521,832.03
Alzinova TO 1info SectorPic0.403.9210.2011.1510.6011.0010.2015,708169,50315 
Fastout Int  SectorPic0.000.001.671.681.681.751.6536,87762,4612480.64
Invent Medic  SectorPic(0.30)-1.7916.5017.0016.5017.4016.5029,716498,07456132.33
QuickCool  SectorPic0.050.955.355.555.305.555.301,3007,023425.34
Dalsspira Mejeri  SectorPic0.000.0014.5014.5514.5014.7514.003,01342,9491139.98
Zenergy  SectorPic(0.15)-1.609.259.409.259.409.1519,423180,84432126.84
Sleepo  SectorPic(0.01)-0.392.562.712.562.572.561,2603,236316.11
IMINT Image Intelligence  SectorPic1.251.6776.5077.0076.2578.7573.0069,2865,232,078221625.97
Prebona  SectorPic0.000.004.304.424.304.304.309954,279160.83
Raybased  SectorPic(0.40)-1.5226.0026.5026.0026.6024.6065,2121,691,138128141.13
RhoVac  SectorPic(0.35)-2.8212.0512.1512.0512.6512.0537,019458,5846883.60
RhoVac TO 1info SectorPic(0.17)-4.863.333.903.333.703.338,97030,9199 
Sydsvenska Hem  SectorPic0.000.00105.50107.50107.00107.00107.00505,3501256.80
Sjöstrand Coffee B  SectorPic0.8517.005.856.005.856.155.1591,630529,74113136.76
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.184.304.204.374.374.654.201,5486,731862.29
Plejd  SectorPic0.354.078.608.958.958.958.603,39829,498949.77
Bosjö Fastigheter  SectorPic0.250.23107.75108.00108.00108.00108.003,531381,34819239.76
Eurocine Vaccines TO 1info SectorPic0.07510.710.700.7750.7750.7750.7550,76238,76710 
Litium TO 1info SectorPic(0.10)-14.290.600.8950.600.600.60500300.01 
SynAct  SectorPic(0.30)-4.007.107.207.207.757.10223,4011,647,99120088.27
Cereno Scientific  SectorPic0.152.087.157.307.357.557.352,59819,2389 80.78
WntResearch TO 2info SectorPic(1.00)-13.337.0011.356.508.006.501,58911,9989 
MedicPen TO 3  SectorPic0.03516.280.250.280.250.250.2520,0005,0002 
Redwood Pharma  SectorPic0.353.659.8010.009.9510.209.5019,981194,2362949.74
Redwood Pharma TO 1info SectorPic0.063.901.381.721.601.771.603,5906,2237 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
SynAct TO 1  SectorPic0.2515.151.651.901.901.901.6526,90446,96528 
Provide IT  SectorPic1.9011.8017.1018.1018.0018.0015.7043,590738,86549105.03
Shortcut Media  SectorPic(0.05)-0.637.657.757.858.207.6030,688236,4994161.93
Zenergy TO 1info SectorPic(0.29)-11.602.212.482.212.502.212,8006,3744 
Dignita  SectorPic(0.35)-4.198.008.258.008.358.001,0018,358226.80
VideoBurst  SectorPic(0.23)-7.692.762.782.763.022.61417,5421,172,75813338.64
Yield Life Science  SectorPic0.000.005.355.805.855.855.801,0205,917379.63
Pen Concept  SectorPic0.050.845.555.606.006.006.007104,2602112.05
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic(0.10)-16.670.500.700.500.500.502,2501,1253 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic(0.22)-28.570.550.770.550.550.552,2501,2383 
Star Vault BTA Binfo SectorPic(0.01)-3.230.300.3180.300.300.30100,00030,0004 
Igrene TRinfo SectorPic(0.001)-33.33 0.0030.0020.0040.0019,265,76211,677111 
Fastout Int TRinfo SectorPic0.0011.110.0910.0990.0910.0910.0790,2077,24222 
Nanologica TRinfo SectorPic(0.30)-37.500.500.750.501.000.5068,97841,71427 
Yield Life Science TRinfo SectorPic(0.063)-52.500.0570.100.0570.120.05206,22220,24045 
MediRox B  SectorPic  12.7512.8512.80    0 42.20
Transferator A  SectorPic  1.181.391.24    0 37.21
C Security  SectorPic  0.5050.780.80    07.26
Wonderful Times Group  SectorPic  7.007.707.70    018.50
SpectraCure TO 1info SectorPic  0.0020.010.001    0 
Hamlet Pharma TO 2info SectorPic  7.658.508.00    0 
Toleranzia TO 1info SectorPic  1.251.551.60    0 
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.703.000.70    0 
TiksPac BTAinfo SectorPic  3.123.273.27    0 
Igrene BTAinfo SectorPic  17.00      0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Fastout Int BTAinfo SectorPic  0.094      0 
Nanologica BTAinfo SectorPic  0.75      0 
Yield Life Science BTAinfo SectorPic  0.10      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent OilinfoOBSectorPic(0.15)-2.345.706.206.256.256.004,85029,125817.41
EcoRub BinfoOBSectorPic0.0194.900.390.400.4070.4180.385114,89646,08714 8.56
DentwareinfoOBSectorPic0.031.941.581.601.581.701.55124,553197,3934531.53
HybriconinfoOBSectorPic(0.15)-3.803.803.863.803.903.6065,803248,7755256.42
MedClair BinfoOBSectorPic0.053.621.401.431.431.471.3710,86815,25114 33.24
Oden ControlinfoOBSectorPic  2.092.402.07    012.53
AbelcoinfoXROBTHSectorPic    2.25    016.88HALTED
Delta Minerals BinfoOBTHSectorPic    0.372    0 61.81HALTED



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se