Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

12/18/2014 12:28:15 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic(0.19)-13.571.211.381.211.211.1614,34317,248669.53
Angler Gaming TOinfo SectorPic0.000.000.0020.200.200.200.2025,0005,00011.41
Conpharm A  SectorPic(0.17)-14.781.001.240.980.9850.9814,10013,8472 4.97
NFO Drives  SectorPic(0.039)-8.130.4410.450.4410.450.4411,062472.8286.41
Lovisagruvan  SectorPic(0.30)-0.8933.5034.4033.5033.8033.5030010,0813114.45
European Institute of Science B  SectorPic(0.05)-12.500.350.3980.350.350.351,000350.01 2.39
IDL Biotech B  SectorPic0.1210.171.331.541.301.301.30285370.51 35.54
HQ  SectorPic(0.015)-2.560.570.5950.570.600.5734,23319,72113155.19
Genesis IT  SectorPic(0.30)-4.925.806.205.805.805.80150870.0155.10
MediRox A  SectorPic0.000.0013.7014.0013.7013.7013.7075010,2751 36.13
Community Entertainment  SectorPic0.01111.110.0990.110.110.110.1135,0003,850318.32
AQ  SectorPic(0.50)-0.6083.5084.0083.5083.5083.5040033,40021,505.84
AlphaHelix  SectorPic(0.195)-17.730.9051.090.9051.090.9059,0568,674547.81
US Energy B  SectorPic0.000.000.330.3590.320.320.32400128.01 30.16
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.931.061.071.061.071.0485,61789,78820 79.96
Josab International  SectorPic0.302.8010.9511.0011.0011.2010.5517,727194,20128526.78
Orasolv  SectorPic0.000.000.3160.3270.3190.3290.31991,85830,153539.43
Amhult 2 B  SectorPic0.200.4544.1044.8044.8044.8044.002,20098,0006 275.91
HomeMaid B  SectorPic0.000.007.357.757.707.707.701,0007,7001 137.38
Miris Holding  SectorPic0.0046.150.0660.0690.0690.0690.06625,0861,70838.83
Nordic Camping  SectorPic0.000.0017.8017.9017.9018.0017.904,10073,6906151.32
Eurocine Vaccines  SectorPic0.201.5613.0013.5013.0013.2013.005,74974,9376169.99
MedicPen  SectorPic0.0050.680.740.7550.740.7750.6913,7009,9901042.96
Net Gaming  SectorPic(0.05)-12.200.360.440.360.440.366,0662,279320.71
Consensus B  SectorPic(0.036)-36.000.0710.0980.0640.0640.06421,3751,3682 35.57
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
EasyFill B  SectorPic0.2412.972.093.442.092.092.0013,07226,2844 101.59
Vindico Security  SectorPic0.010.960.981.061.051.071.0134,60036,6271411.31
DEFLAMO B  SectorPic0.022.990.690.6950.690.6950.697,8005,4164 43.69
Railcare Group  SectorPic3.754.3488.0090.0090.2592.0089.752,530229,50713395.33
Star Vault B  SectorPic(0.055)-8.730.570.6350.5750.650.57510,0005,92411 27.53
United Media  SectorPic(0.057)-19.190.2410.2980.240.240.2440,0009,60026.61
Bahnhof B  SectorPic0.000.0088.2589.7588.5091.0088.008,571763,61032 951.95
Comfort Window  SectorPic0.000.000.510.8650.600.600.602,0001,20013.89
Robert Friman International  SectorPic(0.002)-2.130.0910.0920.0920.0930.09265,0006,025427.14
ProstaLund  SectorPic0.151.927.707.957.958.507.757,27558,5361238.28
H1 Communication B  SectorPic0.156.252.552.652.552.552.543,3948,6424 24.48
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.009)-4.500.1920.2290.1910.2490.191108,70724,005765.94
Senzime  SectorPic(0.10)-1.855.055.305.305.405.207784,096358.42
Caucasus Oil  SectorPic(0.049)-16.330.2510.3170.2510.300.25120,2505,17233.24
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.8510.978.508.608.608.908.359,60081,75117 146.61
Micropos Medical  SectorPic(0.20)-6.672.802.992.803.002.80116,400346,75313105.14
Biotech-IgG B  SectorPic0.0021.060.1750.190.190.1910.1918,6003,5384 18.73
Traveas A  SectorPic0.057.580.670.720.710.710.6380,00953,34621 20.68
Botnia Exploration  SectorPic(0.01)-1.690.580.590.580.580.582,3751,378245.13
SensoDetect  SectorPic0.132.834.464.654.724.794.352,51211,801528.49
SwitchCore B  SectorPic0.000.002.152.242.102.102.10354743.42 65.04
SwitchCore A  SectorPic0.3916.532.652.752.752.762.363,68710,06011 17.03
True Heading B  SectorPic0.021.741.141.291.171.171.1420,50023,5953 30.73
EcoRub B  SectorPic0.020.603.323.373.373.473.3012,70043,48218 70.89
PharmaLundensis  SectorPic0.000.006.957.006.956.956.804,74232,7798118.31
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
WntResearch  SectorPic0.200.5735.0035.2035.0036.7034.5015,028525,60554543.32
Business Control Systems  SectorPic0.0110.000.0950.110.110.110.117,000770.013.65
Abelco  SectorPic(0.40)-11.762.623.003.003.002.991,1203,353320.07
Gripen Oil & Gas  SectorPic(0.003)-1.690.170.1780.1750.1780.17563,50011,138418.74
MediRätt B  SectorPic(0.70)-25.932.062.582.002.012.0015,04530,1038 15.24
Latvian Forest B  SectorPic0.202.907.007.107.107.107.005,00035,4803 90.07
AroCell  SectorPic0.254.206.056.206.206.456.008,88055,28712145.46
Sivers IMA  SectorPic0.202.787.307.357.407.807.2027,640206,53844142.81
Enzymatica  SectorPic0.353.939.109.259.259.459.0032,422301,50421230.89
Ambia  SectorPic0.906.2515.3015.7015.3015.3014.853355,049229.06
ECOMB  SectorPic(0.30)-15.001.701.951.701.721.707,20012,328317.00
Medfield  SectorPic(0.50)-3.8512.5013.0012.5013.0012.504,50157,6339188.09
Respiratorius  SectorPic0.000.000.2520.260.260.260.262,000520.0231.64
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.03)-0.953.003.143.143.143.141,7795,586118.76
Recyctec B  SectorPic0.301.6718.0018.3018.3018.4018.003,17558,0738 249.95
Spago  SectorPic0.606.389.6010.1010.0010.059.4513,730136,6711055.29
Arc Aroma B  SectorPic2.907.7538.8040.3040.3040.7037.2022,328854,25347 327.75
Emotra  SectorPic0.905.7714.4516.2016.5016.5015.901,60026,113442.83
Vivoline  SectorPic0.8932.843.503.603.604.602.8288,876324,2476382.33
Massolit B  SectorPic0.000.001.601.651.601.601.603,9006,2403 28.04
RLS Global  SectorPic0.156.252.462.552.552.552.2513,81732,5278107.11
Cherry B  SectorPic0.300.9830.4030.8030.8030.8030.302,57978,5927 394.32
Xtranet  SectorPic(0.025)-2.940.7550.860.8250.850.82524,24220,43135.83
Safe at Sea  SectorPic1.8514.2313.0014.5014.8514.8512.951,54620,152536.57
Serstech  SectorPic0.9426.784.454.604.454.453.6042,585160,4291963.41
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
SyntheticMR  SectorPic3.005.3157.2559.5059.5059.5056.501548,7462240.38
EQL Pharma  SectorPic(0.10)-2.953.103.283.293.293.198,68227,784853.71
Accelerator  SectorPic0.000.001.051.101.051.051.0510,26610,779217.29
Phase Holographic  SectorPic0.101.556.406.556.556.556.4031,989206,9802164.23
Archelon B  SectorPic0.00810.000.0850.0880.0880.0880.08810,000880.01 6.43
Delta Minerals B  SectorPic(0.011)-4.980.210.2190.210.2190.2170,00014,8407 13.27
Alteco  SectorPic(0.10)-2.274.274.304.304.344.308,00034,592746.95
Ortoma B  SectorPic0.457.696.156.506.306.505.8519,715117,12113 57.64
PromikBook  SectorPic(0.007)-1.810.3010.380.380.380.3690,00033,868316.91
BrainCool  SectorPic0.040.815.005.205.005.304.9527,813141,5902085.86
Saniona  SectorPic(0.20)-2.617.357.457.457.657.3034,295255,08935103.42
Dentware  SectorPic0.020.882.312.502.302.302.252,6005,950415.53
Motion Display  SectorPic(0.08)-2.772.812.892.812.812.811,0002,810225.40
A1M Pharma  SectorPic(0.23)-6.083.553.723.553.733.506,16721,9628102.88
Mr Green  SectorPic(0.20)-0.6132.8033.0032.8033.0032.307,639250,234241,175.86
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic(0.002)-3.850.050.100.050.050.051,98999.51 
Moretime  SectorPic0.010.840.9051.181.201.201.182,1002,493416.14
DexTech Medical  SectorPic0.603.0219.3020.5020.5020.5020.5020410.01290.34
Greater Than  SectorPic0.000.006.607.007.007.006.801,73612,005344.72
OptiFreeze  SectorPic0.403.3612.2512.4012.3013.1012.0020,048256,6082695.94
QBank  SectorPic0.010.591.711.771.701.701.703,7006,290142.50
Mobile Loyalty  SectorPic0.027.690.2510.280.280.280.2846,00012,880357.20
Real Heartinfo SectorPic(0.04)-1.412.712.902.802.902.4036,37998,912927.77
Gabather  SectorPic0.000.005.305.355.355.505.3519,400104,7152350.29
Oboya Binfo SectorPic(0.80)-5.1313.1515.0014.8015.1014.801,33019,9554 223.89
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Rootfruitinfo SectorPic0.203.086.406.706.706.706.701,3008,710132.52
Sealwacsinfo SectorPic0.204.304.464.804.854.854.8560291.0111.13
PharmaLundensis BTAinfo SectorPic1.1018.335.00 7.107.107.102,00014,2002 
Follicuminfo SectorPic(0.20)-3.156.156.206.156.556.151,82011,537554.39
Follicum TO 1  SectorPic(0.30)-25.000.901.500.900.900.906,3305,69711.05
Zenicorinfo SectorPic0.000.0010.6011.4510.6012.0010.601,24613,378547.20
Interfox Resources  SectorPic(0.08)-4.651.611.641.641.751.6251,76885,9692241.44
Traveas BTA Ainfo SectorPic0.046.150.640.680.690.690.6523,99116,0506 
Moretime BTAinfo SectorPic0.0556.470.950.980.9050.950.90528,72326,8787 
Miris Holding BTAinfo SectorPic0.02340.350.0550.0780.080.080.0787,8756,1603 
Senzime BTAinfo SectorPic  5.005.505.005.005.001,7668,8303 
Conpharm B  SectorPic  0.7250.760.76    0 13.30
Klick Data B  SectorPic  14.2016.2016.20    0 39.66
MediRox B  SectorPic  11.6012.0011.45    0 37.75
Elverket Vallentuna  SectorPic  35.5038.4035.50    0230.04
Lucent Oil  SectorPic  4.204.404.21    08.92
Yield Life Science B  SectorPic  3.603.893.80    0 47.29
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0110.0480.059    00.73
Novus Group  SectorPic  3.053.243.23    033.50
Jojka  SectorPic  2.212.462.48    015.83
Amnode  SectorPic  2.072.993.00    014.86
Vendator B  SectorPic  0.4860.650.60    0 17.63
Eurocon Consulting  SectorPic  3.203.303.22    0132.81
Parans Solar Lighting  SectorPic  2.132.252.12    023.76
Transferator B  SectorPic  0.4010.5850.59    0 7.43
Transferator A  SectorPic  0.580.790.85    0 14.58
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
FX International  SectorPic  1.071.481.05    02.68
New Equity Venture International Binfo SectorPic  7.508.958.00    0 20.88
TiksPac  SectorPic  3.553.994.00    028.51
Ecoclime  SectorPic  3.854.053.90    025.32
INEV Studios  SectorPic  4.054.744.94    032.70
Stureguldinfo SectorPic  0.1350.140.135    011.61
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  1.402.202.00    0 
Ambia TO 1info SectorPic  0.531.670.605    0 
Envirologic B  SectorPic  3.604.003.60    0 16.62
Moretime TO 1info SectorPic  0.0020.3980.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  102.60%107.50%102.60%    0 
ECOMB TO 1info SectorPic  0.060.4910.121    0 
Axonkids  SectorPic  4.114.254.50    028.80
Peptonic Medical  SectorPic  9.009.309.20    073.33
ahaWorld  SectorPic  2.192.302.30    013.46
C Security  SectorPic  1.221.461.56    010.55
Wonderful Times Group  SectorPic  7.009.959.85    017.51
Igrene  SectorPic  6.308.456.30    038.90
EQL Pharma TO 2info SectorPic  0.550.980.985    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.2020.290.27    0 
Gabather TO 1info SectorPic  1.211.801.50    03.60
Clinical Laserthermia BTA Binfo SectorPic  8.008.557.90    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Oden ControlinfoOBSectorPic0.23542.730.6050.750.7850.7850.606,4773,97434.75
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic  0.100.150.175    0 8.29
Cefour TO 2BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour BinfoOBTHSectorPic   0.420.351    04.97



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se