Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

8/28/2014 3:05:18 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
US Energy Binfo SectorPic0.000.000.8250.8750.8750.990.87538,01133,6521081.41
Caucasus Oil  SectorPic0.046.670.600.640.640.640.64200128.018.26
Gripen Oil & Gas  SectorPic(0.018)-7.830.2120.2290.2120.230.212304,59467,5213422.70
Igreneinfo SectorPic(1.30)-13.768.359.958.159.208.101,69514,855450.32
Lovisagruvan  SectorPic  31.5032.2032.30    0110.35
Wiking Mineral  SectorPic0.149.331.521.651.641.651.616,20010,120420.38
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.0185.280.3410.3590.3590.360.3425,6089,121975.54
Botnia Exploration  SectorPic0.033.950.750.790.790.810.75539,56030,6231157.52
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.057.107.057.057.051,0007,050189.43
Archelon B  SectorPic(0.01)-8.330.110.1190.110.120.112,578293.628.04
Delta Minerals Binfo SectorPic(0.004)-1.320.2930.2950.2980.3070.283932,928275,6795517.94
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic(0.02)-20.000.080.100.080.080.0825,0002,0001 
Interfox Resources  SectorPic(0.003)-7.500.0370.0380.0370.040.03687,004,1943,278,77335479.91
Forsstrom B  SectorPic  5.355.954.61    08.07
AQ  SectorPic0.000.0095.7596.5096.5096.7596.0086082,97861,740.29
Lucent Oil  SectorPic  3.083.493.50    07.42
Miris Holding  SectorPic(0.015)-6.520.2150.2530.2150.2150.21510,0002,150127.50
Amnode  SectorPic  3.614.904.70    023.27
Railcare Group  SectorPic4.257.1463.0063.7563.7570.0063.5054,7723,554,100131279.25
Eurocon Consulting  SectorPic(0.10)-3.083.163.243.153.153.1510,00031,5002129.92
Abelco  SectorPic  3.804.953.75    025.08
Safe at Sea  SectorPic0.503.0317.0017.2017.0017.0016.5070011,800341.87
Envirologic B  SectorPic  4.705.655.50    025.39
Angler Gaming  SectorPic0.148.751.631.741.741.941.5543,47170,7481773.45
Community Entertainment  SectorPic  0.0840.0970.083    013.82
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
HomeMaid B  SectorPic0.101.486.506.856.856.856.8523,800163,0309122.21
Nordic Camping  SectorPic(1.90)-8.6819.7020.3020.0020.3019.3026,725520,99237169.07
Net Gaming  SectorPic0.023.770.520.550.550.550.551,380759.0331.64
EasyFill B  SectorPic  3.753.954.06    0197.35
Vindico Security  SectorPic(0.01)-0.501.801.951.991.991.991,0001,990210.18
VJ since 1890  SectorPic0.0010.840.1130.120.120.120.125,200624.0222.80
Zinzino B  SectorPic(0.15)-1.4410.2010.3010.3010.4510.1514,744152,05711286.39
Traveas A  SectorPic0.033.030.991.051.021.020.9425,70024,870729.71
True Heading B  SectorPic0.010.831.061.251.221.221.221,0001,220132.04
Ambia  SectorPic(0.70)-3.8017.6017.7017.7017.9017.6012,651223,7721832.87
Cherry B  SectorPic(0.20)-0.6033.0033.1033.0033.8033.008,250273,82411422.49
Ambia TO 1info SectorPic  1.163.003.00    0 
Angler Gaming BTA 2info SectorPic(0.14)-8.811.451.891.451.451.45165239.32 
Axonkidsinfo SectorPic0.658.138.108.508.658.708.005,95049,1311255.36
Wonderful Times Groupinfo SectorPic0.000.0012.5012.8512.5012.5012.503,00037,500122.22
VJ since 1890 BTAinfo SectorPic0.000.000.100.1090.1050.1050.105600,00063,0009 
Massolit B  SectorPic(0.06)-4.801.191.201.191.211.1441,50848,9991220.86
TiksPac  SectorPic(0.14)-3.423.954.053.954.123.9511,35345,128828.10
TiksPac konvertibel 1info SectorPic0.10%0.10105.10%1.08%105.10%106.00%105.10%4,6004,8442 
European Institute of Science B  SectorPic0.0719.440.410.430.430.430.433,4001,46212.94
IDL Biotech B  SectorPic0.2219.641.251.341.341.341.333,8385,116336.63
MediRox A  SectorPic(0.10)-0.6315.4016.8015.9015.9015.905007,9501 41.93
MediRox B  SectorPic0.402.5815.2015.9015.9015.9015.503,00047,6385 52.42
AlphaHelix  SectorPic(0.05)-3.291.471.541.471.551.4740,61661,9481277.66
Orasolv  SectorPic(0.002)-0.500.3990.400.400.4370.3921,638,314682,70611049.34
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Eurocine Vaccines  SectorPic0.000.0011.7512.0012.0012.0011.7025,511305,36012156.91
MedicPen  SectorPic(0.11)-7.801.311.401.301.441.3065,60089,0492075.46
ProstaLund  SectorPic(0.40)-3.1711.8512.1012.2012.9511.504,53054,2761458.28
Senzime  SectorPic  7.207.608.00    088.18
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.050.3713.1013.4513.4513.7513.1018,509246,24321229.30
Micropos Medical  SectorPic(0.02)-0.583.373.583.403.653.38114,732405,84533127.67
Biotech-IgG B  SectorPic(0.004)-3.080.1120.1280.1260.130.11112,5041,477312.42
SensoDetect  SectorPic(0.50)-4.6910.0010.1510.1511.0510.1544,069451,1512661.26
PharmaLundensis  SectorPic(0.75)-7.019.9510.459.9510.809.805,46056,3759169.39
WntResearch  SectorPic(0.60)-1.7433.8034.0033.9034.5033.6051,8901,762,31874524.36
MediRätt B  SectorPic(0.43)-10.543.523.903.654.093.5265,521258,2984727.05
AroCell  SectorPic0.000.006.907.007.007.006.907,99355,82610134.37
Enzymatica  SectorPic0.000.0014.3014.3514.3514.5014.2554,822787,24042358.20
Medfield  SectorPic0.100.6315.7016.0016.0016.0015.6011,607182,62118240.76
Respiratorius  SectorPic(0.002)-0.500.390.400.400.4140.4058,00023,872348.68
Spago  SectorPic0.000.0012.2012.5512.5012.5012.451,32216,494269.11
Emotra  SectorPic0.702.9824.2024.5024.2034.0024.0023,166606,8913562.82
Vivoline  SectorPic(0.70)-11.295.505.705.506.205.5012,52070,121888.05
RLS Global  SectorPic0.1717.001.181.251.171.190.9089,46194,8521029.49
SyntheticMR  SectorPic1.805.5028.6033.9034.5034.5034.5026897.01119.47
EQL Pharma  SectorPic0.143.683.783.943.943.983.8115,30059,9421553.14
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.0160.200.01    0 
Accelerator  SectorPic  1.531.791.54    025.35
Phase Holographic  SectorPic(0.11)-2.903.684.023.683.793.681,0003,750219.00
Alteco  SectorPic0.153.424.364.554.544.544.401,0004,525249.57
Ortoma B  SectorPic(0.14)-2.974.584.694.584.584.584852,221141.90
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  1.111.831.06    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
BrainCool  SectorPic(0.08)-1.674.704.804.704.804.6048,126227,2081280.71
Saniona  SectorPic(0.05)-0.4211.8012.0511.7511.9511.3017,666205,87030163.12
Dentware  SectorPic(0.25)-5.004.544.754.754.754.755,00023,750132.05
A1M Pharma  SectorPic0.304.486.857.007.007.206.7074,764519,53193202.87
DexTech Medicalinfo SectorPic(1.00)-4.0023.6024.0024.0025.2024.0011,305274,96024339.91
Peptonic Medicalinfo SectorPic0.101.049.459.759.759.759.75548.8177.72
RLS Global BTAinfo SectorPic0.2425.261.101.191.191.190.8669,16173,32011 
EQL Pharma URinfo SectorPic0.00914.750.070.100.070.070.0738,3022,68113 
EQL Pharma BTUinfo SectorPic  7.40      0 
Conpharm A  SectorPic  0.83 0.80    0 4.06
Conpharm B  SectorPic0.046.060.6650.700.700.700.703,0002,1001 12.25
HQ  SectorPic(0.011)-2.310.4610.470.4650.490.465345,000161,51619126.61
Amhult 2 B  SectorPic0.601.3843.7044.0044.0044.7042.0039,7591,741,55675270.98
Yield Life Science B  SectorPic(0.51)-11.044.154.564.114.614.115,30722,712550.63
Thenberg & Kinde B  SectorPic(0.043)-24.160.1310.1750.1350.1350.1144,1125,547646.90
SwitchCore B  SectorPic(0.10)-4.692.102.202.032.032.0312.031 62.87
SwitchCore A  SectorPic  2.312.662.71    0 16.79
FX International  SectorPic  0.2740.6950.45    01.15
ahaWorldinfo SectorPic0.234.954.234.844.885.653.5061,995278,0294528.56
Thenberg & Kinde TR Binfo SectorPic(0.021)-65.630.0130.0270.0110.030.011254,3624,7379 
Thenberg & Kinde BTA Binfo SectorPic  0.034      0 
Thenberg & Kinde URinfo SectorPic(0.015)-75.000.0050.0090.0050.010.005215,3621,5404 
Klick Data B  SectorPic  14.4516.3014.10    034.52
Genesis IT  SectorPic  6.206.456.40    059.49
Novus Group  SectorPic0.020.623.013.233.253.253.001,4004,300333.71
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Jojka  SectorPic0.000.002.302.442.302.442.207,57317,183614.69
Star Vault B  SectorPic0.022.610.740.770.7850.7850.70114,35685,6193237.58
United Media  SectorPic(0.045)-15.000.2560.290.2550.290.255203,00056,88585.84
Vendator B  SectorPic(0.10)-10.260.600.830.8750.8750.6519,50012,828425.71
H1 Communication B  SectorPic  1.751.901.78    024.23
Business Control Systems  SectorPic(0.002)-1.330.1220.1480.1480.1480.1481,000148.014.91
Xtranet  SectorPic(0.11)-13.580.700.750.700.7250.69527,36819,31054.95
Serstech  SectorPic0.000.004.965.455.005.004.94122,654608,2121371.24
INEV Studios  SectorPic  4.805.104.80    025.78
PromikBook  SectorPic0.000.000.3810.4480.4480.4480.44814062.7119.93
Moretime TO 1info SectorPic  0.0010.9850.009    0 
Motion Display  SectorPic  5.706.006.10    055.14
Mr Green  SectorPic(0.50)-1.3237.7037.8037.5038.0037.5026,5871,005,496551,344.35
Moretime  SectorPic0.136.951.642.092.002.351.5249,01279,8271820.91
Greater Thaninfo SectorPic  12.2012.9012.90    082.41
QBankinfo SectorPic(0.01)-0.472.072.102.102.102.0564,304133,3121752.50
Mobile Loyaltyinfo SectorPic(0.016)-3.230.4710.5150.480.5150.4854,31827,0801036.33
C Securityinfo SectorPic(0.05)-2.442.002.152.002.152.004,6109,587513.53
United Media TRinfo SectorPic  0.070.080.070.070.07196,65413,7666 
United Media BTAinfo SectorPic         0 
Bahnhof B  SectorPic(0.25)-0.2887.5087.7587.5087.7587.00106,8459,198,08531941.19
Transferator B  SectorPic0.000.000.600.7450.600.650.601,000607.52 6.14
Transferator A  SectorPic0.011.540.6650.840.660.660.669462.01 9.50
Sivers IMA  SectorPic0.151.2911.6011.7511.8012.2011.6062,535749,53375195.34
Transferator TO 1Ainfo SectorPic  0.010.4490.031    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0310.4640.10    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Elverket Vallentuna  SectorPic  37.5038.4037.50    0243.00
NFO Drives  SectorPic0.012.000.4880.510.510.510.50250,000126,500799.93
Taurus Energy B  SectorPic0.053.731.391.401.391.561.323,178,7844,513,523307104.85
Josab International  SectorPic(0.30)-1.8216.1016.2016.2016.7016.0083,6881,363,53585770.34
DEFLAMO B  SectorPic  0.9451.001.05    066.48
Comfort Window  SectorPic  0.801.100.82    05.08
Parans Solar Lighting  SectorPic0.000.002.002.032.022.022.0220,62941,671522.64
EcoRub B  SectorPic0.205.483.673.853.853.953.7649,587190,5822567.49
ECOMB  SectorPic0.000.002.102.192.202.202.106,75014,470422.00
Gullberg & Jansson  SectorPic0.4215.563.103.303.123.122.7010,11228,976718.12
Recyctec B  SectorPic0.502.4820.0020.7020.7020.7019.7010,599216,63422252.32
Arc Aroma B  SectorPic0.100.4521.7022.3022.2022.5022.106,224139,41614165.50
Ecoclime  SectorPic  4.805.055.00    032.46
ECOMB TO 1info SectorPic  0.0020.690.80    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic0.026.670.320.4160.320.320.326,1661,9732 
OptiFreezeinfo SectorPic0.000.0017.9018.1018.0019.2017.30105,2211,926,003242140.40
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
GuldAdaminfo SectorPic0.025100.000.0360.050.050.050.03690,58229,724243.00
Oden Controlinfo SectorPic  0.7050.900.80    04.84
Mycab International SDBinfo SectorPic0.000.000.0520.0580.0550.0550.05510,000550.0224.37
Cefour Binfo SectorPic0.000.000.0180.020.0190.020.01753,508,566969,91910513.46
Challenger Mobile Binfo SectorPic0.000.000.250.2670.250.2660.2519,8635,115611.84



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se