Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

9/1/2014 9:30:10 AM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Recyctec B  SectorPic(1.90)-9.5018.1018.7018.1019.5018.008,111148,29712220.62
Josab International  SectorPic(1.50)-9.0915.0015.4015.0016.0015.0094,5831,453,992100713.28
SensoDetect  SectorPic(1.00)-10.009.2510.359.009.509.004,10038,095554.32
ProstaLund  SectorPic(0.80)-6.1511.9012.2012.2012.9512.001,67020,331558.28
MediRätt B  SectorPic(0.80)-24.622.402.502.453.242.0019,48550,0561918.15
PharmaLundensis  SectorPic(0.60)-5.5610.2010.4510.2010.2010.2069703.81173.64
Medfield  SectorPic(0.60)-3.8015.0015.6015.2015.6015.005,14078,3237228.72
Railcare Group  SectorPic(0.50)-0.7963.0063.7563.0063.7563.002,650168,0717275.96
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.50)-3.7612.8013.3512.8012.8012.802002,5601218.21
Axonkidsinfo SectorPic(0.50)-8.335.355.755.505.755.504,66025,814835.20
Saniona  SectorPic(0.45)-3.9310.7011.1511.0011.4510.004,04744,63512152.70
Amhult 2 B  SectorPic(0.40)-0.8944.0044.1044.3044.3044.303,063135,6918272.83
Greater Thaninfo SectorPic(0.35)-2.6910.6012.6512.6512.6512.6579210,019280.81
Micropos Medical  SectorPic(0.25)-7.183.243.533.233.483.2218,00058,1006121.29
IDL Biotech B  SectorPic(0.22)-16.421.141.391.121.121.122,0002,240130.62
Ortoma B  SectorPic(0.21)-4.534.434.474.434.434.435002,215140.53
Safe at Sea  SectorPic(0.20)-1.1616.1017.2017.1017.1017.103,40058,140142.11
Massolit B  SectorPic(0.13)-8.781.261.401.351.481.3513,78419,919523.66
MediRox A  SectorPic(0.10)-0.6315.5017.0015.8015.8015.805007,9001 41.66
Conpharm B  SectorPic(0.065)-9.630.630.670.610.650.614,1002,6612 10.67
EasyFill B  SectorPic(0.05)-1.233.754.004.004.004.004,50018,0001194.44
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.04)-1.862.112.152.112.112.111,9884,195423.65
EQL Pharma URinfo SectorPic(0.025)-33.330.050.070.050.050.051,28864.41 
Taurus Energy B  SectorPic(0.02)-1.471.341.351.341.341.3418,00024,1207101.08
European Institute of Science B  SectorPic(0.015)-2.170.430.670.6750.6750.6754,1502,80144.61
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Orasolv  SectorPic(0.014)-3.500.3860.3920.3860.400.38645,00017,796547.61
Thenberg & Kinde TR Binfo SectorPic(0.013)-65.000.0050.0190.0070.0080.005209,1801,35611 
Archelon B  SectorPic(0.01)-9.090.090.110.100.100.075800,39067,554127.31
Mobile Loyaltyinfo SectorPic(0.009)-2.100.410.4280.420.420.423,0001,260131.79
HQ  SectorPic(0.005)-1.200.400.410.410.420.4124,0009,9908111.63
Gripen Oil & Gas  SectorPic(0.004)-1.870.210.2180.210.2190.2119,2374,130322.49
Thenberg & Kinde URinfo SectorPic(0.002)-40.000.0030.0060.0030.0030.003228,055684.232 
Angler Gaming  SectorPic0.000.001.611.841.601.601.60400640.0167.54
NFO Drives  SectorPic0.000.000.510.520.520.520.5138,10019,6313101.89
US Energy Binfo SectorPic0.000.000.981.010.981.010.9829,54929,160691.18
MedicPen  SectorPic0.000.001.311.341.341.351.346,8009,157377.79
DEFLAMO B  SectorPic0.000.000.901.001.001.000.99515,00014,980363.31
SwitchCore A  SectorPic0.000.002.342.722.302.302.303682.81 14.25
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.007.157.007.007.002001,400188.80
Sivers IMA  SectorPic0.000.0011.1011.2011.2011.3011.204,59951,5348185.41
Gullberg & Jansson  SectorPic0.000.002.903.073.073.073.071,6004,912117.83
INEV Studios  SectorPic0.000.004.335.205.405.655.402501,375229.00
Peptonic Medicalinfo SectorPic0.000.009.9010.2510.2510.2510.252,50025,625481.70
Interfox Resources  SectorPic0.000.000.0360.0370.0370.0380.03613,148,977483,9264479.91
PromikBook  SectorPic0.0020.450.4510.4890.450.4510.4532,00014,403420.02
VJ since 1890 BTAinfo SectorPic0.0032.830.100.1140.1090.1090.109100,00010,9001 
Business Control Systems  SectorPic0.0053.330.1210.1550.1550.1550.1513,6662,06355.15
Respiratorius  SectorPic0.0051.270.3810.4050.400.400.4020,0008,000448.68
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic0.0067.500.0860.100.0860.0860.086121.031 
ECOMB  SectorPic0.010.442.262.402.262.262.261,8254,125222.60
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
EQL Pharma  SectorPic0.010.263.593.893.903.903.905,30020,670452.60
Delta Minerals Binfo SectorPic0.013.450.2950.310.300.300.30120,00036,000618.06
Traveas A  SectorPic0.021.961.021.041.041.051.047,5007,850330.29
Eurocine Vaccines  SectorPic0.050.3613.3514.0013.8014.7513.608,091113,22612180.45
EcoRub B  SectorPic0.051.423.573.703.563.563.56200712.0162.41
Enzymatica  SectorPic0.050.3514.3514.4014.4514.5014.452,47535,8386360.69
Miris Holding  SectorPic0.05930.890.2250.230.250.250.225102,00025,416631.98
AlphaHelix  SectorPic0.063.921.481.581.591.591.593,9006,201184.00
Accelerator  SectorPic0.074.581.521.591.601.601.601016.0126.34
Yield Life Science B  SectorPic0.091.994.144.614.614.614.615552,559256.79
Nordic Camping  SectorPic0.100.5119.8019.9019.9019.9019.901452,8862168.23
Jojka  SectorPic0.104.352.402.452.402.402.315,23112,374215.32
Zinzino B  SectorPic0.100.8911.1011.5011.3011.3011.202,53528,4126314.20
True Heading B  SectorPic0.109.520.8651.141.151.151.151,0001,150130.20
Igreneinfo SectorPic0.101.118.559.109.109.109.102001,820156.19
QBankinfo SectorPic0.145.832.382.542.542.542.4510,58026,3011063.50
AroCell  SectorPic0.152.336.606.706.606.606.604,05026,7302126.69
Spago  SectorPic0.151.2311.8012.3512.3512.3512.352402,964168.28
Cherry B  SectorPic0.200.6133.0033.3033.2033.2033.2099833,1343425.05
BrainCool  SectorPic0.203.815.355.455.455.505.455,07027,832893.59
DexTech Medicalinfo SectorPic0.200.8224.5025.0024.5024.5024.501503,6752346.99
Wiking Mineral  SectorPic0.2414.631.761.841.881.881.88320601.6323.36
HomeMaid B  SectorPic0.304.386.507.157.157.157.104,06028,8514127.57
Serstech  SectorPic0.305.835.155.405.455.455.458004,360177.66
A1M Pharma  SectorPic0.355.047.207.257.307.307.004,40531,8448211.56
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Mr Green  SectorPic0.401.0638.0038.2038.2038.2037.8033,6601,279,808291,369.45
ahaWorldinfo SectorPic0.469.814.915.355.155.155.153,00015,450230.14
AQ  SectorPic0.500.5394.5096.0094.0094.0094.0025023,50041,695.20
WntResearch  SectorPic0.601.6437.0037.1037.1037.7036.9036,0751,344,98252573.85
Novus Group  SectorPic0.7523.443.113.803.953.953.0024,50082,7381340.97
SyntheticMR  SectorPic1.002.2743.0044.8045.0045.0045.001004,5002155.83
Arc Aroma B  SectorPic1.205.3323.0023.7023.7023.8022.602475,6103176.68
Ecoclime  SectorPic1.2021.826.306.706.706.705.308,00049,7101043.50
Bahnhof B  SectorPic1.501.7088.2589.0089.5089.5087.756,400562,33922962.71
OptiFreezeinfo SectorPic1.508.8217.9018.2018.5018.5017.205,16592,86814144.30
Conpharm A  SectorPic  0.80 0.80    0 4.06
Lovisagruvan  SectorPic  32.0032.5032.00    0109.33
Klick Data B  SectorPic  15.0016.3014.10    034.52
Genesis IT  SectorPic  5.656.006.40    059.49
Forsstrom B  SectorPic  4.546.005.35    09.36
MediRox B  SectorPic  15.2015.8015.90    0 52.42
Community Entertainment  SectorPic  0.0830.0890.089    014.82
Elverket Vallentuna  SectorPic  35.5037.9037.00    0239.76
Lucent Oil  SectorPic  3.013.493.50    07.42
Net Gaming  SectorPic  0.4610.520.51    029.34
Thenberg & Kinde B  SectorPic  0.1320.140.132    045.86
Vindico Security  SectorPic  1.711.891.80    09.21
Amnode  SectorPic  3.815.105.00    024.76
Star Vault B  SectorPic  0.730.750.75    035.91
United Media  SectorPic  0.230.320.289    06.62
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Vendator B  SectorPic  0.5750.830.875    025.71
Eurocon Consulting  SectorPic  3.253.403.40    0140.23
Comfort Window  SectorPic  0.5151.130.82    05.32
VJ since 1890  SectorPic  0.1140.1270.125    023.75
H1 Communication B  SectorPic  1.651.701.75    023.82
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic  0.360.420.35    073.65
Senzime  SectorPic  7.307.757.60    083.77
Caucasus Oil  SectorPic  0.500.630.64    08.26
Transferator B  SectorPic  0.660.770.655    0 6.70
Transferator A  SectorPic  0.660.800.66    0 9.50
Biotech-IgG B  SectorPic  0.1120.1360.14    013.80
Botnia Exploration  SectorPic  0.7650.800.80    058.25
SwitchCore B  SectorPic  2.102.372.24    0 69.37
Abelco  SectorPic  3.103.942.99    020.00
FX International  SectorPic  0.2740.400.45    01.15
Ambia  SectorPic  17.6018.4018.10    033.61
Emotra  SectorPic  23.1024.8025.20    065.41
Vivoline  SectorPic  5.505.805.80    092.85
RLS Global  SectorPic  0.9551.081.25    031.50
Xtranet  SectorPic  0.7250.780.70    04.95
TiksPac  SectorPic  4.024.304.30    030.59
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.0160.1990.01    0 
Phase Holographic  SectorPic  3.573.793.68    019.00
Alteco  SectorPic  4.264.594.50    049.13
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  1.121.831.06    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ambia TO 1info SectorPic  1.163.403.00    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic  0.0010.4490.031    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0310.100.10    0 
Envirologic B  SectorPic  4.105.655.65    026.08
Moretime TO 1info SectorPic  0.100.9850.009    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  105.10%108.00%105.10%    0 
Dentware  SectorPic  3.615.254.75    032.05
Motion Display  SectorPic  6.206.556.50    058.76
ECOMB TO 1info SectorPic  0.1610.640.80    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.300.350.30    0 
Moretime  SectorPic  1.461.741.56    016.31
C Securityinfo SectorPic  1.622.052.05    013.87
RLS Global BTAinfo SectorPic  0.901.201.20    0 
Wonderful Times Groupinfo SectorPic  10.0013.5013.00    023.11
EQL Pharma BTUinfo SectorPic  7.40      0 
Thenberg & Kinde BTA Binfo SectorPic  0.036      0 
United Media TRinfo SectorPic  0.0410.0980.08    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.061      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Challenger Mobile Binfo SectorPic0.0010.350.2610.290.290.290.291,000290.0113.74
Cefour Binfo SectorPic0.0015.260.0190.020.020.020.0183,621,07866,5581214.17
Oden Controlinfo SectorPic  0.700.890.80    04.84
Mycab International SDBinfo SectorPic  0.0520.0580.052    023.04



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se