Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

1/30/2015 11:51:00 AM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Senzime  SectorPic(1.05)-15.675.455.705.656.655.4015,20885,4852276.81
Arc Aroma B  SectorPic(0.90)-2.2838.5039.4038.5040.3038.503,126123,05320 313.11
ProstaLund  SectorPic(0.85)-6.7511.2011.7011.7512.5511.3510,989129,2053256.58
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.60)-6.788.108.258.258.808.2522,939196,50438 162.06
Igrene  SectorPic(0.60)-3.8714.9014.9514.9015.8014.5015,180229,3236692.00
AQ  SectorPic(0.50)-0.5884.7585.0085.0085.0084.002,945249,905131,532.89
Medfield  SectorPic(0.50)-4.0211.8511.9511.9512.1511.708,855105,30916179.82
Wonderful Times Group  SectorPic(0.50)-4.357.0510.9511.0011.0011.002,00022,000319.55
Enzymatica  SectorPic(0.40)-3.3911.3011.4011.4012.0511.4021,678256,48528284.56
Phase Holographic  SectorPic(0.40)-4.498.508.758.508.758.3031,250266,8253883.36
Zenicorinfo SectorPic(0.35)-3.669.209.459.209.509.054,48941,791940.97
Lovisagruvan  SectorPic(0.30)-0.8834.1034.9033.7033.7033.7072024,2643115.14
Spago  SectorPic(0.25)-2.2710.5511.0010.7511.0010.754,41047,680659.43
MediRox B  SectorPic(0.20)-1.7711.1011.2011.1011.3011.104,33548,83210 36.60
Cherry B  SectorPic(0.20)-0.4940.0041.0040.7041.4039.807,883319,20439 547.07
Gabather TO 1info SectorPic(0.20)-10.001.852.251.802.001.8010,50219,80444.32
EasyFill B  SectorPic(0.17)-7.002.212.372.262.302.2611,25325,8322 109.86
Gabather  SectorPic(0.15)-2.276.406.456.456.556.3516,686106,9192460.63
Follicuminfo SectorPic(0.15)-2.406.106.406.106.206.1011,00067,273753.94
Yield Life Science B  SectorPic(0.12)-3.513.303.543.303.303.308342,7522 41.07
Josab International  SectorPic(0.10)-0.989.9510.1510.1510.259.9046,572468,07435486.07
Latvian Forest B  SectorPic(0.10)-1.327.307.707.507.757.3052,364396,78516 95.14
Serstech  SectorPic(0.10)-1.855.105.305.305.305.255,12726,983375.52
Alteco  SectorPic(0.10)-2.473.964.203.953.953.95125493.8143.13
Mr Green  SectorPic(0.10)-0.2736.5036.6036.6036.6036.103,974144,561151,312.09
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
QBank  SectorPic(0.07)-5.191.281.341.281.531.23219,678298,3456332.00
Massolit B  SectorPic(0.06)-3.611.561.601.601.601.5910,52516,8263 28.04
MedicPen  SectorPic(0.05)-6.250.750.820.750.7550.72537,21127,890743.54
Axonkids  SectorPic(0.05)-0.637.407.507.857.907.854,47035,291650.24
Real Heartinfo SectorPic(0.05)-1.273.904.073.903.903.9070273.0138.67
Botnia Exploration  SectorPic(0.02)-2.990.650.690.650.690.651,258853.7250.58
PromikBook  SectorPic(0.02)-6.25 0.340.300.3010.3017,8005,350213.35
Interfox Resources  SectorPic(0.02)-1.401.411.471.411.481.35103,958148,5683835.63
Angler Gaming  SectorPic(0.01)-0.801.211.241.241.241.2015,30018,544571.25
Community Entertainment  SectorPic(0.01)-9.090.100.110.100.100.1041,1804,118516.66
Traveas A  SectorPic(0.005)-0.610.780.810.810.810.80513,80011,12813 28.84
EasyFill TR Binfo SectorPic(0.005)-20.000.020.0330.020.0220.0261,7731,2353 
Miris Holding  SectorPic(0.003)-3.850.0750.0790.0750.0750.0757,500562.5137.03
Mobile Loyalty  SectorPic(0.003)-1.260.2350.2440.2350.250.23563,72415,0941050.95
Biotech-IgG B  SectorPic(0.001)-0.580.1720.1830.170.170.1726,2004,4543 16.76
Respiratorius  SectorPic(0.001)-0.260.3630.3750.3790.390.36154,58057,6302046.13
Taurus Energy B  SectorPic0.000.001.181.191.181.201.1680,12794,88010 89.01
Orasolv  SectorPic0.000.000.3350.3450.3450.3450.34514,4004,968142.64
HomeMaid B  SectorPic0.000.007.507.657.657.657.655,00038,2502 136.49
Consensus B  SectorPic0.000.000.1010.1150.1150.1150.11510,0221,1531 63.92
True Heading B  SectorPic0.000.001.141.181.151.151.152,0002,3001 30.20
EcoRub B  SectorPic0.000.003.443.453.503.603.4521,16873,5234 73.62
PharmaLundensis  SectorPic0.000.006.656.906.906.906.903702,5532120.82
WntResearch  SectorPic0.000.0033.1033.2033.1033.3032.208,771286,52726513.82
FX International  SectorPic0.000.001.401.541.401.401.404056.013.57
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Stureguldinfo SectorPic0.000.000.1310.150.130.140.13195,19525,925811.18
Archelon B  SectorPic0.000.000.0820.090.090.090.08512,4381,0912 6.58
Delta Minerals B  SectorPic0.000.000.2180.2190.220.2250.2232,5007,1755 16.72
Peptonic Medical  SectorPic0.000.009.5510.0010.4010.4010.4040416.0182.90
Transferator TR Ainfo SectorPic0.000.00 0.0010.0010.0010.0011,867,5611,8685 
Transferator TR Binfo SectorPic0.000.000.0010.0050.0010.0010.0011,247,5611,24814 
SensoDetect TRinfo SectorPic0.00266.670.0040.020.0050.0050.00315,16658.56 
Miris Holding BTAinfo SectorPic0.0034.920.0640.0650.0640.0640.06410,000640.02 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic0.00466.670.010.050.010.010.019,97199.72 
HQ  SectorPic0.0050.720.680.6950.6950.700.67540,78328,3544189.23
Caucasus Oil  SectorPic0.0092.640.350.3690.350.350.3515,0005,25014.52
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.015.560.1810.1930.190.190.18789,94817,047720.35
RLS Global  SectorPic0.010.421.572.392.382.452.2613,25031,083599.97
Saniona TRinfo SectorPic0.0166.960.2460.270.2460.2570.24682,27420,7898 
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.01710.000.170.1870.1870.1870.1727,6075,123664.56
Star Vault B  SectorPic0.022.740.710.750.750.750.70560,18044,41514 35.91
EQL Pharma  SectorPic0.020.593.423.593.423.423.42205701.1155.84
Eurocine Vaccines  SectorPic0.050.4012.4012.7012.4012.4012.402002,4801162.14
Parans Solar Lighting  SectorPic0.052.082.302.392.452.582.451,5503,856427.46
Micropos Medical  SectorPic0.051.892.702.772.702.712.7015,85042,8808101.38
AroCell  SectorPic0.050.717.007.107.107.156.9538,314269,97321166.57
Comfort Window  SectorPic0.078.970.440.850.850.850.852,0001,70015.51
AlphaHelix  SectorPic0.1012.350.8050.910.910.9150.8011,91510,161648.08
Jojka  SectorPic0.113.563.203.253.203.203.20250800.0120.43
Vivoline  SectorPic0.113.053.623.833.723.723.6031,675114,131985.08
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
BrainCool  SectorPic0.142.894.825.004.994.994.802,06410,030385.69
A1M Pharma  SectorPic0.142.984.694.834.844.854.844,78623,1716140.27
Sivers IMA  SectorPic0.151.838.208.308.358.358.1026,992221,47927161.14
Safe at Sea  SectorPic0.151.4010.8011.2510.9011.2510.902,09023,408426.84
Saniona  SectorPic0.151.768.358.558.658.708.4013,556114,96715120.08
Motion Display  SectorPic0.164.133.824.034.034.034.03100403.0136.43
Eurocon Consulting  SectorPic0.195.593.403.593.593.593.4029,00298,6076148.07
Ortoma B  SectorPic0.202.139.559.609.609.859.5038,124365,74348 87.83
Novus Group  SectorPic0.227.642.903.103.103.102.9017,00052,100532.15
SensoDetect  SectorPic0.235.694.044.264.274.273.9412,12348,7381125.77
Bahnhof B  SectorPic0.250.24103.00103.25103.00104.25103.001,786184,55926 1,107.92
Recyctec B  SectorPic0.301.2224.8024.9024.9025.8024.7057,9901,450,348146 345.57
Ortoma TO 1Binfo SectorPic0.3310.443.403.633.493.493.4041,140142,67917 
OptiFreeze  SectorPic0.504.1712.4512.6012.5012.5012.009,473117,3011997.50
Amhult 2 B  SectorPic0.601.2449.0049.4049.0050.0048.502,239110,14911 301.77
Ambia  SectorPic0.705.2614.0014.7514.0014.0014.0071994.0126.86
Railcare Group  SectorPic1.751.64108.75109.00108.75108.75107.001,675179,79916476.37
Conpharm A  SectorPic  0.981.200.98    0 4.97
Conpharm B  SectorPic  0.7250.760.72    0 12.60
NFO Drives  SectorPic  0.4640.500.51    099.93
Klick Data B  SectorPic  10.2515.0013.00    0 31.82
European Institute of Science B  SectorPic  0.300.4480.307    0 2.10
IDL Biotech B  SectorPic  1.751.801.74    0 47.57
Genesis IT  SectorPic  5.606.706.70    063.65
MediRox A  SectorPic  11.1513.0012.75    0 33.62
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Elverket Vallentuna  SectorPic  35.7038.5035.60    0230.69
US Energy B  SectorPic  0.360.370.37    0 34.87
Lucent Oil  SectorPic  4.054.154.05    08.58
Nordic Camping  SectorPic  18.6019.1019.00    0160.62
Net Gaming  SectorPic  0.490.520.51    029.34
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0110.0460.059    00.73
Vindico Security  SectorPic  1.021.111.06    011.42
Amnode  SectorPic  2.85 4.10    023.04
DEFLAMO B  SectorPic  0.680.7350.75    0 47.48
United Media  SectorPic  0.2410.2640.256    09.98
Vendator B  SectorPic  0.570.700.85    0 24.97
Robert Friman International  SectorPic  0.0870.0940.086    025.37
H1 Communication B  SectorPic  1.661.991.65    0 15.84
Transferator B  SectorPic  0.600.770.70    0 8.81
Transferator A  SectorPic  0.6050.720.71    0 12.17
SwitchCore B  SectorPic  2.102.152.10    0 65.04
SwitchCore A  SectorPic  2.402.592.42    0 14.99
Abelco  SectorPic  2.453.452.45    016.39
MediRätt B  SectorPic  1.531.791.80    0 13.72
New Equity Venture International Binfo SectorPic  9.00 9.50    0 24.80
ECOMB  SectorPic  1.701.851.69    016.90
Gullberg & Jansson  SectorPic  2.833.003.00    017.92
Emotra  SectorPic  15.3015.9016.00    041.53
Xtranet  SectorPic  0.6150.6750.645    04.56
TiksPac  SectorPic  3.823.993.90    027.80
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
SyntheticMR  SectorPic  57.2572.7562.00    0250.48
Ecoclime  SectorPic  2.853.002.95    019.15
Accelerator  SectorPic  1.011.241.29    021.24
Tourn Internationalinfo SectorPic  3.524.404.50    029.79
Ambia TO 1info SectorPic   0.600.60    0 
Envirologic B  SectorPic  3.053.203.00    0 13.85
Moretime TO 1info SectorPic   0.0830.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  103.40%1.065%102.00%    0 
Dentware  SectorPic  2.102.212.29    015.47
ECOMB TO 1info SectorPic  0.030.4480.25    0 
Moretime  SectorPic  1.071.371.25    016.82
DexTech Medical  SectorPic  26.1026.5026.90    0380.98
Greater Than  SectorPic  6.006.206.10    038.97
ahaWorld  SectorPic  2.152.202.10    012.29
C Security  SectorPic  1.181.491.17    07.91
EQL Pharma TO 2info SectorPic  0.501.000.60    0 
Oboya Binfo SectorPic  12.1514.0014.00    0 211.78
Rootfruitinfo SectorPic  11.5011.7011.75    057.03
Sealwacsinfo SectorPic  4.284.604.28    09.82
Follicum TO 1  SectorPic  1.601.801.60    01.87
EcoRub TO 2Binfo SectorPic  0.601.051.00    0 
Moretime BTAinfo SectorPic  0.910.970.90    0 
Angler Gaming IAinfo SectorPic  0.80 0.50    0 
Transferator BTA A 1info SectorPic  0.25      0 
Transferator BTA B 1info SectorPic  0.03      0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Saniona BTAinfo SectorPic  6.50      0 
SensoDetect BTAinfo SectorPic  2.00      0 
EasyFill BTA Binfo SectorPic  1.00      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Koggbron FastigheterinfoOBSectorPic(0.40)-2.4414.7016.3016.0016.0014.555067,942347.47
Oden ControlinfoOBSectorPic0.000.000.700.730.700.700.70350245.014.24
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic0.0010.460.1810.2150.220.220.15877,10015,4349 10.42
Cefour BTUinfo SectorPic0.07715.620.5350.570.570.580.52314,808170,00023 
Cefour BinfoOBSectorPic0.0866.670.1820.210.200.2860.15826,939167,092712.83
Cefour TO 2BinfoOBSectorPic   0.0010.001    00.71



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se