Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

7/24/2014 4:19:11 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Emotra  SectorPic(1.30)-5.1623.9024.0023.9023.9023.505,723135,1781362.04
Amhult 2 B  SectorPic(0.90)-2.2439.0039.4039.3039.7039.005,184203,59119242.03
SyntheticMR  SectorPic(0.70)-2.2830.0038.0030.0030.0030.0040012,0001103.89
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.65)-4.9812.6012.8012.4013.3512.4012,045153,24533211.40
Eurocine Vaccines  SectorPic(0.45)-4.868.809.008.808.808.8096844.81115.07
Greater Thaninfo SectorPic(0.40)-3.3611.0011.7011.5011.7011.501,50017,350373.47
Accelerator  SectorPic(0.30)-16.481.531.821.521.521.521,0001,520116.68
Comfort Window  SectorPic(0.295)-24.580.931.320.9050.9050.9053,0002,71515.60
AQ  SectorPic(0.25)-0.2987.0087.5087.0087.2585.259,502823,160441,568.96
Micropos Medical  SectorPic(0.22)-7.512.722.802.713.002.7142,997120,31611101.76
Mr Green  SectorPic(0.20)-0.5338.1038.4037.8038.7037.8028,6021,093,945521,355.11
Amnode  SectorPic(0.16)-3.564.344.794.344.344.342,50010,850121.49
Phase Holographicinfo SectorPic(0.16)-4.313.573.763.553.603.555,75020,613318.33
Ambia TO 1info SectorPic(0.16)-24.240.52 0.500.500.5020,00010,0001 
Massolit B  SectorPic(0.15)-11.541.121.151.151.311.1174,21386,1821720.16
Motion Displayinfo SectorPic(0.15)-2.106.807.207.007.407.004,46331,622563.28
Vindico Security  SectorPic(0.14)-7.001.861.891.861.901.862,8505,38129.52
EcoRub B  SectorPic(0.14)-3.643.663.713.713.883.6052,658196,2403165.04
Wiking Mineral  SectorPic(0.13)-5.652.152.252.172.352.1515,58533,8561126.96
SensoDetect  SectorPic(0.10)-0.9110.0010.6510.8510.8510.002,56025,851465.49
SwitchCore B  SectorPic(0.10)-4.332.302.342.212.302.212,1804,9174 68.44
A1M Pharma  SectorPic(0.10)-1.825.405.455.405.555.3518,435100,54721156.50
Angler Gaming  SectorPic(0.06)-3.571.611.701.621.621.6050,12580,248968.39
European Institute of Science B  SectorPic(0.06)-12.000.440.4890.440.440.444,5001,98023.00
Thenberg & Kinde B  SectorPic(0.059)-21.850.2250.2690.2110.2110.2119,5002,005273.30
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent Oil  SectorPic(0.05)-1.852.653.022.652.702.652,0005,32025.61
Senzime  SectorPic(0.05)-0.637.507.957.957.957.9550397.5187.63
Transferator A  SectorPic(0.05)-6.670.700.740.700.700.70377263.91 10.08
BrainCoolinfo SectorPic(0.05)-1.064.604.654.654.814.60109,392508,8756479.85
ECOMB TO 1info SectorPic(0.05)-12.500.350.490.350.350.3542,19614,7693 
MedicPen  SectorPic(0.03)-2.051.441.491.431.471.4247,51568,7951483.01
DEFLAMO B  SectorPic(0.02)-2.020.900.9850.970.970.972,3452,275161.41
Transferator B  SectorPic(0.02)-3.390.520.570.570.6050.56551,74429,70410 5.83
Ortoma TO 1Binfo SectorPic(0.02)-0.911.252.172.172.172.1770151.91 
Conpharm B  SectorPic(0.005)-0.690.650.7150.720.720.6630,00020,8643 12.60
Community Entertainment  SectorPic(0.005)-5.560.0850.090.0850.0850.08587,5007,438114.16
Orasolv  SectorPic(0.005)-1.670.2950.3130.2950.2960.295300,00088,513336.39
PromikBookinfo SectorPic(0.005)-1.050.4710.4990.470.470.472,000940.0120.91
NFO Drives  SectorPic(0.001)-0.210.4660.4790.4790.480.46131,00014,630593.85
Conpharm A  SectorPic0.000.000.851.251.201.201.2013,40016,0801 6.09
IDL Biotech B  SectorPic0.000.001.351.381.351.351.351,2001,620136.91
HQ  SectorPic0.000.000.500.510.500.5150.5062,21431,74013136.14
MediRox A  SectorPic0.000.0018.5019.0018.5018.5018.5074013,6903 48.78
Swede Resources B  SectorPic0.000.000.850.8950.870.8950.8611,3819,930316.10
Josab International  SectorPic0.000.0014.2514.8014.7514.7513.5039,443553,25153701.39
Nordic Camping  SectorPic0.000.0018.5018.7018.9018.9018.501,14021,2902159.78
Net Gaming  SectorPic0.000.000.420.450.4490.4490.4492,5811,159125.83
United Media  SectorPic0.000.000.330.340.340.350.3218,0006,02047.79
Vendator B  SectorPic0.000.000.830.900.900.900.801,003902.4226.44
Bahnhof B  SectorPic0.000.0078.7579.2579.0079.2578.257,282573,55820849.76
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
SwitchCore A  SectorPic0.000.002.432.702.702.702.292,8567,5967 16.72
PharmaLundensis  SectorPic0.000.009.6510.5010.5010.5010.308008,3004178.75
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.007.157.007.007.0060,087420,609288.80
Sivers IMA  SectorPic0.000.008.908.958.909.008.8516,692148,93819147.34
Mycab International SDB  SectorPic0.000.000.050.060.050.050.059,911495.6122.15
Medfield  SectorPic0.000.0015.3015.7015.6015.7015.303,32051,6169234.74
Respiratorius  SectorPic0.000.000.430.4430.430.4450.43148,00064,563652.33
EQL Pharma  SectorPic0.000.003.703.903.903.983.9068266.8252.60
Archelon B  SectorPic0.000.000.0950.100.100.100.1020,0002,00027.31
Interfox Resources  SectorPic0.0013.130.0320.0330.0330.0330.0315,534,312177,4983236.62
EasyFill B  SectorPic0.010.253.963.993.973.993.957,30028,98012192.98
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.012.700.380.3990.380.420.3757,63022,192979.96
AlphaHelix  SectorPic0.021.431.281.421.421.421.2398,000127,4482775.02
Star Vault B  SectorPic0.024.260.4730.4950.490.490.4722,43810,746523.46
Taurus Energy B  SectorPic0.032.311.331.351.331.351.3318,33224,5106100.32
True Heading B  SectorPic0.032.311.311.331.331.371.3345,10060,7251534.93
RLS Global BTAinfo SectorPic0.0355.650.660.750.6550.6550.655666436.22 
Zinzino B  SectorPic0.050.519.8510.109.8010.109.8011,250112,1125272.49
Dentwareinfo SectorPic0.050.925.005.505.505.505.301,0005,480237.11
QBankinfo SectorPic0.052.941.731.801.751.851.7310,00017,790643.75
ahaWorldinfo SectorPic0.050.885.405.905.755.755.7513,00074,750233.65
Caucasus Oil  SectorPic0.09513.570.680.790.7950.7950.6820,50014,055210.26
MediRätt B  SectorPic0.1011.110.950.9951.001.001.00500500.017.41
HomeMaid B  SectorPic0.152.266.706.806.806.806.7522,200150,3858121.32
ProstaLund  SectorPic0.151.0913.7513.9013.9513.9513.7013,935192,4911466.64
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Enzymatica  SectorPic0.151.0414.4514.6014.6015.3014.1092,4991,366,48991364.44
Serstech  SectorPic0.152.835.205.455.455.455.253001,595271.81
RLS Global  SectorPic0.2331.940.8250.930.950.950.7534,54628,835823.94
Alteco  SectorPic0.254.635.405.655.655.655.6530169.5161.69
Peptonic Medicalinfo SectorPic0.252.729.209.459.459.459.406,00056,625375.04
MediRox B  SectorPic0.301.6218.5018.8018.8018.9018.502,51747,0215 61.98
Novus Group  SectorPic0.317.994.004.194.194.203.7057,812226,3733243.46
Vivoline  SectorPic0.356.365.505.855.855.855.853001,755193.65
Ortoma B  SectorPic0.408.165.055.305.305.404.7037,750192,9603248.49
Lovisagruvan  SectorPic0.501.5632.4032.5032.5032.5032.002,83091,5158111.04
Safe at Sea  SectorPic0.603.7016.8016.9016.8017.0016.306,483109,2341441.37
DexTech Medicalinfo SectorPic0.704.0717.5017.9017.9018.0017.508,609153,71812253.51
WntResearch  SectorPic0.903.2528.3028.6028.6029.6027.8094,4092,714,383195442.38
Saniona  SectorPic0.908.1811.2011.9011.9011.9010.7524,747276,33336165.20
AroCell  SectorPic1.0512.219.7010.059.6510.508.70265,2282,571,338180185.23
Axonkidsinfo SectorPic1.1013.929.059.209.0010.057.9052,222466,6099457.60
Ambiainfo SectorPic1.4511.4213.6014.1514.1514.1513.005,87878,3511326.28
Recyctec B  SectorPic1.507.3221.5022.0022.0023.0020.1015,549330,47837268.16
OptiFreezeinfo SectorPic1.6511.5015.8016.0016.0017.9014.30242,4513,854,378454124.80
Arc Aroma B  SectorPic1.708.9920.0020.5020.6020.6019.004,60392,04817153.57
Railcare Group  SectorPic2.004.1748.0050.0050.0051.0049.003,500175,10210219.02
Klick Data B  SectorPic  15.3025.0016.80    041.13
Genesis IT  SectorPic  8.408.858.40    078.08
Forsstrom B  SectorPic  4.515.154.80    08.40
Elverket Vallentuna  SectorPic  38.0041.9039.50    0255.96
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Yield Life Science B  SectorPic  3.814.263.83    047.18
Miris Holding  SectorPic  0.2460.2490.249    031.85
Jojka  SectorPic  2.532.983.01    019.22
Eurocon Consulting  SectorPic  3.403.493.40    0140.23
VJ since 1890  SectorPic  0.1120.1180.11    014.30
H1 Communication B  SectorPic  1.932.091.92    026.14
Parans Solar Lighting  SectorPic  1.451.611.51    016.92
Biotech-IgG B  SectorPic  0.170.200.19    018.73
Traveas A  SectorPic  0.961.051.14    033.21
Botnia Exploration  SectorPic  0.7550.780.80    058.25
Business Control Systems  SectorPic  0.1260.1490.135    04.48
Abelco  SectorPic  4.755.004.60    030.77
Gripen Oil & Gas  SectorPic  0.340.3790.391    041.87
FX International  SectorPic  0.6551.500.80    02.04
ECOMB  SectorPic  2.162.492.20    022.00
Gullberg & Jansson  SectorPic  2.722.882.82    016.38
Spago  SectorPic  11.7011.9011.75    064.96
Cherry B  SectorPic  31.0031.6031.00    0396.88
Xtranet  SectorPic  0.6750.7450.70    04.95
TiksPac  SectorPic  4.004.054.08    029.03
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.110.300.29    00.19
Ecoclime  SectorPic  4.154.404.35    028.24
INEV Studios  SectorPic  4.975.305.35    027.66
Transferator TO 1Ainfo SectorPic   0.020.01    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0050.990.002    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Envirologic Binfo SectorPic  5.305.705.85    027.00
Moretime TO 1info SectorPic  0.0111.000.01    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  105.00%107.00%107.00%    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.270.350.25    0 
Moretimeinfo SectorPic  2.372.492.40    025.09
Angler Gaming BTAinfo SectorPic  1.361.751.27    0 
Angler Gaming BTA 2info SectorPic  1.361.751.47    0 
Wonderful Times Groupinfo SectorPic  10.0010.6010.50    018.66
VJ since 1890 BTAinfo SectorPic  0.0980.1180.10    0 
Accelerator Nordic BTAinfo SectorPic  1.251.551.35    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Oden ControlinfoOBSectorPic(0.125)-13.510.800.900.800.800.80860688.014.84
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic(0.014)-4.780.240.2770.2790.2790.2796,5001,814113.22
Cefour BinfoOBSectorPic0.000.000.0250.0260.0260.0260.024601,26614,7531014.66
NordIQ GöteborginfoOBSectorPic  1.252.261.25    08.07
GuldAdaminfoOBSectorPic  0.1210.1350.16    09.60
Cefour BTA BinfoOBSectorPic  0.0230.0270.027    0 



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se