Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

1/24/2017 12:12:50 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
IMINT Image Intelligence  SectorPic(3.75)-5.4364.7565.2565.2570.5064.25544,20936,190,0911,231576.63
Absolicon  SectorPic(2.50)-2.4496.00100.00100.00100.00100.00101,000195.25
Bosjö Fastigheter  SectorPic(1.75)-1.65104.50106.50104.50106.50104.5035537,7626231.99
Railcare Group  SectorPic(1.00)-0.83118.75119.00119.00120.00118.251,400165,88721521.27
Idogen  SectorPic(1.00)-6.9213.4513.6513.4514.4013.1552,114711,93994164.39
Storytel B  SectorPic(1.00)-1.6459.7560.0060.0061.7558.7530,8761,850,3301532,870.83
Motion Display  SectorPic(0.90)-8.269.8510.0010.0011.059.3022,994235,47536103.95
Elverket Vallentuna  SectorPic(0.75)-1.0368.5071.0071.7572.7567.001,17979,9347464.94
Rootfruit  SectorPic(0.75)-8.388.258.508.208.758.2020,202169,5792750.22
AppSpotrinfo SectorPic(0.65)-4.4713.9014.0513.9014.4513.5084,7361,176,68797131.90
Phase Holographic  SectorPic(0.50)-2.0323.8024.2024.1024.8023.5025,239600,89640278.34
Raybased  SectorPic(0.40)-2.3116.6017.0016.9017.0016.304,51475,55614101.87
BrainCool  SectorPic(0.30)-3.069.409.509.509.759.4030,683292,52144222.42
Real Heart  SectorPic(0.30)-2.0514.1014.6014.3014.7514.3099314,2748159.53
Dalsspira Mejeri  SectorPic(0.30)-2.6410.4511.0511.0511.3510.352502,721430.47
Amhult 2 B  SectorPic(0.25)-0.2888.0088.5088.5088.5088.501,450128,3253 606.01
Medfield  SectorPic(0.25)-3.367.207.407.207.257.157,00050,52410124.08
Cereno Scientific  SectorPic(0.25)-3.626.606.806.656.906.658385,5952 73.09
Provide IT  SectorPic(0.25)-2.3510.4510.9010.4011.1510.4018,457198,9312469.35
Finepart  SectorPic(0.25)-3.317.307.457.307.507.202,09515,277642.68
Pharmacolog  SectorPic(0.20)-1.3714.3514.4514.3514.9014.255,82683,9311756.39
Redwood Pharma  SectorPic(0.20)-2.607.357.507.507.957.501,1108,366337.49
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic(0.18)-31.030.400.4990.400.4010.4014,0005,6042 
Net Gaming  SectorPic(0.15)-2.465.755.955.956.105.7551,686306,43333342.27
Gabather  SectorPic(0.15)-1.3311.1511.3511.1011.4511.0016,458185,17726163.44
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
WntResearch TO 2info SectorPic(0.15)-1.4810.1517.9010.0010.0010.00110.01 
AcouSortinfo SectorPic(0.15)-1.4410.2510.3510.2510.9010.20110,4701,156,72911877.00
FX International  SectorPic(0.10)-1.436.756.906.907.006.6517,595120,2931130.03
Insplorion  SectorPic(0.10)-0.2933.8034.2033.8034.5033.803,336113,87319212.33
Zenergy  SectorPic(0.10)-1.675.906.055.906.255.9014,20385,2181591.52
Dignita  SectorPic(0.10)-1.197.358.308.308.308.301,0008,300230.30
Ecoclime  SectorPic(0.09)-1.944.454.544.544.704.543,00013,780248.92
Transferator B  SectorPic(0.07)-5.431.251.391.221.391.2024,86932,0907 26.88
Xtranet  SectorPic(0.07)-7.610.8650.910.850.850.85769653.7122.33
Sleepo  SectorPic(0.06)-2.961.941.971.971.971.901,8023,465412.40
Josab International  SectorPic(0.05)-1.513.223.263.263.553.212,9109,3905185.31
Eurocon Consulting  SectorPic(0.05)-0.985.105.155.055.155.006,69433,6675211.23
Senzime  SectorPic(0.05)-0.746.706.906.706.956.657,21448,4549242.36
Micropos Medical  SectorPic(0.05)-2.601.871.951.872.051.8713,06324,6084111.71
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.05)-0.945.105.305.255.305.0512,83165,903645.07
C Security  SectorPic(0.05)-5.880.800.8350.800.860.80113,51096,3101112.11
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic(0.05)-0.687.007.307.357.357.201,66212,0663122.03
Orezone  SectorPic(0.045)-7.890.5250.5650.5250.5750.52560,31034,3441131.29
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.04)-3.451.111.121.121.201.088,681,5869,774,395995562.95
QuickCool  SectorPic(0.03)-0.923.163.233.233.253.137,05122,3341025.74
EcoRub B  SectorPic(0.025)-4.950.480.5050.480.5050.482,5901,2833 24.60
TiksPac  SectorPic(0.02)-0.782.532.552.552.602.555,19613,500228.05
MedicPen TO 3  SectorPic(0.02)-10.000.150.1850.180.180.182,500450.01 
Fastout Int  SectorPic(0.01)-0.671.481.491.481.491.4819,82129,523883.33
VideoBurst  SectorPic(0.01)-0.531.761.851.891.891.89100189.0126.46
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
NFO Drives  SectorPic(0.009)-3.330.2620.2760.2610.270.26163,00016,785362.12
True Heading B  SectorPic(0.007)-1.640.4020.420.420.4310.4222,6139,7207 28.77
Consensus B  SectorPic(0.005)-3.450.140.1480.140.1450.145,360775.43 105.59
PlayHippo  SectorPic(0.004)-1.600.2460.2480.2460.2570.24101,30024,7781546.49
Mobile Loyalty  SectorPic(0.003)-3.060.0950.0980.0950.0990.095298,35928,9331034.44
Orasolv  SectorPic(0.001)-0.240.4090.4240.4240.4250.4243,3301,412280.04
Challenger Mobile B  SectorPic(0.001)-0.400.240.2470.2470.2590.242369,40391,39016 26.51
GoldX  SectorPic(0.001)-0.810.1190.1230.1230.1230.115120,83714,2711316.29
Miris Holding BTAinfo SectorPic(0.001)-2.130.0460.0470.0460.0470.04676,6003,5995 
Slottsviken B  SectorPic0.000.000.570.580.580.590.5822,00012,7803 16.70
MedicPen  SectorPic0.000.001.471.491.491.511.4727,14040,51116125.35
Jojka  SectorPic0.000.002.652.842.772.772.771,0002,770126.53
Vindico Group  SectorPic0.000.001.181.201.201.201.2028,31233,974618.28
Bahnhof B  SectorPic0.000.00185.50186.00186.00186.00185.001,135210,33016 2,000.71
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.207.357.257.257.253,60026,1004 114.96
Ambia  SectorPic0.000.0014.2014.3014.3014.3014.3050715.0137.08
Spago  SectorPic0.000.0013.1513.4513.4513.4513.456018,0833115.70
Dentware  SectorPic0.000.001.361.411.361.361.364,4606,066454.27
Aptahem  SectorPic0.000.009.059.209.209.209.203002,760271.70
Redsense  SectorPic0.000.0015.0015.2015.0015.0015.001652,4752140.86
Prebona  SectorPic0.000.003.403.523.523.523.522,0007,040252.89
Sjöstrand Coffee B  SectorPic0.000.002.072.252.232.232.233066.9214.01
Plejd  SectorPic0.000.0019.7019.9020.0020.2019.504,88398,15320111.21
Mälaråsen  SectorPic0.000.00109.00110.00110.00110.00110.002,000220,0002295.90
QuickCool TO 1info SectorPic0.000.000.370.3990.370.370.378,4213,1163 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Miris Holding  SectorPic0.0011.720.0560.0590.0590.0590.058210,27212,2111345.17
Amnode  SectorPic0.0010.230.4260.4350.4350.4350.41723,69210,02157.22
Biotech-IgG B  SectorPic0.0022.060.0940.0990.0990.100.09990,4008,9777 21.65
PromikBook  SectorPic0.0083.140.2630.2840.2630.2840.254581,982155,3363016.00
Taurus Energy B  SectorPic0.010.831.211.251.211.271.20147,946180,30510 104.16
PharmaLundensis  SectorPic0.010.273.663.843.663.663.664501,647168.79
SpectraCure  SectorPic0.010.711.411.421.411.451.38506,329706,1916779.79
Star Vault B  SectorPic0.0154.840.310.3240.3250.3260.32519,6926,4015 21.78
Angler Gaming  SectorPic0.020.474.204.274.274.354.1022,98498,25530311.69
HQ  SectorPic0.023.480.5650.590.5950.5950.5629,55916,7014283.50
Eurocine Vaccines  SectorPic0.020.633.203.223.203.253.1720,64566,43716171.07
A1M Pharma  SectorPic0.020.972.002.072.082.142.0090,075182,92229113.60
AlphaHelix  SectorPic0.032.131.421.431.441.451.4166,57994,4441876.08
Crowdsoft  SectorPic0.04215.790.2960.3060.3080.330.2593,864,4221,126,37215766.37
ProstaLund  SectorPic0.050.707.207.307.207.507.207,01051,282673.97
Botnia Exploration  SectorPic0.052.082.442.452.452.502.4331,32477,09216226.90
ECOMB  SectorPic0.054.501.101.161.161.161.1016,82418,616513.31
Recyctec B  SectorPic0.051.283.813.943.953.983.952,72010,8085 62.73
EQL Pharma  SectorPic0.050.4810.4010.4510.4510.5010.401,14311,9014260.33
Axonkids  SectorPic0.050.835.706.106.106.106.052501,521450.02
Toleranzia  SectorPic0.050.915.405.555.555.555.40176965.4244.36
RhoVac  SectorPic0.050.569.009.059.009.908.75150,3651,370,07213071.95
Cefour B  SectorPic0.050.707.207.257.207.357.1527,419198,82830 70.50
SensoDetect  SectorPic0.062.702.272.292.282.282.1839,54186,9651840.86
Novus Group  SectorPic0.083.002.672.752.752.872.673,6009,795728.52
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Envirologic B  SectorPic0.092.773.213.333.343.383.347,11023,9486 25.46
Parans Solar Lighting  SectorPic0.102.044.955.005.005.004.9012,64362,6951070.04
WntResearch  SectorPic0.100.3528.4028.8028.5028.9028.208,495241,83828483.79
Peptonic Medical  SectorPic0.101.089.359.509.409.709.4021,711205,43821193.67
Igrene  SectorPic0.100.6714.5014.9515.0015.3014.204,01858,70516130.17
Follicum  SectorPic0.101.566.456.506.506.656.405,41035,25812104.03
VibroSense Dynamics B  SectorPic0.100.6116.4016.6016.4016.9015.906,511107,67716122.45
Alzinova  SectorPic0.100.5717.2017.5017.5018.0017.102,99052,0471095.87
SynAct  SectorPic0.101.695.806.006.006.006.003,50021,000673.56
IDL Biotech B  SectorPic0.175.543.003.193.243.243.24124401.81 88.58
ahaWorld  SectorPic0.184.394.154.204.284.304.128,45036,063853.74
Respiratorius  SectorPic0.197.662.572.652.672.692.48568,1071,463,921148373.02
CombiGene  SectorPic0.195.593.453.493.593.593.281345.7342.37
Litium TO 1info SectorPic0.1942.220.4150.630.640.640.642,0001,2801 
OptiFreeze  SectorPic0.200.7924.7025.4025.4025.5024.709,153228,08430217.93
Cline Scientific B  SectorPic0.202.278.609.009.009.009.0050450.01 67.50
Nanexa  SectorPic0.201.9110.3010.6010.6510.6510.253,00131,818381.21
Invent Medic  SectorPic0.201.4014.5514.9514.5014.5013.5027,261377,71056116.29
Pen Concept  SectorPic0.203.645.505.605.706.005.7032,281187,43030106.45
Emotra  SectorPic0.253.118.158.308.308.408.107,56862,4631479.00
PExA  SectorPic0.254.246.106.206.156.656.05164,0041,028,623116 56.74
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.266.034.514.574.574.574.3731,744142,9691465.14
Community Entertainment  SectorPic0.275.484.905.205.205.204.937,62038,020910.39
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.303.149.659.859.859.959.602,35022,7809 234.26
Oboya B  SectorPic0.301.8815.5016.3016.3016.5015.807,945127,94418 287.33
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
RLS Global  SectorPic0.353.2910.6011.0011.0011.4010.5010,600114,16315549.72
Hamlet Pharma  SectorPic0.353.5410.1510.3010.2510.8510.0516,906171,59518313.91
EasyFill B  SectorPic0.403.7910.8010.9510.9510.9510.509,593103,93825 640.07
DexTech Medical  SectorPic0.401.5426.2026.4026.4028.9026.4013,965376,95412389.47
HomeMaid B  SectorPic0.453.4113.3013.6513.6513.6513.201,26217,0917 249.00
Litium  SectorPic0.455.368.758.858.859.308.4548,137423,8155658.35
Nanologica  SectorPic0.502.8417.8018.1018.1018.4017.603,75567,1211283.58
Sivers IMA  SectorPic0.559.736.156.206.206.205.7052,553321,20037259.70
Yield Life Science  SectorPic1.0020.005.756.006.006.955.1049,121291,3857589.83
Cherry B  SectorPic1.500.56267.00267.50267.50268.50265.003,054814,07158 4,617.34
Oncology Venture  SectorPic1.502.9752.2552.7552.0058.2549.1035,4661,921,06089523.89
Ortoma B  SectorPic1.604.6535.2036.5036.0036.2033.806,475230,41218 410.85
Genesis IT  SectorPic1.703.7845.6046.7046.7047.1045.001,82783,97910443.65
SyntheticMR  SectorPic1.751.35131.00131.75131.75135.00131.251,975264,60714532.28
Lovisagruvan  SectorPic2.504.4657.0060.0058.5058.5057.0079546,3503199.87
Tourn International  SectorPic3.0530.8112.0513.3012.9513.0510.2521,564255,8363194.28
Slottsviken A  SectorPic  1.281.791.49    0 7.54
Klick Data B  SectorPic  6.358.906.95    0 17.01
European Institute of Science B  SectorPic  0.550.600.55    0 4.45
Transferator A  SectorPic  1.321.501.32    0 39.61
Everysport A  SectorPic  1.151.191.18    0 130.49
New Equity Venture International B  SectorPic  51.5060.0059.50    0 173.20
Safe at Sea  SectorPic  9.159.609.80    031.39
Archelon B  SectorPic  0.2010.2140.206    0 15.78
Alteco  SectorPic  1.431.481.43    023.42
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Greater Than  SectorPic  15.5016.0016.00    0130.20
Wonderful Times Group  SectorPic  8.9511.109.55    022.95
Sealwacs  SectorPic  7.457.908.05    024.75
Zenicor  SectorPic  19.8020.0019.50    086.84
Interfox Resources THSectorPic    8.95    0527.20HALTED
QBank  SectorPic  5.806.006.25    042.81
Acrinova  SectorPic  47.9052.0047.90    0213.64
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.384 1.85    0 
Sydsvenska Hem  SectorPic  101.25101.75101.00    0242.40
Redwood Pharma TO 1info SectorPic  0.660.810.795    0 
SynAct TO 1info SectorPic  0.5050.590.505    0 
Shortcut Media  SectorPic  6.256.606.50    051.28
Zenergy TO 1info SectorPic  0.8350.991.06    0 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic  0.4010.580.351    0 
True Heading BTA Binfo SectorPic  0.3510.4060.361    0 
Axonkids BTAinfo SectorPic  5.755.855.75    0 
Amnode BTA 2info SectorPic  0.4020.430.42    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
HybriconinfoOBSectorPic0.000.002.682.702.702.702.653,1908,461440.09
Oden ControlinfoOBSectorPic0.010.362.602.772.792.792.799502,651216.89
Lucent OilinfoOBSectorPic  7.007.357.15    019.91



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se