Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

10/23/2014 5:07:55 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Greater Than  SectorPic(1.45)-16.677.258.207.258.256.809,94574,0571746.32
Eurocine Vaccines  SectorPic(1.10)-8.5311.8012.7511.8012.9011.805,49369,11512154.30
Abelco  SectorPic(0.84)-20.293.203.693.303.513.3018,26962,524622.07
SyntheticMR  SectorPic(0.60)-1.9033.0040.4031.0032.4031.002,91694,33410107.35
MediRox B  SectorPic(0.50)-3.7012.8513.0013.0013.0013.007,30094,9005 42.86
WntResearch  SectorPic(0.50)-1.6230.4030.5030.4031.1030.0028,640872,70981470.74
Motion Display  SectorPic(0.45)-7.695.205.505.406.105.408,91952,1771848.81
Josab International  SectorPic(0.35)-2.5613.3013.4013.3013.8513.2027,762375,70326632.44
AroCell BTAinfo SectorPic(0.35)-5.795.805.955.705.705.702,44413,9312 
Amhult 2 B  SectorPic(0.30)-0.7439.5040.5040.4041.4040.305,620227,6659248.81
Jojka  SectorPic(0.25)-9.802.282.302.302.302.154,77110,525514.69
Interfox Resources  SectorPic(0.22)-5.683.653.673.653.933.56269,002997,26912092.23
HomeMaid B  SectorPic(0.20)-2.946.706.956.607.006.608,80060,2584117.75
SensoDetect  SectorPic(0.20)-3.016.206.456.456.506.202,80017,670738.93
Mr Green  SectorPic(0.20)-0.7427.0027.3027.0027.6027.0047,1461,280,36067967.93
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.15)-1.469.8010.1010.1510.259.7524,686244,61930173.04
Dentware  SectorPic(0.14)-3.553.803.903.803.803.803,60013,680325.66
A1M Pharma  SectorPic(0.14)-3.024.364.764.504.764.476,50029,83011130.41
Axonkids  SectorPic(0.11)-2.204.604.794.894.894.606002,789231.30
Zinzino B  SectorPic(0.10)-0.4522.0022.3022.3022.6022.0022,871512,26141658.04
Micropos Medical  SectorPic(0.10)-3.332.953.002.903.002.8565,801194,52526108.89
Alteco  SectorPic(0.10)-2.953.193.283.293.393.291,8606,229235.92
RLS Global BTAinfo SectorPic(0.10)-3.572.612.952.702.702.706,00016,2001 
MediRätt B  SectorPic(0.09)-3.112.552.792.802.892.5016,30041,8951522.22
TiksPac  SectorPic(0.07)-1.823.773.893.773.773.713,73713,954826.82
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic(0.06)-3.701.561.601.561.611.5520,69232,3681187.81
Enzymatica  SectorPic(0.05)-0.4610.5010.7510.9010.9510.5036,769391,87736272.08
ECOMB TO 1info SectorPic(0.041)-9.320.250.900.3990.3990.3995,6502,2541 
EcoRub B  SectorPic(0.03)-1.032.692.892.892.892.6813,30036,6261250.66
Conpharm B  SectorPic(0.025)-3.330.6950.740.7250.730.6857,0505,1273 12.68
Business Control Systems  SectorPic(0.021)-15.000.0910.1190.1190.120.0940,5563,95573.95
True Heading B  SectorPic(0.02)-1.831.021.071.071.091.0712,82513,752428.10
Star Vault B  SectorPic(0.015)-2.460.5850.5950.5950.600.59552,69031,576828.49
Respiratorius  SectorPic(0.011)-3.010.3360.3540.3550.3660.336113,97538,723743.21
AlphaHelix  SectorPic(0.01)-0.661.471.511.511.511.519,90014,949379.78
Orasolv  SectorPic(0.01)-3.030.3140.320.320.3210.32104,58133,491339.55
Yield Life Science B  SectorPic(0.01)-0.233.664.264.284.284.284,67019,988852.73
PromikBook  SectorPic(0.01)-2.150.420.4550.4550.4550.3753,4001,369420.25
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic(0.01)-11.110.080.2490.080.080.08342.721 
Biotech-IgG B  SectorPic(0.009)-3.130.260.2640.2790.2880.261217,70557,6141627.51
HQ  SectorPic(0.007)-1.500.460.470.460.470.45306,566142,78819125.24
MedicPen  SectorPic(0.005)-0.540.920.9450.920.960.9279,23474,1431953.41
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.005)-2.270.2150.220.2150.2150.21520.43174.23
Delta Minerals B  SectorPic(0.001)-0.420.230.2360.2370.2410.234112,64826,9111214.97
AQ  SectorPic0.000.0078.5079.2579.0079.5077.008,440658,107231,424.69
Taurus Energy B  SectorPic0.000.001.131.141.131.161.13249,115281,7401685.24
Miris Holding  SectorPic0.000.000.090.0940.090.0940.0929,9502,697311.51
Railcare Group  SectorPic0.000.0060.0060.7561.0061.7560.003,932237,0428267.20
ProstaLund  SectorPic0.000.009.409.9510.0010.009.951,40514,030348.16
H1 Communication B  SectorPic0.000.001.581.641.641.641.64400656.0115.74
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Parans Solar Lighting  SectorPic0.000.001.881.941.941.941.857,38413,773621.74
Senzime  SectorPic0.000.006.607.007.007.006.952,00013,932377.16
Botnia Exploration  SectorPic0.000.000.580.5950.600.600.5870,45141,695946.69
SwitchCore A  SectorPic0.000.002.312.502.312.312.31377870.93 14.31
PharmaLundensis  SectorPic0.000.007.808.008.008.007.7515,300121,3757136.19
Ambia  SectorPic0.000.0016.7017.2017.2018.3016.705,37093,6381732.67
Recyctec B  SectorPic0.000.0016.8016.9016.8017.0016.5022,065369,90850227.78
Spago  SectorPic0.000.0010.1010.5010.5010.5010.201,90019,883658.05
Xtranet  SectorPic0.000.000.950.970.950.950.9160,17855,632246.72
OptiFreeze  SectorPic0.000.0014.6514.7514.8014.8014.0520,575299,42533115.44
QBank  SectorPic0.000.001.761.791.801.871.7544,80080,4891445.00
Peptonic Medical  SectorPic0.000.009.0010.0010.0010.0010.003,48434,840379.71
Sivers IMA BTAinfo SectorPic0.000.008.608.858.608.608.556,10052,4552 
NFO Drives  SectorPic0.0030.620.450.4890.4890.490.4436,57616,540695.81
US Energy Binfo SectorPic0.0030.600.4520.4990.500.590.5055,50028,533847.12
Archelon B  SectorPic0.0033.090.0850.100.100.100.1020,0002,00027.31
Consensus Binfo SectorPic0.0088.700.100.1020.100.1040.1072,2177,310755.58
Vivoline TRinfo SectorPic0.009900.000.020.050.010.020.00574,395843.67 
Traveas TR Ainfo SectorPic0.009900.000.010.0170.010.010.00240,664244.02 
SwitchCore B  SectorPic0.010.462.142.202.202.202.123,9188,4566 68.13
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.015.000.200.210.210.210.1976,13015,398722.49
Community Entertainment  SectorPic0.01214.810.080.0920.0930.0930.093100,0009,300115.49
Robert Friman International  SectorPic0.01415.560.100.1020.1040.110.09700,47768,6162630.68
Novus Group  SectorPic0.020.762.642.732.652.652.6430,00079,300327.49
Traveas A  SectorPic0.023.230.610.640.640.640.633,4502,188218.64
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Net Gaming  SectorPic0.037.500.370.4190.430.430.4315,0006,450224.74
DEFLAMO B  SectorPic0.033.660.850.960.850.900.8538,12233,409553.82
Ecoclime  SectorPic0.030.684.194.414.414.414.411879.4128.63
Mobile Loyaltyinfo SectorPic0.039.090.310.360.360.360.3355,74318,730527.76
EasyFill B  SectorPic0.041.253.253.403.253.403.253,99313,0186157.98
C Securityinfo SectorPic0.052.861.111.791.801.801.80110198.0112.18
Vindico Security BTAinfo SectorPic0.054.631.021.121.131.131.138,0009,0404 
United Media BTAinfo SectorPic0.05518.030.300.340.360.360.299110,00033,03511 
Massolit B  SectorPic0.094.711.962.002.002.091.9530,18560,2531335.05
Phase Holographic  SectorPic0.091.884.824.904.894.924.8125,400124,2463347.95
Latvian Forest B  SectorPic0.101.407.157.307.257.257.252001,450191.97
AroCell  SectorPic0.101.715.805.955.956.205.7054,420319,98131139.59
EQL Pharma  SectorPic0.102.783.603.693.703.703.602,3008,290249.90
Moretime  SectorPic0.109.091.101.221.201.201.105,8006,592512.54
Ortoma B  SectorPic0.112.743.874.124.124.124.011,3755,602237.69
Accelerator  SectorPic0.1417.500.840.9350.940.940.84882770.9315.47
ahaWorld  SectorPic0.143.733.803.993.893.893.891,2865,003122.76
Gullberg & Jansson  SectorPic0.154.923.203.353.203.203.201,8756,000119.12
Medfield  SectorPic0.201.6012.5012.6512.7012.7012.502,60032,7416191.10
Cherry B  SectorPic0.200.6929.3029.5029.2029.2029.003,840111,66614373.84
Serstech  SectorPic0.205.003.954.194.204.793.8053,631224,027959.84
Phase Holographic BTAinfo SectorPic0.204.764.374.404.404.804.2233,958149,72530 
Sivers IMA  SectorPic0.252.918.658.858.858.858.4019,699170,55737146.51
Vivoline  SectorPic0.297.254.034.184.294.704.242,55011,126868.68
INEV Studios  SectorPic0.296.534.004.664.734.734.735002,365125.40
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ortoma TO 1Binfo SectorPic0.34545.700.951.381.101.101.10600660.01 
Saniona  SectorPic0.353.789.309.609.609.758.9010,828100,12619133.27
DexTech Medical  SectorPic0.401.9120.7021.3021.3022.4021.3073516,3324301.67
Elverket Vallentuna  SectorPic0.501.3936.5037.0036.5036.5036.501,50054,7502236.52
FX International  SectorPic0.5038.461.802.501.801.811.3017,46627,72084.59
Emotra  SectorPic0.502.8216.6018.0018.2018.2018.20236.4147.24
BrainCool  SectorPic0.5010.005.205.505.505.555.1513,03370,7181994.44
ECOMB  SectorPic0.5626.792.212.592.652.652.3018,40043,720626.51
IDL Biotech B  SectorPic0.6449.231.941.951.942.251.30115,149213,5345053.04
Safe at Sea  SectorPic0.905.7016.1016.7016.7017.0016.003,10851,640941.13
Igreneinfo SectorPic1.5017.6510.0011.8510.0011.959.952,91029,440561.74
Lovisagruvan  SectorPic2.909.0635.0036.0034.9034.9032.0013,993467,68642119.24
Bahnhof B  SectorPic3.504.1787.0088.2587.5087.5082.7525,1522,140,91163941.19
Arc Aroma B  SectorPic4.1011.2640.5042.7040.5044.9035.1028,1661,146,231129301.93
Conpharm A  SectorPic  0.801.491.20    0 6.09
Klick Data B  SectorPic  14.7016.7014.70    035.99
European Institute of Science B  SectorPic  0.4840.650.50    03.41
Genesis IT  SectorPic  5.105.805.00    046.48
MediRox A  SectorPic  13.5515.0014.00    0 36.92
Lucent Oil  SectorPic  4.404.805.00    010.59
Wiking Mineral  SectorPic  1.601.751.80    024.75
Nordic Camping  SectorPic  18.6019.0018.50    0156.39
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0520.140.198    02.47
Vindico Security  SectorPic  1.281.841.88    09.62
Amnode  SectorPic  3.204.834.43    021.94
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
United Media  SectorPic  0.300.3390.301    06.90
Vendator B  SectorPic  0.590.6950.585    017.19
Eurocon Consulting  SectorPic  3.103.283.10    0127.86
Comfort Window  SectorPic  0.561.100.80    05.19
Caucasus Oil  SectorPic  0.500.570.51    06.58
Transferator B  SectorPic  0.600.6950.615    0 6.29
Transferator A  SectorPic  0.470.5250.471    0 6.78
RLS Global  SectorPic  2.902.982.99    075.36
EQL Pharma TO 1  SectorPic   0.0990.24    00.15
Ambia TO 1info SectorPic  0.112.752.50    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic   0.0290.001    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0010.050.10    0 
Envirologic B  SectorPic  3.125.505.00    023.08
Moretime TO 1info SectorPic  0.0010.3480.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  103.00%1.09%102.00%    0 
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.040.080.075    0 
Wonderful Times Group  SectorPic  4.818.959.00    016.00
EQL Pharma BTUinfo SectorPic  7.157.407.10    0 
EQL Pharma SR 1info SectorPic   8.008.00    0 
SyntheticMR BTAinfo SectorPic  29.10      0 
Vivoline BTAinfo SectorPic  3.75      0 
Traveas BTA Ainfo SectorPic  0.40      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Forsstrom BinfoOBSectorPic  4.106.006.30    011.03
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic  0.1420.1590.17    08.05
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.600.840.60    03.63
Cefour TO 1BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour TO 2BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour BinfoOBTHSectorPic   0.390.351    04.97



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se