Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

2/24/2017 12:01:47 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Cherry B  SectorPic(11.50)-3.41322.50325.50325.50336.50322.0034,00911,147,556464 5,618.48
SyntheticMR  SectorPic(10.50)-4.43226.50231.00226.50239.50225.5072,34217,048,65536915.08
Elverket Vallentuna  SectorPic(2.25)-2.9572.5077.2574.0079.0070.501,655122,85914479.52
Bahnhof B  SectorPic(2.00)-1.01196.50197.00196.50199.00194.002,103414,23561 2,113.65
Storytel B  SectorPic(2.00)-3.0363.7564.0064.0066.0063.0025,1181,602,6661443,062.22
Zenicor  SectorPic(1.20)-5.1721.6023.0022.0022.0021.002,40051,400597.97
IMINT Image Intelligence  SectorPic(1.00)-1.3473.2573.5073.5074.7572.00123,8879,103,877459649.54
ahaWorld  SectorPic(0.74)-16.863.663.833.654.393.65207,128819,11612645.83
Spago  SectorPic(0.70)-5.2412.6012.8512.6513.3012.651,59520,2515108.82
Real Heart  SectorPic(0.70)-5.5112.0012.4012.0012.8012.002,11725,97814133.87
Ortoma B  SectorPic(0.60)-1.7034.6035.3034.6038.0033.9062,0012,209,221113 394.87
Oncology Venture  SectorPic(0.60)-1.5338.7039.2038.7040.4038.707,571295,44925389.89
Net Gaming  SectorPic(0.50)-4.5910.3510.4010.4011.2010.35187,4572,033,696197598.26
Motion Display  SectorPic(0.50)-2.9816.0016.3016.3016.8014.4531,300484,95993169.45
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic(0.47)-59.120.2850.590.3250.3250.325500162.51 
Follicum  SectorPic(0.45)-7.895.255.455.255.704.6757,369296,1878184.03
Idogen  SectorPic(0.40)-3.6710.5010.7010.5011.0010.5014,416154,16319128.34
Phase Holographic  SectorPic(0.30)-1.3422.0022.1022.1022.2022.003,55578,69614255.24
RhoVac  SectorPic(0.30)-3.438.508.658.458.708.307,29661,8411568.98
Amhult 2 B  SectorPic(0.25)-0.3181.5082.0081.5082.2580.004,350353,06128 558.07
Toleranzia  SectorPic(0.25)-4.135.805.955.805.905.807,55044,138946.36
Sydsvenska Hem  SectorPic(0.25)-0.24103.00104.25103.25103.75103.251,110114,9074247.80
Emotra  SectorPic(0.20)-2.139.309.559.209.409.201,50414,120487.56
Redsense  SectorPic(0.20)-1.1516.9017.2017.2018.0017.0017,014300,42240161.52
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic(0.20)-2.926.606.656.656.906.452,51516,4899113.34
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Alzinova  SectorPic(0.20)-1.2116.3016.7016.3017.5016.307,676126,5692289.30
Provide IT  SectorPic(0.20)-2.238.758.908.759.008.753,42029,984858.35
Cefour B  SectorPic(0.20)-3.575.355.405.405.555.2047,956260,88163 52.88
Sjöstrand Coffee B  SectorPic(0.19)-6.132.902.912.913.102.91222655.5218.28
Axonkids  SectorPic(0.15)-2.037.157.307.257.707.1041,695310,4316270.33
Yield Life Science  SectorPic(0.15)-2.565.705.855.705.805.602,66315,270685.34
AppSpotr  SectorPic(0.15)-1.3910.6510.8010.6510.9510.5023,636250,82225101.06
CombiGene BTAinfo SectorPic(0.12)-3.793.053.113.053.153.0551,019157,58915 
Insplorion  SectorPic(0.10)-0.3231.5031.9031.5032.3031.401,34642,59422197.88
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.09)-2.054.304.314.314.514.3039,177174,4142060.38
Alteco  SectorPic(0.09)-6.041.371.401.401.491.408,50912,017438.21
Sleepo  SectorPic(0.09)-3.602.552.702.412.412.4010,01024,109315.17
Pen Concept  SectorPic(0.08)-1.634.524.904.824.954.813,36816,343390.01
SynAct TO 1info SectorPic(0.07)-17.500.3330.400.330.330.333,1181,0291 
Angler Gaming  SectorPic(0.06)-1.264.724.754.704.754.7050,483237,68730343.08
TiksPac  SectorPic(0.06)-2.702.162.342.162.162.16150324.0123.76
Eurocon Consulting  SectorPic(0.05)-0.945.255.355.255.255.2017,10089,5256219.59
RLS Global  SectorPic(0.05)-0.4810.0010.3010.3010.3510.301531,5763561.76
Aptahem  SectorPic(0.05)-0.588.458.508.509.008.452,10817,968466.25
Litium  SectorPic(0.05)-0.568.959.008.959.208.8034,798311,3323659.01
Vadsbo Switchtech  SectorPic(0.05)-0.855.806.005.806.305.7542,351255,3812882.67
Finepart  SectorPic(0.05)-0.796.306.406.306.356.2524,951157,6271036.83
Aerowash Binfo SectorPic(0.05)-0.3813.0013.1013.0013.7012.607379,5147 28.90
MenuCard Binfo SectorPic(0.05)-2.072.362.642.362.502.3612,25030,590719.30
Amnode  SectorPic(0.035)-7.870.410.420.410.420.4051,852,821764,4269627.21
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Everysport A  SectorPic(0.035)-3.470.9650.9850.9751.010.96232,648226,83840 109.77
HQ  SectorPic(0.03)-5.310.530.540.5350.560.5365,29835,65316254.91
C Security  SectorPic(0.03)-4.290.670.6950.670.700.662,5711,730510.14
Hybricon  SectorPic(0.02)-0.932.142.202.142.272.1116,35635,0561431.77
SpectraCure  SectorPic(0.02)-1.541.281.301.281.301.2812,75016,420672.44
PharmaLundensis URinfo SectorPic(0.02)-18.180.090.110.090.110.0920,2222,22016 
Xtranet  SectorPic(0.015)-1.680.900.920.880.9350.8840,02236,4841323.11
Josab International  SectorPic(0.01)-0.323.093.243.093.293.0916,78352,64810175.65
Micropos Medical  SectorPic(0.01)-0.541.831.851.851.851.832,8505,2182110.52
Ecoclime  SectorPic(0.01)-0.244.154.264.164.164.142,3679,819244.83
Community Entertainment  SectorPic(0.01)-0.224.004.684.454.454.451,0004,45028.89
Orasolv  SectorPic(0.004)-1.060.3750.3770.3750.390.375507,288191,7521270.79
Challenger Mobile B  SectorPic(0.004)-1.900.210.2180.2070.2230.20713,8412,99412 22.22
Challenger Mobile TR Binfo SectorPic(0.004)-44.440.0060.0080.0050.010.00591,780821.44 
Miris Holding  SectorPic(0.001)-2.560.0380.0390.0380.0390.038539,70520,9211760.51
Consensus B  SectorPic(0.001)-0.770.110.1290.1290.130.1138,5004,2604 97.30
PlayHippo  SectorPic(0.001)-0.400.2410.250.2490.2490.234133,07231,9681347.06
Mobile Loyalty  SectorPic(0.001)-1.080.090.0950.0920.0980.092514,67847,512735.54
PlayHippo TRinfo SectorPic(0.001)-33.330.0020.0030.0020.0030.002593,0421,22312 
Taurus Energy B  SectorPic0.000.001.361.391.391.411.3925,37335,5426 119.66
Railcare Group  SectorPic0.000.00120.00120.50120.00120.50119.254,627555,06133525.65
Star Vault B  SectorPic0.000.000.2830.2880.2880.2880.28810028.81 19.30
Senzime  SectorPic0.000.006.106.206.206.456.1529,305181,58112224.27
Biotech-IgG B  SectorPic0.000.000.0880.0920.0920.0950.09252,5444,9436 20.12
Botnia Exploration  SectorPic0.000.003.023.033.003.052.91143,731429,16550277.84
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PharmaLundensis  SectorPic0.000.006.506.956.507.006.507,86754,52910122.18
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.257.407.207.207.2024172.81 114.17
GoldX  SectorPic0.000.000.1680.1760.1760.1780.16852,2749,2141223.31
Crowdsoft  SectorPic0.000.000.210.2150.2150.2270.21169,02036,0921846.33
CombiGene  SectorPic0.000.003.243.393.273.393.2220,67067,7181838.59
Cline Scientific B  SectorPic0.000.008.608.908.708.708.703,00026,1002 65.25
Absolicon  SectorPic0.000.00164.00166.00163.50167.00163.5020032,8756155.73
Zenergy  SectorPic0.000.005.755.855.756.205.30152,599887,4809889.20
Plejd  SectorPic0.000.0019.2019.4019.2019.2019.002,80153,6898109.12
Redwood Pharma  SectorPic0.000.007.407.757.807.807.806404,992238.99
NFO Drives  SectorPic0.0031.130.260.2690.2690.2690.26142,00037,7281064.02
Orezone  SectorPic0.0050.880.560.5750.570.630.55562,493315,7035133.97
EcoRub B  SectorPic0.0082.150.3780.380.380.390.3816,2416,3284 19.47
Slottsviken A  SectorPic0.010.841.201.351.201.201.196,5807,8702 6.07
Eurocine Vaccines  SectorPic0.010.263.783.823.813.923.7546,596177,22428203.68
ECOMB  SectorPic0.010.951.061.091.061.061.0510,11410,621212.17
Recyctec B  SectorPic0.010.323.023.123.123.202.9662,262188,12727 49.55
VideoBurst  SectorPic0.010.611.641.701.661.701.6026,59343,5671123.24
Archelon B  SectorPic0.0125.360.220.2360.2360.2380.214112,00025,06410 18.08
European Institute of Science B  SectorPic0.0152.860.540.5550.540.540.5410054.01 4.37
True Heading B  SectorPic0.0155.840.2670.2720.2720.280.264141,58738,31615 18.63
AlphaHelix  SectorPic0.021.481.301.371.371.371.3637,00050,471472.38
SensoDetect  SectorPic0.020.962.062.102.102.102.0813,00027,200437.63
Prebona  SectorPic0.020.543.653.803.753.803.6412,99049,2321256.35
Slottsviken B  SectorPic0.035.080.610.620.620.620.6072,40044,50710 17.85
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
A1M Pharma  SectorPic0.032.521.211.221.221.251.19178,387216,4863866.63
Envirologic B  SectorPic0.041.293.123.143.143.143.121,1803,7006 23.93
Fastout Int  SectorPic0.042.501.611.641.641.641.5854,96687,9091992.34
SpectraCure TO 2info SectorPic0.04318.140.2410.2760.280.280.2720,0005,4402 
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.054.551.141.151.151.251.1010,645,85312,520,3891,092578.02
FX International  SectorPic0.050.836.206.606.106.106.108004,880226.55
Sivers IMA  SectorPic0.050.845.906.006.006.105.9023,401138,90218251.32
Rootfruit  SectorPic0.050.637.708.008.008.008.001,0348,272449.00
Shortcut Media  SectorPic0.050.667.357.657.607.707.3011,20382,1301559.95
AcouSort  SectorPic0.050.549.109.309.309.459.2014,078130,2572169.87
MedicPen  SectorPic0.063.921.521.601.591.601.5171,141110,51726133.77
Vindico Group  SectorPic0.075.981.221.291.241.241.2410,00012,400318.89
QuickCool TO 1info SectorPic0.0825.810.3150.3890.390.390.3813,0005,0604 
ProstaLund  SectorPic0.101.427.107.157.157.207.106,53046,905873.46
Respiratorius  SectorPic0.104.572.282.292.292.302.14218,056485,44766319.93
Gullberg & Jansson  SectorPic0.102.005.005.305.105.105.101,1776,003143.78
Nanologica  SectorPic0.100.6116.2016.5016.5016.8016.308,229136,801976.19
EQL Pharma  SectorPic0.101.168.658.708.708.708.601,65014,2804216.73
BrainCool  SectorPic0.101.178.558.658.658.758.509,62883,37519202.51
Pharmacolog  SectorPic0.100.9610.5010.7010.5511.0510.554,48848,298941.45
PExA  SectorPic0.101.725.755.955.905.905.758,87951,43412 54.43
QuickCool  SectorPic0.103.143.203.253.283.393.1964,900212,8631726.14
Cereno Scientific  SectorPic0.101.437.107.357.107.456.9520,964152,22016 78.03
Clinical Laserthermia BTA Binfo SectorPic0.101.148.808.908.908.958.802,18819,4564 
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.151.698.959.059.059.108.9510,54695,38612 215.24
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ambia  SectorPic0.151.0613.1014.3014.3014.3014.301,45720,835437.08
Safe at Sea  SectorPic0.151.768.458.958.658.958.402,70022,992427.71
Tourn International  SectorPic0.151.2212.4512.5012.4512.4512.301,37517,103690.64
Nanexa  SectorPic0.151.4410.5010.8010.5510.8510.4025,038264,4832280.44
Hamlet Pharma  SectorPic0.151.708.808.958.959.008.6513,480118,94815274.09
Raybased  SectorPic0.151.0913.9013.9513.9514.9013.559,963138,1983284.09
HomeMaid B  SectorPic0.201.2516.1016.6016.2016.7016.004,63975,1558 295.51
Greater Than  SectorPic0.201.3414.9015.4015.1015.1015.103,29449,7391122.87
Gabather  SectorPic0.202.059.709.959.9510.159.6514,777144,46926146.51
Oboya B  SectorPic0.201.3514.5015.0015.0015.9014.2010,196153,20226 264.41
QBank  SectorPic0.203.336.206.306.206.206.201,5009,300142.47
SynAct  SectorPic0.203.236.306.406.406.506.2011,09170,9741378.46
Novus Group  SectorPic0.217.452.803.023.033.042.9213,12439,485831.43
Medfield  SectorPic0.253.796.356.806.856.856.701,60010,7362118.05
Bosjö Fastigheter  SectorPic0.250.23106.50107.00107.00107.25106.755,410578,92813237.54
Igrene  SectorPic0.302.3712.8013.0012.9512.9512.802,08726,98810112.38
Jojka  SectorPic0.3113.082.362.672.682.682.355,21812,296425.67
Genesis IT  SectorPic0.400.8147.6049.8049.9050.7547.601,28564,28811474.05
EasyFill B  SectorPic0.404.0410.1510.3010.3010.559.3098,661998,587137 602.08
Invent Medic  SectorPic0.403.4511.8012.0012.0012.0011.652,31627,7331196.24
Dalsspira Mejeri  SectorPic0.403.6711.3011.5011.3011.5010.709,656107,1231631.16
Peptonic Medical  SectorPic0.606.2510.1010.2010.2010.909.6097,965988,681132210.15
DexTech Medical  SectorPic0.702.6726.7026.9026.9026.9026.20942,4673396.85
OptiFreeze  SectorPic0.702.2032.0032.4032.5033.0032.0010,215329,69935278.85
WntResearch  SectorPic1.205.0824.8025.0024.8026.5024.0047,8481,199,551109420.98
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
New Equity Venture International B  SectorPic2.002.7471.2575.0075.0075.0075.0020115,0752 218.32
Mälaråsen  SectorPic3.002.73113.00116.00113.00113.25112.502,561289,2805303.97
Recyctec BTA Binfo SectorPic  2.823.003.003.003.005,00015,0001 
Lovisagruvan  SectorPic  65.0066.0065.00    0222.07
Klick Data B  SectorPic  7.258.507.85    0 19.22
IDL Biotech B  SectorPic  2.853.082.95    0 80.65
Transferator B  SectorPic  1.081.311.25    0 27.54
Transferator A  SectorPic  1.121.361.37    0 41.11
PromikBook  SectorPic  0.2840.3240.29    017.65
Wonderful Times Group  SectorPic  8.1510.807.40    017.78
Sealwacs  SectorPic  7.508.007.20    022.14
Interfox Resources THSectorPic    8.289    0488.26HALTED
VibroSense Dynamics B  SectorPic  16.0017.0017.00    0126.93
Acrinova  SectorPic  47.3054.0048.50    0216.31
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.2161.740.186    0 
Litium TO 1info SectorPic  0.0710.1940.28    0 
WntResearch TO 2info SectorPic  9.4014.9012.00    0 
MedicPen TO 3  SectorPic  0.1410.200.22    0 
Redwood Pharma TO 1info SectorPic  0.2360.490.515    0 
Zenergy TO 1info SectorPic  0.8550.9750.975    0 
Dignita  SectorPic  8.008.658.15    029.75
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic  0.4010.6450.60    0 
Challenger Mobile BTA Binfo SectorPic  0.03      0 
PharmaLundensis BTUinfo SectorPic  0.061      0 
PlayHippo BTAinfo SectorPic  0.009      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
WiemainfoOBSectorPic(0.02)-1.181.601.681.681.831.6812,72522,1321067.04
Lucent OilinfoOBSectorPic0.101.416.857.607.207.206.854,24629,804320.05
Oden ControlinfoOBSectorPic  2.262.452.30    013.93



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se