Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

10/2/2014 4:29:09 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Mr Green  SectorPic(6.80)-17.9930.6031.0031.0036.6030.00511,06616,175,0848451,111.33
AQ  SectorPic(3.75)-4.2584.5085.5084.5087.0084.507,140611,385271,523.88
DexTech Medical  SectorPic(2.50)-10.9220.4021.5020.4021.8020.401,78538,2486288.92
Bahnhof B  SectorPic(2.00)-2.2785.5086.7586.0087.5085.2514,9221,279,58554925.06
Safe at Sea  SectorPic(1.40)-8.5414.6015.0015.0017.2015.0012,291186,0824236.94
ProstaLund  SectorPic(1.15)-9.7910.6510.9510.6011.1010.609,702104,4541750.64
Amhult 2 B  SectorPic(1.10)-2.5641.8042.0041.8042.1041.704,303180,17911257.43
Amnode  SectorPic(0.99)-22.053.534.363.503.503.5059206.5117.33
Abelco  SectorPic(0.78)-18.143.333.903.523.523.521,0003,520123.54
Sivers IMA  SectorPic(0.70)-7.538.608.808.609.308.5020,400181,44525142.37
Cherry B  SectorPic(0.70)-2.3029.7030.0029.7030.3029.002,24965,9029380.24
Emotra  SectorPic(0.60)-3.2118.0019.0018.1019.2017.908,092149,4811546.98
OptiFreeze  SectorPic(0.60)-4.2913.2013.3513.4014.3012.8022,861303,08657104.52
Senzime  SectorPic(0.55)-7.536.506.906.756.956.757254,965274.40
Zinzino B  SectorPic(0.50)-2.5618.9019.0019.0019.3018.7033,934647,59936528.68
RLS Global BTAinfo SectorPic(0.50)-29.411.171.481.201.741.1551,27861,26211 
Saniona  SectorPic(0.45)-4.629.309.859.309.859.3010,910105,52816129.10
EQL Pharma BTUinfo SectorPic(0.40)-4.498.508.708.508.708.503,71931,9426 
INEV Studios  SectorPic(0.34)-7.784.054.344.034.404.0115,36061,924821.64
Ortoma B  SectorPic(0.34)-7.913.924.003.964.163.965,10520,687636.23
RLS Global  SectorPic(0.32)-20.651.211.241.231.531.21211,855283,14111931.00
Phase Holographic  SectorPic(0.30)-8.113.353.503.403.703.3111,45339,4881417.55
MediRätt B  SectorPic(0.29)-10.702.312.682.422.422.421,0002,420217.93
Wiking Mineral  SectorPic(0.28)-15.641.521.751.511.791.511,7302,875520.76
Novus Group  SectorPic(0.25)-7.862.923.192.932.932.923,0008,780230.39
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Railcare Group  SectorPic(0.25)-0.4355.7557.2557.2557.5055.006,425359,24021250.78
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.25)-1.8813.0513.1513.0513.4513.0029,903390,97236222.48
AroCell BTAinfo SectorPic(0.25)-3.916.206.256.156.406.0082,162513,92851 
MediRox B  SectorPic(0.20)-1.2914.3515.1015.3015.3014.351,03015,2563 50.44
WntResearch  SectorPic(0.20)-0.6729.7029.8029.8030.4028.8016,950500,06648461.45
A1M Pharma  SectorPic(0.20)-3.206.056.206.056.256.0020,621126,19719175.34
Alteco  SectorPic(0.16)-4.203.573.603.654.003.6511,49543,1221239.85
Josab International  SectorPic(0.15)-1.0913.5513.7513.5513.9013.5518,009246,13133644.33
Axonkids  SectorPic(0.15)-2.785.105.255.255.355.101,0025,261633.60
Peptonic Medical  SectorPic(0.15)-1.4610.0010.1010.1010.1010.101,15011,615480.51
EQL Pharma  SectorPic(0.14)-3.194.104.244.254.384.2513,67458,3231157.32
Vindico Security  SectorPic(0.13)-6.341.701.791.921.961.6019,22835,300109.82
QBank  SectorPic(0.13)-5.442.242.402.262.432.2632,25374,7411256.50
Vendator B  SectorPic(0.125)-14.790.620.720.720.720.71510,0007,182221.15
Latvian Forest B  SectorPic(0.10)-1.397.107.257.107.107.108,50060,350490.07
Enzymatica  SectorPic(0.10)-0.9710.2010.2510.2510.8010.1083,610865,21550255.85
Motion Display  SectorPic(0.10)-1.396.707.007.107.106.703,46624,2931064.18
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.072)-22.360.250.2750.250.310.241,494,265395,8266352.61
C Securityinfo SectorPic(0.07)-5.111.301.591.301.371.302,0002,68428.79
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.06)-2.712.202.342.152.392.1522,73250,256624.10
Dentware  SectorPic(0.04)-0.994.004.254.014.104.013,00012,120227.08
Net Gaming  SectorPic(0.038)-7.790.450.4830.450.4860.456,0552,905225.89
Traveas A  SectorPic(0.035)-5.110.650.670.650.680.658,0005,310518.93
Massolit B  SectorPic(0.03)-1.621.801.821.821.851.8225,75947,367631.90
HQ  SectorPic(0.025)-6.270.3740.3990.3740.3750.3741,478553.34101.83
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
NFO Drives  SectorPic(0.02)-4.000.4650.480.480.480.4813,1056,290294.05
Eurocon Consulting  SectorPic(0.02)-0.603.103.333.333.333.332,0006,6601137.34
Transferator B  SectorPic(0.015)-2.380.6150.720.6150.6150.61510061.51 6.29
Conpharm B  SectorPic(0.01)-1.330.720.7450.740.740.6750,73035,4566 12.95
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.751.311.331.331.361.31308,058411,09156100.32
Miris Holding  SectorPic(0.01)-4.760.1760.200.200.200.1930,7536,096425.58
Jojka  SectorPic(0.01)-0.382.222.602.592.602.592,0355,273216.54
EcoRub B  SectorPic(0.01)-0.332.913.003.003.002.9039,220115,1481352.59
Delta Minerals B  SectorPic(0.009)-3.050.2860.2890.2860.2950.28661,00017,7101117.22
Sivers IMA TRinfo SectorPic(0.005)-6.670.0650.070.070.090.07217,62516,80425 
Community Entertainment  SectorPic(0.002)-2.350.0830.0890.0830.0850.082521,00043,572513.82
Robert Friman International  SectorPic(0.001)-0.930.1020.1050.1070.110.102765,88082,0883031.13
AlphaHelix  SectorPic0.000.001.471.521.471.481.40170,000244,7511877.66
Orasolv  SectorPic0.000.000.3550.3670.360.3720.3662,78222,626744.50
Eurocine Vaccines  SectorPic0.000.0012.3012.8512.8513.0012.352,98238,4398168.03
MedicPen  SectorPic0.000.001.201.231.211.231.2157,03069,5251470.24
Consensus Binfo SectorPic0.000.000.1020.170.170.170.174,097696.5394.49
DEFLAMO B  SectorPic0.000.000.971.061.001.001.0014,00014,000163.31
Biotech-IgG B  SectorPic0.000.000.2960.3140.300.3190.285141,32543,1841429.58
Botnia Exploration  SectorPic0.000.000.640.670.640.640.6441,23926,393849.80
SensoDetect  SectorPic0.000.007.708.108.208.257.0010,61480,409949.49
Ambia  SectorPic0.000.0017.3017.8017.3018.8017.3058510,424532.86
ECOMB  SectorPic0.000.002.342.482.502.502.303,0007,100225.01
Medfield  SectorPic0.000.0013.1013.3513.5013.5013.103,57547,1296203.14
Interfox Resources  SectorPic0.0012.940.0340.0350.0350.0350.03310,737,989370,2967375.59
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.0073.180.2170.2270.2270.2280.217264,72658,324824.31
Respiratorius  SectorPic0.012.570.3750.3990.3990.3990.356207,00079,9632748.56
United Media  SectorPic0.0299.670.300.330.3290.3290.28110,0003,05027.54
European Institute of Science B  SectorPic0.047.840.4090.600.550.550.5522,21012,21623.76
Star Vault B  SectorPic0.045.410.7450.770.780.780.78870678.6237.34
PromikBook  SectorPic0.0410.260.410.450.430.430.4350,00021,500219.13
Moretime  SectorPic0.042.651.501.641.551.551.503,7005,660316.20
Vindico Security BTAinfo SectorPic0.043.541.131.171.171.281.1718,50023,0254 
Consensus BTA Binfo SectorPic0.04877.420.0740.0990.110.110.1112,9001,4191 
SwitchCore A  SectorPic0.051.922.662.952.662.662.662874.52 16.48
PharmaLundensis  SectorPic0.050.499.6510.2010.2010.209.6012,165119,66723173.64
Conpharm A  SectorPic0.1010.000.78 1.101.101.108,7409,6141 5.58
US Energy Binfo SectorPic0.10519.270.650.6950.650.650.6546,10029,965561.26
Angler Gaming  SectorPic0.148.971.561.701.701.701.5090,962147,5402295.69
Caucasus Oil  SectorPic0.14541.080.3910.4940.4980.520.38681,97038,373146.43
AroCell  SectorPic0.152.346.406.506.556.906.3042,990283,86027125.73
BrainCool  SectorPic0.152.465.906.256.256.306.0010,30562,22711107.32
ahaWorld  SectorPic0.154.003.904.103.904.443.9013,05551,159622.82
True Heading B  SectorPic0.1718.890.9651.071.071.111.0071,84073,8691428.10
EasyFill B  SectorPic0.205.323.603.963.963.963.513501,3642192.49
TiksPac  SectorPic0.205.263.804.004.004.004.005932,372128.46
Recyctec B  SectorPic0.301.6718.0018.2018.3019.1018.0074,6191,381,36190239.08
Ortoma TO 1Binfo SectorPic0.34536.130.951.301.301.301.30400520.01 
Gullberg & Jansson  SectorPic0.3512.962.953.053.053.053.0010,75032,645317.71
HomeMaid B  SectorPic0.608.897.307.507.357.506.95126,166904,13343131.13
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Greater Than  SectorPic0.757.2110.8011.1511.1511.1510.808359,166371.23
Serstech  SectorPic1.1626.734.754.805.505.504.5030,669143,5562778.37
Arc Aroma B  SectorPic1.905.1637.8038.7038.7040.0037.006,238243,16932288.51
Lovisagruvan  SectorPic  30.0030.8029.90    0102.15
Klick Data B  SectorPic  14.3017.2017.40    042.60
IDL Biotech B  SectorPic  1.011.171.16    031.71
Genesis IT  SectorPic  5.506.605.65    052.52
MediRox A  SectorPic  14.2516.0017.00    0 44.83
Elverket Vallentuna  SectorPic  38.7038.9036.60    0237.17
Lucent Oil  SectorPic  2.443.603.00    06.36
Yield Life Science B  SectorPic  3.524.084.10    050.51
Nordic Camping  SectorPic  19.4019.8019.80    0167.38
Comfort Window  SectorPic  0.551.100.80    05.19
H1 Communication B  SectorPic  1.661.921.94    018.62
Transferator A  SectorPic  0.6350.750.74    0 10.66
Micropos Medical  SectorPic  2.903.003.00    0112.65
SwitchCore B  SectorPic  2.102.302.33    0 72.16
Business Control Systems  SectorPic  0.1020.120.11    03.65
FX International  SectorPic  0.650.750.48    01.22
Spago  SectorPic  11.0011.4511.40    063.03
Vivoline  SectorPic  3.954.183.98    063.72
Xtranet  SectorPic  1.011.181.05    07.43
SyntheticMR  SectorPic  37.4044.8039.30    0136.09
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.100.2490.10    00.06
Ecoclime  SectorPic  5.005.155.00    032.46
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Accelerator  SectorPic  1.111.191.15    018.93
Archelon B  SectorPic  0.100.110.12    08.77
Ambia TO 1info SectorPic  1.012.903.60    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic  0.0010.0340.001    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0060.050.10    0 
Envirologic B  SectorPic  4.505.505.30    024.47
Moretime TO 1info SectorPic  0.0030.3490.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  103.10%1.088%104.40%    0 
ECOMB TO 1info SectorPic  0.380.8850.55    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.2010.260.20    0 
Mobile Loyaltyinfo SectorPic  0.360.3890.395    029.89
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.080.100.10    0 
Wonderful Times Group  SectorPic  8.1010.208.10    014.40
Igreneinfo SectorPic  4.017.457.20    044.45
United Media TRinfo SectorPic  0.060.080.08    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.091      0 
Phase Holographic BTAinfo SectorPic  3.113.68     0 
Sivers IMA BTAinfo SectorPic  5.00      0 
EQL Pharma SR 1info SectorPic  7.809.00     0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic(0.017)-10.000.1540.1990.1530.170.15131,27820,68497.25
Cefour BinfoOBSectorPic0.000.000.0080.0090.0090.0090.00811,725,00097,170166.38
Forsstrom BinfoOBSectorPic  5.005.804.75    08.31
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.600.800.57    03.45
Cefour TO 1BinfoOBSectorPic   0.004     0 
Cefour TO 2BinfoOBSectorPic   0.004     0 



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se