Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

10/30/2014 1:57:19 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Wiking Mineral  SectorPic0.2416.551.401.691.691.701.3710,00914,4151023.24
Zinzino B  SectorPic4.2015.3831.3031.5031.5032.0028.0066,5442,023,302165929.52
Conpharm B  SectorPic0.0912.680.7350.790.800.800.805040.01 14.00
A1M Pharma  SectorPic0.509.625.355.505.705.705.0014,05175,7747165.19
Alteco  SectorPic0.349.443.713.953.943.953.713,51613,625743.02
Genesis IT  SectorPic0.407.845.505.955.505.505.50100550.0151.12
Mr Green  SectorPic2.307.7731.2031.7031.9031.9029.6023,896738,721481,143.60
RLS Global  SectorPic0.237.623.123.343.253.423.1079,351248,4142181.91
Arc Aroma B XRSectorPic1.4844.2236.7037.5036.7036.7035.302,56192,72914273.60
Biotech-IgG B  SectorPic0.014.170.240.250.250.270.232375,67590,9312524.65
Railcare Group  SectorPic2.754.1568.0069.0069.0069.0068.003,611248,15412302.25
Micropos Medical  SectorPic0.103.452.953.003.003.002.9118,87856,21111112.65
Interfox Resources  SectorPic0.103.363.013.083.083.092.9579,459240,1874777.83
AroCell  SectorPic0.202.946.857.007.007.606.6055,240393,37546164.23
Cherry B  SectorPic0.902.8832.2032.3032.2032.2031.001,36643,6108412.25
Ambia  SectorPic0.502.8618.0018.5018.0018.5018.003,25058,955534.18
AlphaHelix  SectorPic0.042.741.421.501.501.501.4228,50040,791679.25
Botnia Exploration  SectorPic0.0152.560.570.600.600.600.5711,8007,026246.69
Orasolv  SectorPic0.0082.480.330.3580.330.330.32273,89324,102540.79
Respiratorius  SectorPic0.0082.480.330.350.330.330.3361,53520,307740.16
Vindico Security  SectorPic0.042.171.881.891.881.881.889171,72419.62
Josab International  SectorPic0.251.9612.9513.0013.0013.1012.6512,500160,81325618.18
Greater Than  SectorPic0.151.887.858.158.158.158.156255,094152.07
WntResearch  SectorPic0.601.7434.5035.0035.0035.0033.0034,0541,163,14083541.97
Abelco  SectorPic0.051.452.753.493.503.503.50150525.0123.41
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lovisagruvan  SectorPic0.401.1435.1035.5035.5035.5035.501003,5501121.29
Delta Minerals B  SectorPic0.0020.870.2290.2320.2320.2320.236,0001,384414.66
NFO Drives  SectorPic0.000.000.470.490.490.490.4735,63016,859296.01
MediRox B  SectorPic0.000.0012.5012.6012.5012.9012.504,55057,5756 41.21
Star Vault B  SectorPic0.000.000.5750.600.600.600.57522,00012,725928.72
Eurocon Consulting  SectorPic0.000.003.253.383.383.383.38150507.01139.41
Bahnhof B  SectorPic0.000.0088.0089.2589.0089.5087.759,634854,08235957.33
Robert Friman International  SectorPic0.000.000.0930.0990.0970.100.094263,33325,403528.61
Parans Solar Lighting  SectorPic0.000.001.862.102.052.052.051,3672,802222.97
Clinical Laserthermia B  SectorPic0.000.009.7510.0010.0010.009.753,76036,7507170.48
SensoDetect  SectorPic0.000.006.706.806.706.706.303,77424,412840.44
SwitchCore A  SectorPic0.000.002.312.352.312.352.314801,1212 14.31
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.000.000.1850.1950.1950.1950.1785,70015,515920.88
Spago  SectorPic0.000.0010.9511.4011.2011.2011.205005,600161.92
Massolit B  SectorPic0.000.001.801.901.851.951.8564,055119,152732.43
EQL Pharma  SectorPic0.000.003.753.903.854.003.855,23020,170451.92
Phase Holographic  SectorPic0.000.004.504.554.504.954.4529,325133,7384244.13
Archelon B  SectorPic0.000.000.090.100.100.100.104,560456.017.31
PromikBook  SectorPic0.000.000.380.390.400.400.4010,0004,000117.80
QBank  SectorPic0.000.001.711.751.711.751.7135,68161,141942.75
RLS Global BTAinfo SectorPic0.000.002.603.003.003.002.9523,00068,4008 
Igreneinfo SectorPic0.000.008.7510.4010.4510.4510.4540418.0164.52
Angler Gaming TOinfo SectorPic(0.001)-0.280.350.4480.350.3510.3516,1735,66752.46
Amhult 2 B  SectorPic(0.20)-0.4840.5041.5041.8042.5041.801,42560,3108257.43
European Institute of Science B  SectorPic(0.004)-0.830.480.6150.480.480.482,3001,10413.28
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.901.101.111.101.121.0973,82581,2821582.97
Nordic Camping  SectorPic(0.20)-1.0119.5019.7019.6019.6019.501,51929,7212165.69
Medfield  SectorPic(0.15)-1.1912.4012.7012.5012.7012.502,70833,9475188.09
EasyFill B  SectorPic(0.04)-1.203.213.303.303.343.301,8356,0613160.41
Sivers IMA BTAinfo SectorPic(0.10)-1.218.008.158.158.157.901,86014,8058 
AQ  SectorPic(1.00)-1.2380.0081.7580.0082.0080.001,480118,68061,442.72
True Heading B  SectorPic(0.02)-1.821.081.131.081.121.0857,90263,567628.36
Serstech  SectorPic(0.10)-1.835.255.405.355.405.054,60024,040576.23
Angler Gaming  SectorPic(0.04)-2.371.651.671.651.701.6511,74919,781892.87
Sivers IMA  SectorPic(0.20)-2.378.208.258.258.458.0512,04099,54717136.58
Recyctec B  SectorPic(0.40)-2.4715.7016.0015.8016.2015.6018,572295,66226215.80
DexTech Medical  SectorPic(0.60)-2.9719.0020.1019.6019.6019.602,00039,2002277.59
BrainCool  SectorPic(0.16)-3.114.834.994.995.354.8272,367359,1584585.69
Mobile Loyaltyinfo SectorPic(0.01)-3.130.3050.310.310.310.3157,40017,794323.90
Lucent Oil  SectorPic(0.20)-3.236.006.156.006.456.0013,95087,2381912.71
OptiFreeze  SectorPic(0.50)-3.2315.1015.3015.0015.0014.8015,123226,03034117.00
Novus Group XDSectorPic(0.09)-3.342.602.842.602.802.605,00013,800426.97
Jojka  SectorPic(0.08)-3.432.222.332.252.332.259,45021,579614.37
HomeMaid B  SectorPic(0.30)-4.486.506.956.406.956.405553,6223114.19
SwitchCore B  SectorPic(0.10)-4.552.102.202.102.102.109001,8901 65.04
Enzymatica  SectorPic(0.50)-4.5510.5010.7010.5010.7010.507,26577,19811262.10
Saniona  SectorPic(0.55)-4.9110.2010.6510.6511.0010.0028,137292,41349147.85
Vendator B  SectorPic(0.045)-5.330.4780.8450.800.800.8015,00012,000123.50
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.013)-5.580.220.2490.220.2210.2212,3342,714275.96
Senzime  SectorPic(0.40)-5.716.607.006.607.006.603802,560272.75
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PharmaLundensis  SectorPic(0.50)-5.887.458.008.008.007.308006,2602136.19
Safe at Sea  SectorPic(1.00)-5.8816.1017.0016.0017.0016.006,00499,9511939.40
Vivoline  SectorPic(0.27)-6.083.954.204.174.304.171,1855,018266.76
EcoRub B XRSectorPic(0.187)-6.402.762.892.732.972.735,88316,901747.86
Klick Data B  SectorPic(1.00)-6.8013.8016.3013.7014.7013.701,47520,458733.54
MedicPen  SectorPic(0.09)-8.740.9250.940.941.000.94109,487104,7091854.57
HQ  SectorPic(0.04)-8.890.410.4490.410.4550.40231,27112,8749111.63
MediRätt B  SectorPic(0.25)-8.932.552.792.552.802.552,0605,543320.23
Community Entertainment  SectorPic(0.011)-9.910.0930.100.100.110.08365,80029,9581016.66
Yield Life Science B  SectorPic(0.44)-10.763.654.003.654.003.651,0714,278345.42
US Energy Binfo SectorPic(0.08)-14.550.4230.470.470.570.42198,95545,4931144.29
C Securityinfo SectorPic(0.37)-21.761.361.681.331.331.331,6502,19519.00
Conpharm A  SectorPic  0.801.611.20    0 6.09
IDL Biotech B  SectorPic  1.521.701.52    041.55
MediRox A  SectorPic  12.0513.8513.00    0 34.28
Elverket Vallentuna  SectorPic  36.5037.9036.50    0236.52
Miris Holding  SectorPic  0.0820.0920.083    010.62
Eurocine Vaccines  SectorPic  11.5512.0012.20    0159.53
Net Gaming  SectorPic  0.380.4510.43    024.74
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0160.100.09    01.12
Consensus Binfo SectorPic  0.0860.1080.085    047.25
Amnode  SectorPic  2.554.384.43    021.94
DEFLAMO B  SectorPic  0.880.990.95    060.15
United Media  SectorPic  0.300.3190.319    07.31
Comfort Window  SectorPic  0.5250.9950.70    04.54
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
ProstaLund  SectorPic  9.309.859.50    045.75
H1 Communication B  SectorPic  1.501.651.50    014.40
Caucasus Oil  SectorPic  0.4220.510.41    05.29
Transferator B  SectorPic  0.3820.500.60    0 6.14
Transferator A  SectorPic  0.4820.600.476    0 6.85
Traveas A  SectorPic  0.620.6350.62    018.06
Business Control Systems  SectorPic  0.0970.1390.097    03.22
FX International  SectorPic  1.602.241.36    03.47
Latvian Forest B  SectorPic  7.157.207.10    090.07
ECOMB  SectorPic  2.462.502.46    024.61
Gullberg & Jansson  SectorPic  3.003.193.10    018.52
Emotra  SectorPic  16.6017.7017.80    046.20
Xtranet  SectorPic  0.8651.000.99    07.00
TiksPac  SectorPic  3.773.993.85    027.39
SyntheticMR  SectorPic  33.1039.9036.70    0127.09
Ecoclime  SectorPic  4.014.224.19    027.20
Accelerator  SectorPic  0.981.230.98    016.13
INEV Studios  SectorPic  4.424.854.80    025.78
Ortoma B  SectorPic  3.904.124.00    036.59
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  0.831.341.00    0 
Ambia TO 1info SectorPic  0.112.502.50    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic   0.040.001    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0010.050.10    0 
Envirologic B  SectorPic  3.314.903.20    014.77
Moretime TO 1info SectorPic  0.0010.3480.10    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  103.10%1.08%102.10%    0 
Dentware  SectorPic  3.733.903.80    025.66
Motion Display  SectorPic  5.655.955.85    052.88
ECOMB TO 1info SectorPic  0.069 0.399    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.1030.1470.12    0 
Moretime  SectorPic  1.541.891.54    016.10
Axonkids  SectorPic  4.805.656.40    040.96
Peptonic Medical  SectorPic  9.0010.4510.10    080.51
ahaWorld  SectorPic  3.804.003.90    022.82
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.030.080.075    0 
Wonderful Times Group  SectorPic  5.759.008.20    014.58
EQL Pharma BTUinfo SectorPic  7.557.707.80    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.2710.3190.319    0 
Vindico Security BTAinfo SectorPic  1.081.111.06    0 
PharmaLundensis BTAinfo SectorPic         0 
EQL Pharma SR 1info SectorPic  7.008.008.00    0 
SyntheticMR BTAinfo SectorPic  30.40      0 
Vivoline BTAinfo SectorPic  2.004.20     0 
Traveas TR Ainfo SectorPic  0.0020.0080.001    0 
Traveas BTA Ainfo SectorPic  0.41      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic(0.024)-14.630.140.170.140.140.142,000280.016.63
Forsstrom BinfoOBSectorPic  4.315.906.30    011.03
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.650.840.65    03.94
Cefour TO 2BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour BinfoOBTHSectorPic   0.390.351    04.97



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se