Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

3/23/2017 9:15:54 AM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
PlayHippo  SectorPic0.0314.020.2180.2440.2440.2440.21526258.1346.50
Idogen  SectorPic1.2012.3110.7010.9510.9511.2510.7033,808369,28239133.84
Insplorion  SectorPic2.7012.1123.3025.0025.0026.0023.0089220,7018159.07
AlphaHelix  SectorPic0.1310.661.231.351.351.351.253,1503,973271.32
Sivers IMA  SectorPic0.509.355.505.855.856.005.851,0005,9252245.04
Gabather  SectorPic0.758.829.209.259.259.259.2519.251136.20
Challenger Mobile B  SectorPic0.0125.800.1930.2190.2190.2190.219500109.51 23.50
A1M Pharma  SectorPic0.065.361.141.181.181.181.1533,91639,0331264.45
VideoBurst  SectorPic0.115.052.202.292.292.292.185,76012,966432.06
Railcare Group  SectorPic5.754.67124.75128.75129.00129.00126.001,494191,97915565.07
Invent Medic  SectorPic0.604.4814.0017.0014.0014.0014.002,00028,0001112.28
Oncology Venture  SectorPic1.804.2742.3043.9044.0044.0042.202,689116,02013443.29
Eurocine Vaccines  SectorPic0.194.014.744.934.934.934.747,10633,8218263.55
EcoRub B  SectorPic0.0153.900.400.420.400.400.407,4962,9983 20.50
Tourn International  SectorPic0.603.9015.1016.0016.0016.0016.005508,8001116.48
Acosenseinfo 0.353.789.459.609.609.609.302,12019,870841.26
AppSpotr  SectorPic0.353.709.259.809.809.809.258538,079592.99
ahaWorld  SectorPic0.093.092.903.003.003.002.902,0076,020337.67
Aerowash B  SectorPic0.303.069.7010.1010.1010.1010.1020202.01 22.45
Redwood Pharma  SectorPic0.152.466.156.406.256.256.252,32114,506131.24
Genesis IT  SectorPic0.902.0046.0047.0046.0046.0046.0020920.02437.00
Josab International XRSectorPic0.0391.622.162.462.462.462.465001,2302139.84
SensoDetect  SectorPic0.031.471.902.072.072.071.90111,181215,2161237.10
Respiratorius  SectorPic0.031.282.352.382.382.382.355,71713,5917332.51
Medfield  SectorPic0.051.234.014.094.104.104.1011,00045,100570.66
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Litium  SectorPic0.101.158.608.808.808.808.8039343.2158.03
Ecoclime  SectorPic0.051.014.805.005.005.005.0010,44552,225753.88
Sjöstrand Coffee B  SectorPic0.020.682.953.142.952.952.9570206.5118.54
Everysport A  SectorPic0.0050.550.890.9450.920.920.929,9139,1202 103.57
Cherry B  SectorPic1.500.50303.50304.00304.00305.00303.50393119,68916 5,247.37
EasyFill B  SectorPic0.050.4112.1012.3512.1012.1012.053,06036,90310 707.29
Initiator Pharmainfo SectorPic0.000.004.604.734.734.734.603,70717,380941.08
Angler Gaming  SectorPic0.000.004.354.434.434.434.4388389.81323.37
NFO Drives  SectorPic0.000.000.2910.310.310.310.3110,0003,100173.78
Bahnhof B  SectorPic0.000.00180.00181.50180.00180.00180.00519,1803 1,936.17
ProstaLund  SectorPic0.000.008.809.058.808.808.8040352.0190.41
Parans Solar Lighting  SectorPic0.000.003.063.183.063.203.064,30013,227842.87
Micropos Medical  SectorPic0.000.001.701.791.701.701.702,9004,9301101.56
True Heading B  SectorPic0.000.000.2550.280.2550.2550.2559,1112,3232 17.47
WntResearch  SectorPic0.000.0028.1029.0029.0030.3029.005,472162,98820493.16
FX International  SectorPic0.000.005.505.855.855.855.851,5108,834525.46
PromikBook  SectorPic0.000.000.260.3080.3080.3080.30813341.0118.74
OptiFreeze  SectorPic0.000.0028.3028.7028.3028.3028.305141.51242.81
Sealwacs  SectorPic0.000.006.057.006.956.956.951,3009,035221.37
Cline Scientific B  SectorPic0.000.008.809.008.808.808.8025220.01 66.00
Absolicon  SectorPic0.000.00330.00338.00328.00328.00328.001328.01312.42
Storytel B  SectorPic0.000.0073.5074.2574.2574.2574.2551037,86863,552.65
Fastout Int  SectorPic0.000.001.371.461.371.371.37603826.1277.13
RhoVac  SectorPic0.000.007.207.307.307.307.301,0277,497359.59
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.000.0012.0012.4011.5011.5011.5020230.01163.91
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
SynAct  SectorPic0.000.005.805.955.805.805.803682,134271.11
Redwood Pharma TO 1info SectorPic0.000.000.2010.3490.280.280.282,000560.01 
Hybricon  SectorPic(0.01)-0.631.481.591.591.591.59600954.0223.61
IMINT Image Intelligence  SectorPic(0.50)-0.7566.2566.5066.5066.7566.251318,7265587.68
Alzinova  SectorPic(0.10)-0.7512.8513.2513.2513.2513.251001,325172.59
Toleranzia  SectorPic(0.05)-0.815.806.106.106.105.805,09030,3681348.76
Crowdsoft  SectorPic(0.002)-0.970.2020.2090.2050.210.20520,0004,150244.17
Emotra  SectorPic(0.10)-1.029.6010.409.709.709.551761,707292.32
Net Gaming  SectorPic(0.10)-1.089.209.309.209.209.201092.01529.23
Latvian Forest B  SectorPic(0.10)-1.357.307.707.307.307.3017.301 115.75
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.02)-1.751.121.141.121.131.10191,179212,65139562.95
Amnode  SectorPic(0.009)-2.260.3830.390.390.430.3985,50033,425725.88
Hamlet Pharma  SectorPic(0.20)-2.507.808.057.808.007.802,20117,3218238.87
Pharmacolog  SectorPic(0.30)-3.069.5010.109.509.809.507116,863437.33
CombiGene  SectorPic(0.10)-3.083.123.153.153.253.152,1036,834452.05
Rootfruit  SectorPic(0.25)-3.367.207.457.207.207.201,2839,238244.31
Spago  SectorPic(0.50)-3.5713.2013.5013.5014.0013.504,37159,3576116.13
Finepart  SectorPic(0.25)-4.425.405.705.405.455.403271,778231.57
Star Vault B  SectorPic(0.014)-4.910.2710.2850.2710.2710.27122059.61 18.16
Miris Holding  SectorPic(0.002)-5.000.0380.040.0380.0380.038100,0003,800360.51
Peptonic Medical  SectorPic(0.07)-5.111.301.381.301.381.307,63010,1301126.78
Archelon B  SectorPic(0.012)-5.330.2130.2250.2130.2130.2133,300702.91 16.32
BrainCool  SectorPic(0.50)-6.257.608.007.507.807.503,10023,6718175.59
Ambia  SectorPic(1.00)-7.0413.2014.2013.2013.2013.2020264.0134.23
Hybricon URinfo SectorPic(0.009)-9.000.0910.100.0910.0910.092,366214.62 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Orezone  SectorPic(0.05)-10.000.4530.520.450.450.4510,0004,500226.82
Plejd TRinfo SectorPic(0.11)-12.090.750.800.800.890.801,7161,3743 
Community Entertainment  SectorPic(0.55)-15.453.033.403.013.013.012,2636,81226.80
Senzime TRinfo SectorPic(0.017)-50.000.0170.0190.0170.0190.0172,401,09245,09220 
Oncology Venture TRinfo SectorPic(0.027)-52.940.0260.050.0240.0240.0244,603110.51 
Slottsviken A  SectorPic  1.261.291.25    0 6.32
Slottsviken B  SectorPic  0.610.640.64    0 18.43
Lovisagruvan  SectorPic  64.5069.5067.00    0228.91
Klick Data B  SectorPic  7.158.507.50    0 18.36
European Institute of Science B  SectorPic  0.4650.5450.465    0 3.76
IDL Biotech B  SectorPic  2.512.992.52    0 68.89
HQ  SectorPic  0.550.5750.585    0278.74
Elverket Vallentuna  SectorPic  74.0079.0076.00    0492.48
Taurus Energy B  SectorPic  1.251.331.32    0 113.63
Orasolv  SectorPic  0.3820.390.383    072.30
Amhult 2 B  SectorPic  78.0079.0079.25    0 542.67
HomeMaid B  SectorPic  14.5515.6015.60    0 284.57
MedicPen  SectorPic  1.371.391.39    0116.94
Consensus B  SectorPic  0.1350.1550.155    0 116.91
Novus Group  SectorPic  2.752.822.76    028.63
Jojka  SectorPic  2.402.722.75    026.34
Vindico Group  SectorPic  1.111.201.10    016.76
Eurocon Consulting  SectorPic  5.355.605.40    0225.87
Senzime  SectorPic  6.006.306.00    0217.04
Transferator B  SectorPic  1.141.391.14    0 25.12
Transferator A  SectorPic  1.201.541.23    0 36.91
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Biotech-IgG B  SectorPic  0.0860.0880.088    0 19.24
Botnia Exploration  SectorPic  2.602.632.58    0238.94
PharmaLundensis  SectorPic  7.157.207.15    0134.39
New Equity Venture International B  SectorPic  63.2581.0081.00    0 235.78
ECOMB  SectorPic  0.971.120.97    011.13
Gullberg & Jansson  SectorPic  4.404.574.55    039.06
Recyctec B  SectorPic  2.702.832.70    0 42.88
RLS Global  SectorPic  9.309.509.55    0520.85
Xtranet  SectorPic  0.7850.820.795    020.88
TiksPac  SectorPic  2.022.112.11    023.21
Safe at Sea  SectorPic  6.507.457.00    022.42
SyntheticMR  SectorPic  272.50280.00272.50    01,100.92
Nanologica  SectorPic  12.8513.8513.85    063.95
EQL Pharma  SectorPic  8.108.558.55    0212.99
Phase Holographic  SectorPic  24.0024.5024.00    0277.19
GoldX  SectorPic  0.1620.1760.173    022.91
Alteco  SectorPic  1.401.441.40    038.21
Ortoma B  SectorPic  30.6032.9030.60    0 349.22
Envirologic B  SectorPic  3.073.193.03    0 23.10
Motion Display  SectorPic  11.2011.4011.40    0118.51
DexTech Medical  SectorPic  23.0024.3023.40    0345.22
Axonkids  SectorPic  6.706.906.90    066.93
Mobile Loyalty  SectorPic  0.0740.0920.08    030.90
C Security  SectorPic  0.500.620.595    09.01
Wonderful Times Group  SectorPic  8.158.358.35    020.07
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Igrene  SectorPic  9.459.609.40    081.57
Real Heart  SectorPic  11.3012.0011.75    0131.09
Oboya B  SectorPic  15.1015.5015.10    0 266.17
Follicum  SectorPic  4.915.104.94    079.07
Zenicor  SectorPic  26.6027.8027.80    0123.80
Interfox Resources THSectorPic    8.289    0488.26HALTED
Aptahem  SectorPic  7.207.457.20    056.11
VibroSense Dynamics B  SectorPic  15.6016.1015.60    0116.48
Redsense  SectorPic  15.5016.0015.80    0148.37
Nanexa  SectorPic  8.309.109.15    069.77
SpectraCure  SectorPic  1.181.191.18    066.78
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic  5.405.855.75    098.00
QBank  SectorPic  5.556.006.10    041.79
Acrinova  SectorPic  46.4049.8048.10    0217.36
PExA  SectorPic  5.205.705.20    0 47.97
QuickCool  SectorPic  3.133.143.13    024.95
Dalsspira Mejeri  SectorPic  10.7011.2010.75    029.64
Zenergy  SectorPic  5.005.305.15    079.89
Sleepo  SectorPic  2.102.512.46    015.48
Prebona  SectorPic  3.814.004.15    062.36
Raybased  SectorPic  13.6014.5014.00    084.39
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.401.190.40    0 
Sydsvenska Hem  SectorPic  101.00102.50102.25    0245.40
Plejd  SectorPic  19.0019.9019.00    0107.99
Bosjö Fastigheter  SectorPic  108.00109.00108.75    0241.43
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Litium TO 1info SectorPic  0.0010.0990.003    0 
Cereno Scientific  SectorPic  6.106.556.30    0 69.24
WntResearch TO 2info SectorPic  8.2514.958.25    0 
MedicPen TO 3  SectorPic  0.070.110.10    0 
Provide IT  SectorPic  7.908.207.85    052.35
Shortcut Media  SectorPic  6.406.706.50    051.28
Zenergy TO 1info SectorPic  0.490.7950.441    0 
Dignita  SectorPic  7.258.508.75    031.94
Yield Life Science  SectorPic  2.012.302.04    030.54
Pen Concept  SectorPic  5.005.355.10    095.24
Envirologic TO 1 Binfo SectorPic  0.300.380.38    0 
Envirologic TO 2 Binfo SectorPic  0.450.590.45    0 
Mälaråsen  SectorPic  115.00117.00117.00    0314.73
AcouSort  SectorPic  10.0510.7010.30    077.38
Umida Binfo SectorPic  6.006.206.15    0 60.22
QuickCool TO 1info SectorPic  0.2810.3490.28    0 
SpectraCure TO 2info SectorPic  0.1660.180.18    0 
MenuCard B  SectorPic  2.372.752.37    019.38
Recyctec BTA Binfo SectorPic  2.362.532.45    0 
Challenger Mobile BTA Binfo SectorPic  0.18 0.18    0 
PharmaLundensis BTUinfo SectorPic  18.0019.7018.00    0 
PlayHippo BTAinfo SectorPic  0.0120.250.205    0 
RLS Global BTAinfo SectorPic  8.809.659.40    0 
VibroSence Dynamics BTU Binfo SectorPic  28.0035.0030.00    0 
Hybricon BTUinfo SectorPic  0.135      0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Invent Medic BTAinfo SectorPic  10.50      0 
ahaWorld BTAinfo SectorPic  2.00      0 
Oncology Venture BTAinfo SectorPic  0.003      0 
Crowdsoft TRinfo SectorPic   0.0010.001    0 
Crowdsoft BTAinfo SectorPic  0.12      0 
Senzime BTAinfo SectorPic  0.111      0 
Plejd BTAinfo SectorPic  0.001      0 
Medfield TRinfo SectorPic  0.0090.100.02    0 
Medfield BTAinfo SectorPic  0.002      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent OilinfoOBSectorPic(0.20)-2.179.009.159.009.159.001,89017,2611425.07
Oden ControlinfoOBSectorPic  2.052.632.52    015.26
WiemainfoOBSectorPic  2.102.292.25    089.79



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se