Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

7/28/2014 12:20:10 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent Oil  SectorPic0.5018.872.033.113.153.153.1573230.026.67
VJ since 1890 BTAinfo SectorPic0.01818.000.1010.1180.1180.1180.11810,0001,1801 
AlphaHelix  SectorPic0.1612.701.301.421.421.421.2576,69298,1691475.02
DexTech Medicalinfo SectorPic2.1011.6719.4020.1020.1020.4018.4020,209394,42636284.67
QBankinfo SectorPic0.2010.532.072.122.102.301.93293,823612,9804552.50
Archelon B  SectorPic0.018.770.1150.1240.1240.1250.115502,39060,197179.06
AroCell  SectorPic0.707.0010.6510.7010.7011.0010.25164,8351,769,864150205.39
Micropos Medical  SectorPic0.155.452.762.902.902.902.8032,81693,76214108.89
Accelerator  SectorPic0.085.261.601.821.601.611.6025,50040,808317.56
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.0184.840.370.390.390.390.37119,99045,663782.07
Arc Aroma B  SectorPic0.904.3921.0021.7021.4021.8020.503,95084,18210159.54
Moretimeinfo SectorPic0.104.172.252.502.502.502.407,00016,992326.13
Railcare Group  SectorPic2.004.0049.3052.0052.0054.0050.008,536438,31010227.78
Genesis IT  SectorPic0.353.839.159.609.509.509.508,00076,000388.30
HomeMaid B  SectorPic0.253.826.556.756.806.806.8033224.41121.32
NFO Drives  SectorPic0.0183.750.4810.500.4980.5250.4772,72335,559897.58
Novus Group  SectorPic0.143.414.014.244.244.254.1013,94057,8981043.98
BrainCoolinfo SectorPic0.153.234.724.804.804.954.6632,421155,5573082.42
Safe at Sea  SectorPic0.502.9417.1017.5017.5017.5017.005,43393,8111443.10
WntResearch  SectorPic0.802.8528.8028.9028.9029.4028.3050,0491,455,18296447.02
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.012.700.360.380.380.390.353,5001,316440.69
Senzime  SectorPic0.202.677.307.657.707.707.701451,117284.87
Josab International  SectorPic0.352.4314.7514.9514.7515.2014.6519,482289,07732701.39
Sivers IMA  SectorPic0.202.268.959.059.059.058.9520,670185,84014149.82
Medfield  SectorPic0.301.9915.4015.5015.4015.4015.002,02631,2005231.73
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
AQ  SectorPic1.751.9889.7590.0090.0090.0089.751,955175,924121,623.07
Recyctec B  SectorPic0.401.8621.6022.1021.9023.2020.8012,355268,25533266.94
Envirologic Binfo SectorPic0.101.825.305.605.605.605.603,30018,480325.85
OptiFreezeinfo SectorPic0.301.7617.1017.3017.3018.0016.30110,8891,919,802215134.94
Enzymatica  SectorPic0.251.7114.8514.9014.9015.0014.7536,800547,99034371.93
Amhult 2 B  SectorPic0.601.5339.5039.8039.8039.8038.901,17545,9155245.11
Taurus Energy B  SectorPic0.021.531.331.341.331.361.3325,00033,4704100.32
Motion Displayinfo SectorPic0.101.436.807.057.107.306.9515,953111,699964.18
Wiking Mineral  SectorPic0.031.402.122.262.182.182.181,1002,398127.09
TiksPac  SectorPic0.051.243.764.064.084.083.7110,29138,300529.03
Miris Holding  SectorPic0.0031.210.280.290.250.250.245210,63952,490831.98
Orasolv  SectorPic0.0031.040.290.3090.2910.2910.28917,5905,089235.89
Respiratorius  SectorPic0.0020.490.4140.4290.4120.4120.4121,000412.0150.14
SwitchCore A  SectorPic0.010.372.332.692.702.702.3010,00025,7264 16.72
Conpharm B  SectorPic0.000.000.6850.710.720.720.70512,0008,5702 12.60
Lovisagruvan  SectorPic0.000.0032.7033.9034.0034.5034.0014,839505,45514116.16
European Institute of Science B  SectorPic0.000.000.4590.460.450.450.44965,40029,41323.07
Nordic Camping  SectorPic0.000.0018.5019.0019.0019.0019.001,30024,7003160.62
MedicPen  SectorPic0.000.001.471.501.501.521.46121,650180,7562287.07
EasyFill B  SectorPic0.000.003.934.014.014.013.9311,35345,3317194.92
Bahnhof B  SectorPic0.000.0078.5079.0079.0079.0078.501,10286,89611849.76
Caucasus Oil  SectorPic0.000.000.700.740.740.740.73515,00011,04069.55
Biotech-IgG B  SectorPic0.000.000.1510.190.190.190.1918,0003,420218.73
Mycab International SDB  SectorPic0.000.000.050.060.050.050.05241.20222.15
Phase Holographicinfo SectorPic0.000.003.753.863.753.753.751,0653,994319.36
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ortoma B  SectorPic0.000.004.955.004.955.104.9023,344116,4561345.29
PromikBookinfo SectorPic0.000.000.470.4990.470.470.472,3531,106120.91
Mr Green  SectorPic0.000.0039.0039.3039.0039.5039.006,871268,516161,398.13
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.060.090.070.100.07400,00034,00012 
Interfox Resources  SectorPic0.000.000.0330.0340.0340.0340.0332,371,39978,8501637.73
Ortoma TO 1Binfo SectorPic(0.01)-0.331.252.842.982.982.986451,9222 
Emotra  SectorPic(0.10)-0.4023.1024.6024.8025.0024.603,10776,877764.38
Latvian Forest B  SectorPic(0.05)-0.707.107.207.107.157.104,20029,940690.07
Serstech  SectorPic(0.05)-0.895.105.505.555.555.102,02510,520473.13
A1M Pharma  SectorPic(0.05)-0.895.505.555.555.755.5524,518137,25520160.85
Zinzino B  SectorPic(0.10)-1.009.859.909.9010.209.9015,021149,3268275.27
Cherry B  SectorPic(0.40)-1.1832.5033.4033.4033.6032.003,193103,20715427.61
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.15)-1.2012.0512.3012.3013.1012.3011,158138,21725209.69
TiksPac konvertibel 1info SectorPic(1.90)%-1.78105.10%107.00%105.10%105.10%105.10%25,00026,2751 
ahaWorldinfo SectorPic(0.10)-1.824.105.955.405.405.40100540.0131.60
EcoRub B  SectorPic(0.10)-2.563.793.883.803.893.7923,00088,7101366.61
Alteco  SectorPic(0.15)-2.635.355.555.555.605.551,95510,925260.60
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.04)-2.651.471.531.471.471.473,0114,426116.47
Angler Gaming  SectorPic(0.05)-2.941.651.701.651.701.656,12010,370669.65
ProstaLund  SectorPic(0.45)-3.2513.2013.4013.4013.7013.103,91551,7191464.02
Community Entertainment  SectorPic(0.003)-3.450.0840.0940.0840.0840.0841,01184.9113.99
Star Vault B  SectorPic(0.018)-3.670.4730.4880.4720.490.4726,2002,949522.60
Greater Thaninfo SectorPic(0.45)-4.0910.5510.9510.5510.6010.101,45014,974467.40
Axonkidsinfo SectorPic(0.50)-5.219.159.309.109.508.7517,761160,0573158.24
Wonderful Times Groupinfo SectorPic(0.60)-5.6610.0010.6510.0010.0010.002302,300117.77
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
HQ  SectorPic(0.029)-5.690.4810.500.4810.5250.48151,60326,8017130.96
True Heading B  SectorPic(0.08)-5.711.321.381.321.381.3213,58518,148534.67
Traveas A  SectorPic(0.06)-5.880.960.990.960.960.961,8191,746127.96
Ambiainfo SectorPic(0.85)-5.9213.5014.1513.5014.4513.5020,608279,6761625.07
Abelco  SectorPic(0.29)-6.044.525.004.515.004.511,4857,208730.17
Massolit B  SectorPic(0.07)-6.251.051.081.051.101.0446,89050,6081318.40
EQL Pharma  SectorPic(0.25)-6.413.663.863.653.783.6524,12089,489549.23
Saniona  SectorPic(1.00)-7.5812.2012.3512.2013.3011.80100,1591,227,441106169.36
SensoDetect  SectorPic(0.85)-7.8310.0010.4510.0010.0010.002,25022,500460.36
Jojka  SectorPic(0.26)-8.612.432.672.763.012.334,95712,976617.62
PharmaLundensis  SectorPic(1.05)-10.009.7510.409.459.459.451,0009,4501160.87
United Media  SectorPic(0.04)-10.260.310.350.350.350.3222,5007,73288.02
MediRox B  SectorPic(2.20)-12.0216.1017.8016.1018.0016.104,97586,1685 53.08
IDL Biotech B  SectorPic(0.18)-13.041.221.481.201.351.203,0003,900232.81
Business Control Systems  SectorPic(0.03)-23.080.1170.130.100.100.1050050.013.32
Delta Minerals Binfo SectorPic(0.17)-42.500.2260.230.230.280.201,783,400393,4879713.85
Conpharm A  SectorPic  0.711.501.20    0 6.09
Klick Data B  SectorPic  14.2524.2016.80    041.13
Forsstrom B  SectorPic  4.805.154.80    08.40
MediRox A  SectorPic  16.2017.8019.00    0 50.10
Elverket Vallentuna  SectorPic  39.5041.0039.50    0255.96
Swede Resources B  SectorPic  0.8350.890.89    016.47
Yield Life Science B  SectorPic  4.004.353.83    047.18
Eurocine Vaccines  SectorPic  8.758.958.75    0114.41
Net Gaming  SectorPic  0.3760.440.449    025.83
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Thenberg & Kinde B  SectorPic  0.2170.2590.259    089.97
Vindico Security  SectorPic  1.591.881.89    09.67
Amnode  SectorPic  4.805.304.79    023.72
DEFLAMO B  SectorPic  0.880.950.94    059.51
Vendator B  SectorPic  0.900.950.95    027.91
Eurocon Consulting  SectorPic  3.403.483.40    0140.23
Comfort Window  SectorPic  0.911.290.905    05.60
VJ since 1890  SectorPic  0.1110.1150.118    015.34
H1 Communication B  SectorPic  1.932.141.93    026.27
Transferator B  SectorPic  0.600.6650.57    0 5.83
Transferator A  SectorPic  0.700.860.70    0 10.08
Botnia Exploration  SectorPic  0.730.760.73    053.15
SwitchCore B  SectorPic  2.202.252.34    0 72.47
MediRätt B  SectorPic  0.900.9850.90    06.67
FX International  SectorPic  0.6551.500.80    02.04
ECOMB  SectorPic  2.142.492.46    024.61
Gullberg & Jansson  SectorPic  2.642.752.60    015.10
Spago  SectorPic  11.6011.9511.70    064.69
Vivoline  SectorPic  5.505.855.85    093.65
RLS Global  SectorPic  0.8350.900.93    023.44
Xtranet  SectorPic  0.640.7350.70    04.95
SyntheticMR  SectorPic  30.3036.0036.00    0124.67
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.0110.220.29    00.19
Ecoclime  SectorPic  4.304.554.30    027.92
INEV Studios  SectorPic  4.975.305.35    027.66
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Ambia TO 1info SectorPic  0.625 0.50    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic   0.020.01    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0050.990.002    0 
Moretime TO 1info SectorPic  0.0111.000.01    0 
Dentwareinfo SectorPic  5.155.605.50    037.11
ECOMB TO 1info SectorPic  0.491.000.49    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.260.350.25    0 
Angler Gaming BTAinfo SectorPic  1.361.751.27    0 
Angler Gaming BTA 2info SectorPic  1.361.751.47    0 
Peptonic Medicalinfo SectorPic  8.609.459.45    075.04
RLS Global BTAinfo SectorPic  0.690.780.75    0 
Accelerator Nordic BTAinfo SectorPic  1.261.401.35    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Cefour BinfoOBSectorPic0.000.000.0260.0280.0280.0290.026676,42518,4611415.79
Cefour BTA BinfoOBSectorPic0.000.000.0260.0280.0280.0280.02416,667400.02 
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic  0.250.2690.278    013.17
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.800.930.80    04.84
NordIQ GöteborginfoOBSectorPic  1.252.151.25    08.07
GuldAdaminfoOBSectorPic  0.1210.140.121    07.26



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se