Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

5/31/2016 4:02:38 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Motion Display  SectorPic1.0519.276.506.606.508.955.7064,883483,74811067.57
MedicPen BTUinfo SectorPic0.2013.791.581.701.651.651.4561,44497,31315 
Idogen TO 1info SectorPic0.05113.080.4410.650.4410.4410.4415,0002,2051 
Community Entertainment  SectorPic0.3610.753.303.653.713.713.356,49323,64656.18
MedicPen  SectorPic0.149.461.521.621.621.691.45405,686635,27987109.79
Everysport Ainfo SectorPic0.149.401.621.661.631.751.54682,3361,125,733219 121.50
Toleranzia TO 1info SectorPic0.098.911.101.251.101.101.103,0003,3002 
Consensus B  SectorPic0.0086.670.0970.1290.1280.1280.12113,05613,7496 96.54
Hamlet Pharma TO 2info SectorPic0.406.676.006.356.406.406.301,0126,3772 
Oboya B  SectorPic1.106.3218.3018.7018.5018.5017.309,082164,66726 326.11
Elverket Vallentuna  SectorPic3.506.3158.0058.7559.0059.0058.001,32577,2164382.32
EasyFill B  SectorPic1.306.0722.6022.7022.7025.0021.702,129,24449,181,2622,968 1,215.32
Safe at Sea  SectorPic0.355.935.956.256.256.256.251062.5115.39
Idogen  SectorPic0.305.775.505.655.505.955.2010,60559,2462653.85
BrainCool  SectorPic0.654.8314.0014.1014.1014.6013.2597,6811,358,526156300.71
Storytel B  SectorPic1.604.7835.1035.5035.1036.0033.8064,0882,243,0732051,538.01
Follicum  SectorPic0.204.654.454.504.504.624.3010,07445,1291172.02
Envirologic B  SectorPic0.254.355.906.006.006.005.503,97822,7117 27.70
Plejd  SectorPic0.304.357.107.207.207.406.9022,971162,9652840.04
RhoVac  SectorPic0.454.0911.3511.5011.4512.2510.90370,1834,258,58741279.44
Slottsviken B  SectorPic0.033.850.7950.810.810.8250.8115,33512,5263 14.17
Cline Scientific  SectorPic0.353.858.959.459.459.558.15201,1381,810,136670.88
DexTech Medical  SectorPic1.203.6632.0034.0034.0034.0032.002,16573,43514481.53
Botnia Exploration  SectorPic0.033.590.8650.870.8650.880.8196,37782,3832880.11
VibroSense Dynamics B  SectorPic0.303.459.009.109.009.208.709,91988,0371967.20
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Micropos Medical  SectorPic0.063.171.831.941.951.951.70133,563248,3672191.53
Delta Minerals BTA Binfo SectorPic0.023.030.660.670.680.680.64217,961146,54214 
Latvian Forest B  SectorPic0.202.866.957.257.207.206.8056,010401,67010 114.17
Taurus Energy B  SectorPic0.042.421.671.701.691.691.65154,609257,81830 145.48
Ambia  SectorPic0.402.4215.4016.9016.9016.9016.001,35021,758533.69
RhoVac TO 1info SectorPic0.072.273.163.393.163.593.1622,40077,59021 
PExA  SectorPic0.202.219.159.259.259.459.154,36840,6941362.58
Respiratorius  SectorPic0.0112.200.490.510.510.520.481559,217280,7154171.25
Nordic Camping  SectorPic0.502.0824.5024.8024.5024.5024.3016,397400,68931232.23
Prebona  SectorPic0.092.064.374.464.464.474.377,34332,342762.67
Alzinova  SectorPic0.301.8815.9016.3016.3016.3015.708,245133,1342270.29
Igrene  SectorPic0.301.6118.6018.9018.9018.9017.1040,378719,650126139.41
Star Vault B  SectorPic0.0051.560.3320.3390.3260.3510.326109,38537,31521 15.61
Delta Minerals B  SectorPic0.011.490.680.6950.680.7250.68182,018126,10345 86.49
ahaWorld  SectorPic0.101.417.107.207.207.406.9545,799326,0575690.40
Challenger Mobile B  SectorPic0.0011.390.0720.0830.0730.0990.072218,05317,5637 7.83
Miris Holding  SectorPic0.0011.370.0740.0750.0740.080.0723,124,705231,0884356.66
RLS Global  SectorPic0.201.3415.1015.3015.1017.6014.501,227,25719,908,4941,262754.62
Hybricon  SectorPic0.101.059.509.609.609.709.3568,237653,91291142.52
Vindico Group  SectorPic0.010.881.141.201.151.201.153,2383,836612.39
Gullberg & Jansson  SectorPic0.050.885.655.755.755.755.702,83916,307449.36
Yield Life Science B  SectorPic0.050.816.106.206.256.256.203272,0432 85.07
Bahnhof B  SectorPic1.500.79190.00190.50190.50192.00189.0010,1591,931,34462 2,049.12
Nanexa  SectorPic0.050.677.557.807.557.807.209,23671,148838.30
Railcare Group  SectorPic0.750.65116.50117.50116.50117.75116.001,798210,59919510.32
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Raybased  SectorPic0.100.6016.5016.9016.9017.1016.3015,005253,1005891.73
Recyctec B  SectorPic0.050.539.509.659.509.709.1010,41796,79424 140.12
HomeMaid B  SectorPic0.050.4411.2511.3511.3511.5011.2524,357275,87722 207.04
Vadsbo Switchtechinfo SectorPic0.020.444.544.834.544.874.5019,26787,2241664.71
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.0020.420.4790.480.480.4890.471687,881333,32864230.06
IMINT Image Intelligence  SectorPic0.250.3964.0064.2564.2569.7554.25799,40548,346,7822,916525.92
Dentware  SectorPic0.010.342.963.002.963.002.954,20012,441559.06
Slottsviken A  SectorPic0.000.001.171.751.751.751.01120136.02 8.88
Klick Data B  SectorPic0.000.008.059.358.058.058.05864.41 19.71
European Institute of Science B  SectorPic0.000.000.660.780.730.730.72519,96514,5284 4.98
Orasolv  SectorPic0.000.000.2450.2490.2450.2490.24535,4508,720446.25
Eurocine Vaccines  SectorPic0.000.001.021.061.051.061.0437,91939,7841140.04
Novus Group  SectorPic0.000.001.911.991.922.031.9111,75022,700419.91
Parans Solar Lighting  SectorPic0.000.005.705.755.755.755.709,53954,5071280.55
SensoDetect  SectorPic0.000.001.001.041.041.041.044,1004,264211.55
Cherry B  SectorPic0.000.00162.00163.00162.00163.00161.0010,5151,703,49575 2,316.13
Xtranet  SectorPic0.000.002.732.742.742.792.67103,004281,7373566.67
Ecoclime  SectorPic0.000.005.105.255.255.255.006,41433,424956.57
Phase Holographic  SectorPic0.000.0026.8027.3027.0027.8026.0032,987883,270114311.84
Mr Green  SectorPic0.000.0033.8034.0034.0034.0033.1080,7382,714,6681661,218.88
QBank  SectorPic0.000.005.505.755.705.755.704,90028,025439.05
Toleranzia  SectorPic0.000.007.707.807.707.957.4511,39788,4761660.85
Dalsspira Mejeri  SectorPic0.000.008.708.808.808.808.805254,620324.26
Bosjö Fastigheter  SectorPic0.000.00104.75105.00105.00105.00105.0021822,8901233.10
Litium teckningsoption 1info SectorPic  0.620.700.6951.000.21537,07518,67558 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Parans Solar Lighting BTAinfo SectorPic0.000.005.305.505.305.505.1012,04662,65515 
WntResearch TO 2info SectorPic  5.60 6.906.904.505243,0005 
HQ TRinfo SectorPic0.000.000.0050.0070.0050.0050.0041,665,9347,39995 
Zenergy URinfo SectorPic0.000.000.911.001.001.050.80114,514104,04451 
Senzime TRinfo SectorPic  0.17 0.100.100.10202.001 
Eurocon Consulting  SectorPic(0.01)-0.224.484.504.484.484.454,46019,9675185.75
Net Gaming  SectorPic(0.01)-0.263.873.903.904.163.83194,462765,548103224.35
PharmaLundensis  SectorPic(0.01)-0.283.713.903.613.953.612,4009,132867.86
Nanologica  SectorPic(0.10)-0.3924.5025.5025.5025.5024.501,19229,772685.63
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic(0.01)-0.452.232.382.232.652.2334,90882,7912627.77
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.05)-0.4510.9011.0511.0011.5010.5044,746491,25473 260.62
Sivers IMA  SectorPic(0.02)-0.563.563.663.563.663.5046,654167,13820149.12
PlayHippo  SectorPic(0.003)-0.630.4560.4740.4740.4890.445315,958149,6914261.14
EQL Pharma  SectorPic(0.05)-0.716.957.106.957.106.9515,371107,27416166.37
Greater Than  SectorPic(0.05)-0.716.856.956.957.056.953,49024,318552.06
Gabather  SectorPic(0.10)-0.7513.2513.4513.3013.6013.0533,743448,41882195.83
QuickCool  SectorPic(0.05)-0.835.956.155.956.105.751,1706,829428.45
Amnode  SectorPic(0.01)-0.841.131.181.181.181.006,2956,975719.58
Angler Gaming  SectorPic(0.03)-0.853.453.533.523.553.4040,688140,78321256.94
Orezone  SectorPic(0.005)-0.950.4810.520.520.5250.46497,56649,3361330.99
SyntheticMR  SectorPic(1.00)-1.0099.00100.0099.0099.0099.0025024,7501399.97
ECOMB  SectorPic(0.02)-1.051.761.881.881.881.884584.6121.58
OptiFreeze  SectorPic(0.30)-1.0627.3028.0028.1028.4027.204,511125,57430241.10
Medfield  SectorPic(0.10)-1.098.459.059.109.108.252,60022,3426156.83
AroCell  SectorPic(0.10)-1.178.408.508.458.608.3532,346274,40545242.30
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Nanexa BTAinfo SectorPic(0.10)-1.327.307.507.507.607.407,38355,1184 
Invent Medic  SectorPic(0.07)-1.454.814.874.764.894.6912,59260,6321838.18
Tourn International  SectorPic(0.15)-1.629.109.459.109.459.003,28029,9571160.24
HQ  SectorPic(0.01)-1.630.6050.620.6050.620.6046,13427,93512230.61
Lovisagruvan  SectorPic(0.50)-1.6429.4030.5030.0030.5030.001,00430,1222102.50
Stureguld  SectorPic(0.005)-1.850.2650.2690.2650.2720.26764,148202,5923127.30
ProstaLund  SectorPic(0.20)-1.969.9010.0010.0010.209.8013,904139,8312464.21
Sjöstrand Coffee B  SectorPic(0.15)-2.017.057.307.307.507.0015,444110,4094045.87
Amhult 2 B  SectorPic(1.50)-2.0671.2571.7571.2572.7571.2510,380743,01826 438.80
Peptonic Medical  SectorPic(0.10)-2.084.754.864.704.704.701,7007,990390.12
CombiGene  SectorPic(0.15)-2.147.007.156.857.356.808,06655,9201280.84
Oncology Venture BTAinfo SectorPic(0.25)-2.1810.2011.6511.2011.9511.207,66689,4168 
Spago  SectorPic(0.40)-2.3816.4016.8016.4016.9016.202,91047,6047141.07
Cefour B  SectorPic(0.002)-2.500.0780.080.0780.0840.0763,641,738290,83810059.34
FX International  SectorPic(0.10)-2.563.613.883.803.803.615502,081212.93
Emotra  SectorPic(0.15)-2.615.455.605.605.755.4516,59593,7821053.30
Real Heart  SectorPic(0.35)-2.6113.0513.2013.0513.7513.008,200108,21616129.41
Rootfruit  SectorPic(0.25)-2.728.858.958.959.158.856,20755,3892146.98
Insplorion  SectorPic(0.25)-2.729.009.208.959.208.953,20029,196944.98
Pharmacolog  SectorPic(0.20)-2.766.857.057.057.257.005353,804617.29
AQ  SectorPic(4.50)-2.86151.50153.00153.00158.00151.003,281511,073352,759.21
AlphaHelix  SectorPic(0.03)-2.861.011.091.021.031.023,0003,069253.89
Oncology Venture  SectorPic(0.35)-2.9011.7012.3011.7013.0011.7014,673184,0482584.64
NFO Drives XRSectorPic(0.007)-2.950.2240.2390.230.2360.223327,71175,9181245.07
Serstech  SectorPic(0.025)-3.070.790.8150.790.8150.79110,80088,8242833.77
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
C Security  SectorPic(0.025)-3.130.750.760.7750.7750.757,1455,39937.04
Aptahem  SectorPic(0.35)-3.1710.8011.0010.7011.4010.7022,704247,6773762.54
Mobile Loyalty  SectorPic(0.003)-3.410.080.0850.0850.0940.077164,81814,6161524.92
Transferator B  SectorPic(0.04)-3.510.9551.111.101.101.092,3002,5254 24.24
Axonkids  SectorPic(0.25)-3.606.456.706.706.906.354,85631,341654.94
Ortoma B  SectorPic(1.30)-3.6434.1034.4034.4035.9034.0013,265454,77552 392.59
Genesis IT  SectorPic(0.70)-3.7016.4017.1018.2018.8016.102103,6595172.90
Zenergy  SectorPic(0.35)-3.748.759.009.009.308.7011,133101,3073186.38
Hamlet Pharma  SectorPic(0.45)-3.9011.1011.2511.1011.5510.9545,553505,82655279.58
WntResearch  SectorPic(1.10)-3.9326.8027.1026.9027.9026.6018,773515,21156419.15
Fastout Int  SectorPic(0.06)-3.971.461.501.451.531.37141,275203,7386369.60
Aptahem BTAinfo SectorPic(0.45)-4.1110.9011.4010.5010.8010.501,09111,7044 
A1M Pharma  SectorPic(0.12)-4.142.782.812.782.952.67145,134405,46751105.11
Redsense  SectorPic(0.80)-4.4917.1017.2017.0017.7016.5022,655383,80952159.64
SpectraCure  SectorPic(0.08)-4.491.701.751.701.771.7075,505131,4892350.98
Transtema  SectorPic(1.20)-4.6524.6025.6024.6025.7023.902,47061,44013430.50
TiksPac  SectorPic(0.13)-4.812.572.642.572.802.5738,612100,7941421.87
Archelon B  SectorPic(0.009)-5.080.170.1760.1680.1770.16853,9499,18416 12.87
Acrinova  SectorPic(3.00)-5.5634.1054.0051.0055.0051.003,460182,71311202.46
Jojka  SectorPic(0.20)-6.272.832.992.992.992.8217,75551,3511428.64
Josab International  SectorPic(0.29)-6.674.084.104.064.293.1673,116288,26574221.16
MediRätt B  SectorPic(0.24)-6.943.233.453.223.463.2221,21868,32610 29.21
Transferator A  SectorPic(0.08)-7.341.011.041.011.011.015,0005,0501 30.31
Sleepo  SectorPic(0.28)-8.513.113.243.013.013.011,4984,509218.94
Lucent Oil  SectorPic(0.65)-9.426.506.956.256.906.103051,902413.96
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Sealwacs  SectorPic(0.51)-10.543.664.334.334.834.332751,228613.31
Litiuminfo SectorPic(1.20)-12.008.758.858.809.708.20543,3244,835,26975858.03
Double Bond Pharmaceutical TR Binfo SectorPic(0.004)-57.140.0030.010.0030.0070.003280,0951,6007 
Real Heart TRinfo SectorPic(0.016)-88.890.0010.0030.0020.0450.002617,4123,98861 
A1M Pharma TRinfo SectorPic(0.044)-89.800.0040.0050.0050.040.0024,170,37123,778222 
IDL Biotech B  SectorPic  3.954.003.83    0 104.71
MediRox A  SectorPic  11.1013.6013.65    0 36.00
MediRox B  SectorPic  12.0012.7012.70    0 41.87
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0380.080.08    01.00
Senzime  SectorPic  3.836.006.00    0192.92
Biotech-IgG B  SectorPic    0.39    0 51.17State unknown
True Heading B  SectorPic  0.250.2950.232    0 9.35
New Equity Venture International B  SectorPic  34.0043.0042.00    0 122.26
Alteco  SectorPic  3.013.053.00    049.13
PromikBook  SectorPic  0.260.290.296    018.01
Wonderful Times Group  SectorPic  7.009.006.90    016.58
Zenicor  SectorPic  11.5012.4512.50    055.67
SpectraCure TO 1info SectorPic  0.0310.1680.173    0 
Alzinova TO 1info SectorPic  4.856.405.30    0 
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.1010.190.121    0 
Sydsvenska Hem  SectorPic  103.25106.00103.50    0248.40
Eurocine Vaccines TO 1info SectorPic  0.130.170.153    0 
Mobile Loyalty BTAinfo SectorPic  0.0230.18     0 
HQ BTAinfo SectorPic  0.55      0 
A1M Pharma BTAinfo SectorPic  2.45      0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Real Heart BTA 1info SectorPic  0.251      0 
Zenergy BTUinfo SectorPic  2.10      0 
Double Bond Pharmaceutical BTA Binfo SectorPic  0.12      0 
Senzime BTAinfo SectorPic  0.25      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Interfox ResourcesinfoOBSectorPic0.051.144.434.454.434.594.23228,7311,004,36397260.95
US Energy BinfoOBSectorPic(0.004)-3.540.1070.1090.1090.1130.1053,114,947334,37580 25.34
AbelcoinfoOBSectorPic(0.05)-7.940.580.690.580.7750.5441,49325,804173.88
EcoRub Binfo SectorPic    0.326    0 6.86State unknown
Oden ControlinfoOBSectorPic  1.321.341.34    08.11



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se