Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

8/22/2014 3:42:48 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent Oil  SectorPic0.5016.672.823.503.503.503.353,00010,34337.42
Wiking Mineral  SectorPic0.1913.571.511.591.591.601.5118,39828,797919.76
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic0.0112.500.0950.110.090.0950.081575,94753,80115 
Delta Minerals Binfo SectorPic0.03412.320.3080.3140.310.3180.2762,284,642681,53618618.66
Moretime  SectorPic0.2411.322.012.352.362.362.358501,998224.67
Net Gaming  SectorPic0.0510.000.490.5350.550.5550.5510,0105,506231.64
Igreneinfo SectorPic1.0010.0010.0015.0011.0011.009.508,50085,2501567.92
US Energy Binfo SectorPic0.089.760.850.900.901.080.70577,32069,4641383.74
Jojka  SectorPic0.198.052.192.542.552.581.9016,40039,033916.28
VJ since 1890  SectorPic0.0087.140.1130.120.120.120.11573,5008,705615.60
Cherry B  SectorPic2.206.3636.2036.8036.8036.8034.5015,373549,09829471.14
Eurocine Vaccines  SectorPic0.554.8911.7011.8011.8012.5011.4051,888612,29557154.30
Spago  SectorPic0.554.6812.0512.5012.3012.3012.004,01249,036868.00
Archelon B  SectorPic0.0054.550.1070.120.1150.1150.10729,3143,29738.40
HomeMaid B  SectorPic0.254.006.456.656.506.506.509,41061,1654115.97
Serstech  SectorPic0.203.745.205.505.555.555.401,5008,199379.08
Recyctec B  SectorPic0.703.3320.3021.7021.7021.9020.409,315200,17623264.50
SensoDetect  SectorPic0.353.1511.1011.4511.4511.4511.455005,725169.11
DexTech Medicalinfo SectorPic0.602.7822.1022.4022.2022.2022.003,10468,5699314.41
EasyFill B  SectorPic0.102.633.733.883.903.903.677,57528,99711189.58
Senzime  SectorPic0.202.617.407.807.857.857.601501,148286.52
Novus Group  SectorPic0.082.403.403.423.423.483.395,21917,773535.47
MediRox A  SectorPic0.402.3817.0017.9017.2017.2016.901,11419,1272 45.36
Parans Solar Lighting  SectorPic0.042.221.701.841.841.841.7813,00023,575320.62
Peptonic Medicalinfo SectorPic0.202.129.459.659.659.659.6560579.0176.92
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
EQL Pharma  SectorPic0.041.093.583.703.703.833.5521,67377,9381349.90
Abelco  SectorPic0.041.003.854.534.044.984.043,32013,592727.02
NFO Drives  SectorPic0.0050.980.510.5150.5150.5150.5045,30022,7307100.91
Emotra  SectorPic0.200.8123.5024.6025.0025.0023.505,754141,619764.89
MediRätt B  SectorPic0.010.671.501.731.501.501.489,30013,884311.12
Medfield  SectorPic0.100.6714.9015.0015.0015.0014.705,25878,54512225.71
Safe at Sea  SectorPic0.100.6015.6016.8016.9016.9016.901,60027,040641.62
EcoRub B  SectorPic0.020.553.573.643.653.683.5011,21040,364863.98
Phase Holographic  SectorPic0.020.543.573.793.703.703.70210777.0219.10
Sivers IMA  SectorPic0.050.519.809.909.9010.159.50140,4251,349,73494163.89
TiksPac konvertibel 1info SectorPic0.50%0.48103.10%111.50%105.00%105.00%104.00%50,00052,1193 
Wonderful Times Groupinfo SectorPic0.050.4311.8011.9511.8011.8011.8010118.0120.97
Amhult 2 B  SectorPic0.100.2540.5040.9040.9041.0040.002,850116,0958251.89
MediRox B  SectorPic0.000.0017.1018.4018.3018.3018.304908,9672 60.34
Community Entertainment  SectorPic0.000.000.0850.090.090.090.09120,00010,800214.99
AQ  SectorPic0.000.0096.2597.0097.2597.2596.001,230119,171111,753.81
Bahnhof B  SectorPic0.000.0087.5088.0088.0088.2587.255,251460,36936946.57
Zinzino B  SectorPic0.000.0010.0010.1510.0010.0010.008508,5002278.05
Traveas A  SectorPic0.000.000.9350.991.001.000.9128,00025,863629.13
Enzymatica  SectorPic0.000.0013.2513.3513.3513.3513.2027,845369,13928333.24
Respiratorius  SectorPic0.000.000.3710.380.380.3850.38139,92053,8651346.25
RLS Global  SectorPic0.000.000.830.8950.830.850.8321,62418,348220.92
Axonkidsinfo SectorPic0.000.008.258.858.858.858.504,81741,245956.64
Interfox Resources  SectorPic0.000.000.0370.0380.0380.0410.038142,698,9145,584,55227782.07
PharmaLundensis  SectorPic(0.05)-0.4910.2010.5010.2010.6010.2021,840226,99815173.64
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Angler Gaming  SectorPic(0.01)-0.601.651.681.651.691.607,19111,884569.65
AroCell  SectorPic(0.05)-0.697.107.257.207.256.9031,210221,83728138.21
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.711.381.401.401.441.37200,620280,09944105.60
ProstaLund  SectorPic(0.10)-0.7512.8513.2013.2513.2513.204,50059,569863.30
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.10)-0.7712.9013.3012.9013.3012.902,93538,1248219.92
A1M Pharma  SectorPic(0.05)-0.776.406.556.456.606.3050,504323,37836186.93
INEV Studios  SectorPic(0.05)-0.954.515.205.205.254.905,91830,273627.92
Mr Green  SectorPic(0.40)-1.0039.6039.9039.6040.0039.6024,752987,809381,419.64
OptiFreezeinfo SectorPic(0.15)-1.0514.1014.2514.1014.2513.9027,780393,15243109.98
Botnia Exploration  SectorPic(0.01)-1.300.750.790.760.760.7610,0007,600155.34
Railcare Group  SectorPic(1.00)-1.6160.7562.0061.0062.5061.007,646476,62522267.20
MedicPen  SectorPic(0.02)-1.631.181.211.211.241.1770,90284,8611970.24
BrainCool  SectorPic(0.07)-1.634.244.364.234.354.2028,025120,120972.64
Ambia  SectorPic(0.30)-1.6418.0018.3018.0018.5017.906,850123,8611033.43
Ecoclime  SectorPic(0.10)-1.984.805.054.955.004.954,00019,950432.14
AlphaHelix  SectorPic(0.04)-2.581.481.531.511.511.4812,33118,368679.78
Arc Aroma B  SectorPic(0.60)-2.6122.4022.5022.4022.9021.6014,263314,81815166.99
Orasolv  SectorPic(0.008)-2.670.2920.3190.2920.3190.29216,5005,088236.02
Saniona  SectorPic(0.35)-2.8711.9512.1011.8512.5011.5528,598347,15742164.50
Gripen Oil & Gas  SectorPic(0.01)-2.940.310.330.330.340.3116,5935,340735.34
Ortoma B  SectorPic(0.14)-2.954.614.744.614.754.619,40044,162542.17
United Media XRSectorPic(0.01)-3.230.310.330.310.350.30144,33347,917157.10
QBankinfo SectorPic(0.07)-3.451.961.981.962.041.96127,085252,7181849.00
Micropos Medical  SectorPic(0.12)-3.663.163.183.163.283.1128,97691,10415118.66
HQ  SectorPic(0.018)-3.690.4710.500.470.500.4587,29740,53114127.97
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Biotech-IgG B  SectorPic(0.006)-3.750.1490.1590.1540.1540.142113,91016,673415.18
Lovisagruvan  SectorPic(1.30)-3.9831.4032.5031.4031.4031.404125.61107.28
WntResearch  SectorPic(1.50)-4.0035.8036.0036.0037.2035.00180,4446,455,587283556.84
SwitchCore A  SectorPic(0.10)-4.152.312.752.312.452.3019,37445,43610 14.31
Massolit B  SectorPic(0.06)-4.481.261.301.281.281.289151,171122.43
VJ since 1890 BTAinfo SectorPic(0.005)-4.760.0970.1010.100.1050.10982,077101,40819 
TiksPac  SectorPic(0.22)-4.944.154.234.234.604.1063,785268,5773630.09
Envirologic B  SectorPic(0.30)-5.455.005.305.205.505.207,71040,823424.00
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.02)-5.560.350.3690.340.380.33169,23261,8471171.55
Vindico Security  SectorPic(0.12)-5.661.802.002.002.011.533,7927,0821310.23
Mobile Loyaltyinfo SectorPic(0.029)-5.810.470.500.470.530.454260,566129,7833435.57
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.16)-5.822.542.702.592.592.591,0002,590115.04
Klick Data B  SectorPic(0.90)-6.0015.0015.4014.1014.1014.102503,525134.52
PromikBook  SectorPic(0.029)-6.760.3880.400.400.400.39966,87626,7411017.80
Motion Display  SectorPic(0.50)-7.146.306.506.506.656.307,80850,070958.76
Nordic Camping  SectorPic(1.80)-8.2220.7021.0020.1021.3020.104539,5292169.92
Vivoline  SectorPic(0.50)-8.335.305.505.506.005.5013,27576,767888.05
Alteco  SectorPic(0.42)-9.294.154.344.104.534.1011,18847,4731144.77
Caucasus Oil  SectorPic(0.07)-10.450.580.6650.600.600.588,0004,78027.75
Accelerator  SectorPic(0.20)-11.111.601.761.601.601.60300480.0226.34
ahaWorldinfo SectorPic(0.75)-13.044.765.005.005.504.8010,78054,0571229.26
Josab International  SectorPic(2.60)-13.6816.4016.5016.4018.9016.00489,4138,343,788563779.85
Thenberg & Kinde B  SectorPic(0.06)-21.430.180.210.220.220.225,2501,155176.43
Star Vault B  SectorPic(0.20)-22.730.680.6850.680.8450.605760,028533,58919632.55
Ortoma TO 1Binfo SectorPic(0.65)-34.211.251.661.251.661.162,0012,4304 
Conpharm A  SectorPic  0.801.261.00    0 5.07
Conpharm B  SectorPic  0.700.7150.75    0 13.12
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
European Institute of Science B  SectorPic  0.3410.580.341    02.33
IDL Biotech B  SectorPic  1.231.351.40    038.27
Genesis IT  SectorPic  5.756.105.75    053.45
Forsstrom B  SectorPic  4.616.456.00    010.50
Elverket Vallentuna  SectorPic  39.8039.9040.00    0259.20
Yield Life Science B  SectorPic  4.154.254.30    052.97
Miris Holding  SectorPic  0.2220.2480.225    028.78
Amnode  SectorPic  3.314.704.70    023.27
DEFLAMO B  SectorPic  0.901.000.75    047.48
Vendator B  SectorPic  0.570.9750.99    029.08
Eurocon Consulting  SectorPic  3.403.473.40    0140.23
Comfort Window  SectorPic  0.801.100.82    05.08
H1 Communication B  SectorPic  1.702.041.78    024.23
Transferator B  SectorPic  0.530.650.60    0 6.14
Transferator A  SectorPic  0.650.940.65    0 9.36
SwitchCore B  SectorPic  2.032.132.02    0 62.56
True Heading B  SectorPic  1.031.101.13    029.68
Business Control Systems  SectorPic  0.120.1480.12    03.98
FX International  SectorPic  0.274 0.45    01.15
Latvian Forest B  SectorPic  6.907.157.15    090.70
ECOMB  SectorPic  2.102.292.30    023.00
Xtranet  SectorPic  0.750.8050.71    05.02
SyntheticMR  SectorPic  32.7041.4036.10    0125.01
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.0320.1990.022    00.01
Ambia TO 1info SectorPic  1.153.403.00    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic    0.01    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic    0.10    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Moretime TO 1info SectorPic    0.011    0 
Dentware  SectorPic  4.504.964.65    031.37
ECOMB TO 1info SectorPic  0.1010.790.80    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.280.400.30    0 
Greater Thaninfo SectorPic  12.7013.3013.75    087.84
Angler Gaming BTA 2info SectorPic  1.501.891.59    0 
C Securityinfo SectorPic  1.942.182.18    014.75
RLS Global BTAinfo SectorPic  0.8250.890.895    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Cefour BinfoOBSectorPic0.00413.330.0330.0340.0340.0380.02931,281,1771,021,06217924.09
Mycab International SDBinfoOBSectorPic0.000.000.050.0630.050.050.0583341.7122.15
GuldAdaminfoOBSectorPic(0.009)-15.250.050.0550.050.050.05106,0005,30043.00
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic  0.220.2490.20    09.48
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.6550.900.80    04.84



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se