Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

10/2/2014 4:28:56 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Consensus BTA Binfo SectorPic0.04877.420.0740.0990.110.110.1112,9001,4191 
Caucasus Oil  SectorPic0.14541.080.3910.4940.4980.520.38681,97038,373146.43
Ortoma TO 1Binfo SectorPic0.34536.130.951.301.301.301.30400520.01 
Serstech  SectorPic1.1626.734.754.805.505.504.5030,669143,5562778.37
US Energy Binfo SectorPic0.10519.270.650.6950.650.650.6546,10029,965561.26
True Heading B  SectorPic0.1718.890.9651.071.071.111.0071,84073,8691428.10
Gullberg & Jansson  SectorPic0.3512.962.953.053.053.053.0010,75032,645317.71
PromikBook  SectorPic0.0410.260.410.450.430.430.4350,00021,500219.13
Conpharm A  SectorPic0.1010.000.78 1.101.101.108,7409,6141 5.58
United Media  SectorPic0.0299.670.300.330.3290.3290.28110,0003,05027.54
Angler Gaming  SectorPic0.148.971.561.701.701.701.5090,962147,5402295.69
HomeMaid B  SectorPic0.608.897.307.507.357.506.95126,166904,13343131.13
European Institute of Science B  SectorPic0.047.840.4090.600.550.550.5522,21012,21623.76
Greater Than  SectorPic0.757.2110.8011.1511.1511.1510.808359,166371.23
Star Vault B  SectorPic0.045.410.7450.770.780.780.78870678.6237.34
EasyFill B  SectorPic0.205.323.603.963.963.963.513501,3642192.49
TiksPac  SectorPic0.205.263.804.004.004.004.005932,372128.46
Arc Aroma B  SectorPic1.905.1637.8038.7038.7040.0037.006,238243,16932288.51
ahaWorld  SectorPic0.154.003.904.103.904.443.9013,05551,159622.82
Vindico Security BTAinfo SectorPic0.043.541.131.171.171.281.1718,50023,0254 
Gripen Oil & Gas  SectorPic0.0073.180.2170.2270.2270.2280.217264,72658,324824.31
Interfox Resources  SectorPic0.0012.940.0340.0350.0350.0350.03310,737,989370,2967375.59
Moretime  SectorPic0.042.651.501.641.551.551.503,7005,660316.20
Respiratorius  SectorPic0.012.570.3750.3990.3990.3990.356207,00079,9632748.56
BrainCool  SectorPic0.152.465.906.256.256.306.0010,30562,22711107.32
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
AroCell  SectorPic0.152.346.406.506.556.906.3042,990283,86027125.73
SwitchCore A  SectorPic0.051.922.662.952.662.662.662874.52 16.48
Recyctec B  SectorPic0.301.6718.0018.2018.3019.1018.0074,6191,381,36190239.08
PharmaLundensis  SectorPic0.050.499.6510.2010.2010.209.6012,165119,66723173.64
AlphaHelix  SectorPic0.000.001.471.521.471.481.40170,000244,7511877.66
Orasolv  SectorPic0.000.000.3550.3670.360.3720.3662,78222,626744.50
Eurocine Vaccines  SectorPic0.000.0012.3012.8512.8513.0012.352,98238,4398168.03
MedicPen  SectorPic0.000.001.201.231.211.231.2157,03069,5251470.24
Consensus Binfo SectorPic0.000.000.1020.170.170.170.174,097696.5394.49
DEFLAMO B  SectorPic0.000.000.971.061.001.001.0014,00014,000163.31
Biotech-IgG B  SectorPic0.000.000.2960.3140.300.3190.285141,32543,1841429.58
Botnia Exploration  SectorPic0.000.000.640.670.640.640.6441,23926,393849.80
SensoDetect  SectorPic0.000.007.708.108.208.257.0010,61480,409949.49
Ambia  SectorPic0.000.0017.3017.8017.3018.8017.3058510,424532.86
ECOMB  SectorPic0.000.002.342.482.502.502.303,0007,100225.01
Medfield  SectorPic0.000.0013.1013.3513.5013.5013.103,57547,1296203.14
EcoRub B  SectorPic(0.01)-0.332.913.003.003.002.9039,220115,1481352.59
Jojka  SectorPic(0.01)-0.382.222.602.592.602.592,0355,273216.54
Railcare Group  SectorPic(0.25)-0.4355.7557.2557.2557.5055.006,425359,24021250.78
Eurocon Consulting  SectorPic(0.02)-0.603.103.333.333.333.332,0006,6601137.34
WntResearch  SectorPic(0.20)-0.6729.7029.8029.8030.4028.8016,950500,06648461.45
Taurus Energy B  SectorPic(0.01)-0.751.311.331.331.361.31308,058411,09156100.32
Robert Friman International  SectorPic(0.001)-0.930.1020.1050.1070.110.102765,88082,0883031.13
Enzymatica  SectorPic(0.10)-0.9710.2010.2510.2510.8010.1083,610865,21550255.85
Dentware  SectorPic(0.04)-0.994.004.254.014.104.013,00012,120227.08
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Josab International  SectorPic(0.15)-1.0913.5513.7513.5513.9013.5518,009246,13133644.33
MediRox B  SectorPic(0.20)-1.2914.3515.2015.3015.3014.351,03015,2563 50.44
Conpharm B  SectorPic(0.01)-1.330.720.7450.740.740.6750,73035,4566 12.95
Latvian Forest B  SectorPic(0.10)-1.397.107.257.107.107.108,50060,350490.07
Motion Display  SectorPic(0.10)-1.396.707.007.107.106.703,46624,2931064.18
Peptonic Medical  SectorPic(0.15)-1.4610.0010.1010.1010.1010.101,15011,615480.51
Massolit B  SectorPic(0.03)-1.621.801.821.821.851.8225,75947,367631.90
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.25)-1.8813.0513.1513.0513.4513.0028,903377,92235222.48
Bahnhof B  SectorPic(2.00)-2.2785.5086.7586.0087.5085.2514,9221,279,58554925.06
Cherry B  SectorPic(0.70)-2.3029.7030.0029.7030.3029.002,24965,9029380.24
Community Entertainment  SectorPic(0.002)-2.350.0830.0890.0830.0850.082521,00043,572513.82
Transferator B  SectorPic(0.015)-2.380.6150.720.6150.6150.61510061.51 6.29
Amhult 2 B  SectorPic(1.10)-2.5641.8042.0041.8042.1041.704,303180,17911257.43
Zinzino B  SectorPic(0.50)-2.5618.9019.0019.0019.3018.7033,934647,59936528.68
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.06)-2.712.202.342.152.392.1522,73250,256624.10
Axonkids  SectorPic(0.15)-2.785.105.255.255.355.101,0025,261633.60
Delta Minerals B  SectorPic(0.009)-3.050.2860.2890.2860.2950.28661,00017,7101117.22
EQL Pharma  SectorPic(0.14)-3.194.104.244.254.384.2513,67458,3231157.32
A1M Pharma  SectorPic(0.20)-3.206.056.206.056.256.0020,621126,19719175.34
Emotra  SectorPic(0.60)-3.2118.0019.0018.1019.2017.908,092149,4811546.98
AroCell BTAinfo SectorPic(0.25)-3.916.206.256.156.406.0082,162513,92851 
NFO Drives  SectorPic(0.02)-4.000.4650.480.480.480.4813,1056,290294.05
Alteco  SectorPic(0.16)-4.203.573.603.654.003.6511,49543,1221239.85
AQ  SectorPic(3.75)-4.2584.5085.5084.5087.0084.507,140611,385271,523.88
OptiFreeze  SectorPic(0.60)-4.2913.2013.3513.4014.3012.8022,861303,08657104.52
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
EQL Pharma BTUinfo SectorPic(0.40)-4.498.508.708.508.708.503,71931,9426 
Saniona  SectorPic(0.45)-4.629.309.859.309.859.3010,910105,52816129.10
Miris Holding  SectorPic(0.01)-4.760.1760.200.200.200.1930,7536,096425.58
Traveas A  SectorPic(0.035)-5.110.650.670.650.680.658,0005,310518.93
C Securityinfo SectorPic(0.07)-5.111.301.591.301.371.302,0002,68428.79
QBank  SectorPic(0.13)-5.442.242.402.262.432.2632,25374,7411256.50
HQ  SectorPic(0.025)-6.270.3740.3990.3740.3750.3741,478553.34101.83
Vindico Security  SectorPic(0.13)-6.341.701.791.921.961.6019,22835,300109.82
Sivers IMA TRinfo SectorPic(0.005)-6.670.0650.070.070.090.07217,62516,80425 
Sivers IMA  SectorPic(0.70)-7.538.608.808.609.308.5020,400181,44525142.37
Senzime  SectorPic(0.55)-7.536.506.906.756.956.757254,965274.40
INEV Studios  SectorPic(0.34)-7.784.054.344.034.404.0115,36061,924821.64
Net Gaming  SectorPic(0.038)-7.790.450.4830.450.4860.456,0552,905225.89
Novus Group  SectorPic(0.25)-7.862.923.192.932.932.923,0008,780230.39
Ortoma B  SectorPic(0.34)-7.913.924.003.964.163.965,10520,687636.23
Phase Holographic  SectorPic(0.30)-8.113.353.503.403.703.3111,45339,4881417.55
Safe at Sea  SectorPic(1.40)-8.5414.6015.0015.0017.2015.0012,291186,0824236.94
ProstaLund  SectorPic(1.15)-9.7910.6510.9510.6011.1010.609,702104,4541750.64
MediRätt B  SectorPic(0.29)-10.702.312.682.422.422.421,0002,420217.93
DexTech Medical  SectorPic(2.50)-10.9220.4021.5020.4021.8020.401,78538,2486288.92
Vendator B  SectorPic(0.125)-14.790.620.720.720.720.71510,0007,182221.15
Wiking Mineral  SectorPic(0.28)-15.641.521.751.511.791.511,7302,875520.76
Mr Green  SectorPic(6.80)-17.9930.6031.0031.0036.6030.00511,06616,175,0848451,111.33
Abelco  SectorPic(0.78)-18.143.333.903.523.523.521,0003,520123.54
RLS Global  SectorPic(0.32)-20.651.211.241.231.531.21211,855283,14111931.00
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Amnode  SectorPic(0.99)-22.053.534.363.503.503.5059206.5117.33
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.072)-22.360.250.2750.250.310.241,494,265395,8266352.61
RLS Global BTAinfo SectorPic(0.50)-29.411.171.481.201.741.1551,27861,26211 
Lovisagruvan  SectorPic  30.0030.8029.90    0102.15
Klick Data B  SectorPic  14.3017.2017.40    042.60
IDL Biotech B  SectorPic  1.011.171.16    031.71
Genesis IT  SectorPic  5.506.605.65    052.52
MediRox A  SectorPic  14.2516.0017.00    0 44.83
Elverket Vallentuna  SectorPic  38.7038.9036.60    0237.17
Lucent Oil  SectorPic  2.443.603.00    06.36
Yield Life Science B  SectorPic  3.524.084.10    050.51
Nordic Camping  SectorPic  19.4019.8019.80    0167.38
Comfort Window  SectorPic  0.551.100.80    05.19
H1 Communication B  SectorPic  1.661.921.94    018.62
Transferator A  SectorPic  0.6350.750.74    0 10.66
Micropos Medical  SectorPic  2.903.003.00    0112.65
SwitchCore B  SectorPic  2.102.302.33    0 72.16
Business Control Systems  SectorPic  0.1020.120.11    03.65
FX International  SectorPic  0.650.750.48    01.22
Spago  SectorPic  11.0011.4511.40    063.03
Vivoline  SectorPic  3.954.183.98    063.72
Xtranet  SectorPic  1.011.181.05    07.43
SyntheticMR  SectorPic  37.4044.8039.30    0136.09
EQL Pharma TO 1info SectorPic  0.100.2490.10    00.06
Ecoclime  SectorPic  5.005.155.00    032.46
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Accelerator  SectorPic  1.111.191.15    018.93
Archelon B  SectorPic  0.100.110.12    08.77
Ambia TO 1info SectorPic  1.012.903.60    0 
Transferator TO 1Ainfo SectorPic  0.0010.0340.001    0 
Transferator TO 3Binfo SectorPic  0.0060.050.10    0 
Envirologic B  SectorPic  4.505.505.30    024.47
Moretime TO 1info SectorPic  0.0030.3490.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  103.10%1.088%104.40%    0 
ECOMB TO 1info SectorPic  0.380.8850.55    0 
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic  0.2010.260.20    0 
Mobile Loyaltyinfo SectorPic  0.360.3890.395    029.89
Delta Minerals TO 1Binfo SectorPic  0.080.100.10    0 
Wonderful Times Group  SectorPic  8.1010.208.10    014.40
Igreneinfo SectorPic  4.017.457.20    044.45
United Media TRinfo SectorPic  0.060.080.08    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.091      0 
Phase Holographic BTAinfo SectorPic  3.113.68     0 
Sivers IMA BTAinfo SectorPic  5.00      0 
EQL Pharma SR 1info SectorPic  7.809.00     0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Cefour BinfoOBSectorPic0.000.000.0080.0090.0090.0090.00811,725,00097,170166.38
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic(0.017)-10.000.1540.1990.1530.170.15131,27820,68497.25
Forsstrom BinfoOBSectorPic  5.005.804.75    08.31
Oden ControlinfoOBSectorPic  0.600.800.57    03.45
Cefour TO 1BinfoOBSectorPic   0.004     0 
Cefour TO 2BinfoOBSectorPic   0.004     0 



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se