Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

12/19/2014 4:49:59 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Follicum TO 1  SectorPic0.4550.001.352.001.351.351.3023,05030,36841.58
Consensus B  SectorPic0.02940.850.070.100.100.100.1019,5001,9504 55.58
Caucasus Oil  SectorPic0.06927.490.3220.3690.320.320.31732,99910,47034.13
SensoDetect  SectorPic0.9721.904.805.105.405.504.4027,945140,8993532.59
Moretime  SectorPic0.1613.330.901.281.361.361.362,0002,720218.30
Senzime  SectorPic0.7013.215.656.006.006.004.9011,05360,1392666.13
A1M Pharma  SectorPic0.3710.793.693.803.804.003.6017,74167,40718110.13
Serstech  SectorPic0.408.993.554.804.854.854.4543,255200,2892169.11
Envirologic B  SectorPic0.308.333.603.903.903.903.601,5525,7523 18.00
Accelerator  SectorPic0.098.181.191.201.191.191.0545,34950,4311119.59
Enzymatica  SectorPic0.707.4510.1010.2510.1010.309.2091,910900,43564252.11
Botnia Exploration  SectorPic0.047.020.5850.6050.610.610.55138,20177,4872947.46
Interfox Resources  SectorPic0.116.211.841.881.881.901.65125,865225,3336047.50
Traveas A  SectorPic0.045.630.6850.750.750.770.7241,00230,2599 21.85
HQ  SectorPic0.035.260.570.5950.600.650.5796,63658,17325163.36
DexTech Medical  SectorPic1.105.2121.8022.2022.2023.3021.701,90443,62210314.41
EQL Pharma  SectorPic0.175.173.373.453.463.473.2511,54439,0041156.49
Business Control Systems  SectorPic0.0055.050.1010.1040.1040.1140.10486,7009,28743.45
PharmaLundensis  SectorPic0.355.047.107.307.307.306.104,95035,3298124.27
QBank  SectorPic0.084.791.731.751.751.751.7315,50126,980843.75
MediRox B  SectorPic0.554.7412.1512.3512.1512.1512.157,16086,9943 40.06
RLS Global  SectorPic0.114.442.502.542.592.592.487,83519,5618108.79
MedicPen  SectorPic0.034.350.730.7550.720.750.70251,995182,4633241.80
Dentware  SectorPic0.104.352.402.582.402.402.119,96823,219816.21
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic0.0094.290.1950.220.2190.2190.19217,0473,435475.61
SwitchCore B  SectorPic0.094.192.202.242.242.242.103,6497,85310 69.37
SwitchCore A  SectorPic0.103.772.652.742.752.752.475,37214,72920 17.03
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Vivoline  SectorPic0.133.543.683.803.803.803.6137,934139,0011886.91
Saniona  SectorPic0.253.457.457.507.507.557.258,65064,82016104.12
Safe at Sea  SectorPic0.352.8013.1013.9512.8514.4512.751,01713,601531.65
HomeMaid B  SectorPic0.202.617.457.857.857.857.3010,28080,4775 140.06
True Heading B  SectorPic0.032.561.141.191.201.201.13115,200130,4479 31.52
Orasolv  SectorPic0.0061.880.3150.3260.3260.3260.318187,39061,045340.30
EcoRub B  SectorPic0.061.823.353.363.363.403.2247,488158,69257 70.68
OptiFreeze  SectorPic0.201.6512.1512.2512.3013.0012.058,829109,9451995.94
Ortoma B  SectorPic0.101.596.106.406.406.455.7030,081181,98432 58.55
IDL Biotech B  SectorPic0.021.501.351.361.351.351.35266359.11 36.91
Vindico Security  SectorPic0.010.951.031.051.061.061.0522,00023,270811.42
Gabather  SectorPic0.050.935.205.405.405.505.1540,663215,4304850.76
Josab International  SectorPic0.100.9310.8510.9010.9011.3010.8529,914328,95834521.99
Conpharm B  SectorPic0.0050.690.7350.760.730.730.669,4006,6113 12.77
ProstaLund  SectorPic0.050.638.008.208.008.507.906,70054,6821338.53
AQ  SectorPic0.500.5886.0086.5086.0086.0085.009,257792,950191,550.93
H1 Communication B  SectorPic0.010.382.662.702.662.662.6023,67762,38110 25.53
Cherry B  SectorPic0.100.3230.4030.8030.9031.0030.407,327224,37923 415.34
Novus Group  SectorPic0.010.313.053.243.243.243.244001,296133.61
European Institute of Science B  SectorPic0.0010.290.3510.3930.3510.400.3511,900686.54 2.40
Axonkids  SectorPic0.010.234.104.394.404.404.381,2005,260228.16
Lovisagruvan  SectorPic0.000.0033.2033.4033.5033.5033.301,12037,4363114.45
Elverket Vallentuna  SectorPic0.000.0035.7038.2035.5035.6035.502,40085,2104230.04
Lucent Oil  SectorPic0.000.004.214.304.214.214.217223,04018.92
Yield Life Science B  SectorPic0.000.003.603.793.603.603.606492,3363 44.80
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Star Vault B  SectorPic0.000.000.590.620.620.620.624,0002,4803 29.68
Bahnhof B  SectorPic0.000.0088.7589.0089.0091.0087.7521,0991,880,24176 957.33
Robert Friman International  SectorPic0.000.000.0940.0950.0950.0980.09546,0004,490928.02
Abelco  SectorPic0.000.003.003.103.003.003.00296888.0120.07
Latvian Forest B  SectorPic0.000.007.007.107.107.107.0021,225150,1758 90.07
AroCell  SectorPic0.000.005.856.006.006.155.8014,55587,15019140.77
New Equity Venture International Binfo SectorPic0.000.007.507.958.008.007.901,0038,0183 20.88
Gullberg & Jansson  SectorPic0.000.003.143.193.143.143.148002,512118.76
Massolit B  SectorPic0.000.001.501.601.601.651.5041,92564,40314 28.04
Ecoclime  SectorPic0.000.003.703.853.853.853.851,2995,001125.00
Stureguldinfo SectorPic0.000.000.1210.130.130.130.1156,625844.4311.18
Archelon B  SectorPic0.000.000.0750.080.080.080.085,000400.01 5.85
Mr Green  SectorPic0.000.0033.0033.4033.0035.0032.0066,4262,241,1371221,183.03
Follicuminfo SectorPic0.000.006.206.356.406.506.3510,51467,4251156.60
EcoRub TO 2Binfo SectorPic  0.760.930.950.950.6551,90637,73333 
Traveas BTA Ainfo SectorPic0.000.000.650.6750.680.680.68138,89494,4485 
Amhult 2 B  SectorPic(0.10)-0.2146.9047.0046.9047.0045.102,422111,44114 288.84
Arc Aroma B  SectorPic(0.10)-0.2638.8038.9038.9041.0038.7036,5621,453,655109 316.36
Eurocon Consulting  SectorPic(0.01)-0.313.203.243.243.243.2440,000129,6001133.63
Spago  SectorPic(0.05)-0.4810.1010.5010.4511.0010.0060,317635,5363157.78
Phase Holographic  SectorPic(0.05)-0.756.506.606.606.606.5022,461147,3092464.72
ahaWorld  SectorPic(0.02)-0.872.282.422.282.282.286001,368113.34
SyntheticMR  SectorPic(0.50)-0.8755.0056.5056.7559.7556.7522012,7852229.27
NFO Drives  SectorPic(0.005)-1.040.4510.4750.4750.480.4669,59633,010993.07
Micropos Medical  SectorPic(0.03)-1.052.772.932.822.952.8214,16840,1999105.89
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Sivers IMA  SectorPic(0.10)-1.327.407.507.457.857.10115,229859,368141143.78
WntResearch  SectorPic(0.50)-1.3735.4036.0036.0036.5034.5027,098957,032111558.84
Motion Display  SectorPic(0.04)-1.382.852.992.852.912.8512,00034,665825.76
Alteco  SectorPic(0.06)-1.414.124.204.214.294.1010,78045,0922945.97
DEFLAMO B  SectorPic(0.01)-1.450.600.680.680.740.6850,17535,3138 43.05
Respiratorius  SectorPic(0.004)-1.520.2480.260.260.2640.25615,3003,974431.64
Recyctec B  SectorPic(0.30)-1.6417.8018.2018.0018.3017.8014,313260,56616 245.85
Taurus Energy B  SectorPic(0.02)-1.821.081.091.081.141.08102,461112,04843 81.46
Moretime BTAinfo SectorPic(0.02)-2.040.940.980.960.990.9643,00042,1204 
TiksPac  SectorPic(0.08)-2.083.763.893.773.973.776,91826,530926.87
Biotech-IgG B  SectorPic(0.004)-2.120.1850.1940.1850.2250.1661,172,371229,27761 18.24
Railcare Group  SectorPic(2.00)-2.2287.0088.7588.0091.0088.001,880166,58010385.47
Gabather TO 1info SectorPic(0.04)-2.221.261.761.761.761.501,5102,26834.22
Delta Minerals B  SectorPic(0.005)-2.380.200.2160.2050.2170.2055,60311,52414 12.95
Gripen Oil & Gas  SectorPic(0.005)-2.940.160.1650.1650.170.16566,68211,286617.67
Eurocine Vaccines  SectorPic(0.40)-2.9913.0013.3513.0013.2012.556,39681,88910169.99
Angler Gaming  SectorPic(0.04)-3.311.291.341.171.251.1715,29818,0561367.23
Nordic Camping  SectorPic(0.60)-3.3117.0018.0017.5017.9016.607,144121,72514147.94
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.30)-3.578.108.308.108.257.7534,058274,38234 138.09
Senzime BTAinfo SectorPic(0.20)-3.644.805.505.305.305.006,23431,4702 
United Media  SectorPic(0.01)-3.700.250.2590.260.260.25910,0002,59527.16
BrainCool  SectorPic(0.20)-3.815.005.055.055.455.0046,755237,9641986.72
Conpharm A  SectorPic(0.05)-4.000.981.251.201.201.201,5001,8001 6.09
Community Entertainment  SectorPic(0.005)-4.000.0990.1240.120.1240.1257,0006,968419.99
Parans Solar Lighting  SectorPic(0.09)-4.022.152.192.152.152.156371,370124.10
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Miris Holding  SectorPic(0.003)-4.350.0660.070.0660.070.066170,00011,50068.44
INEV Studios  SectorPic(0.25)-5.064.104.694.694.694.061,0204,191331.05
Medfield  SectorPic(0.70)-5.4112.2512.9512.2513.0012.255,30666,7288184.33
Igrene  SectorPic(0.35)-5.475.506.456.058.456.0514,65093,0352337.35
Oboya Binfo SectorPic(0.85)-5.7413.9514.0013.9514.0013.152,39732,2866 211.03
Clinical Laserthermia BTA Binfo SectorPic(0.50)-5.888.008.508.008.008.001,0578,4563 
Real Heartinfo SectorPic(0.20)-5.933.203.373.173.373.1715,84053,289931.44
Rootfruitinfo SectorPic(0.45)-6.776.206.506.206.506.202,00512,770630.09
Mobile Loyalty  SectorPic(0.019)-7.040.260.2690.2510.270.251230,90058,6491551.27
Zenicorinfo SectorPic(0.75)-7.149.7510.009.7510.459.009,34791,2512343.42
US Energy B  SectorPic(0.027)-8.180.3110.3930.3030.3320.30217,90267,3858 28.56
Greater Than  SectorPic(0.65)-9.296.106.306.357.206.359,29761,8261240.57
Xtranet  SectorPic(0.095)-11.180.820.900.7550.880.75510,0008,17535.34
Emotra  SectorPic(1.90)-11.5214.6016.3014.6016.0014.603,00047,263737.90
AlphaHelix  SectorPic(0.13)-12.040.930.9450.951.080.9382,88379,0311350.19
C Security  SectorPic(0.20)-12.501.301.591.401.451.3921,75330,94389.47
Jojka  SectorPic(0.31)-12.602.132.452.152.462.152,9206,365213.73
Net Gaming  SectorPic(0.082)-18.550.380.440.360.4490.3620,6507,992420.71
MediRätt B  SectorPic(0.48)-18.601.542.092.102.102.102,0004,2002 16.00
Amnode  SectorPic(0.65)-21.672.302.772.352.362.2027,25261,7941511.64
Taurus Energy TO 2Binfo SectorPic(0.05)-45.450.060.1450.060.060.0683350.01 
Angler Gaming TOinfo SectorPic(0.196)-98.000.100.200.0040.0040.004830.3310.03
Klick Data B  SectorPic  14.1017.4016.20    0 39.66
Genesis IT  SectorPic  5.506.156.25    059.38
MediRox A  SectorPic  13.0514.6014.00    0 36.92
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent Oil TO 1info SectorPic  0.0110.0470.059    00.73
EasyFill B  SectorPic  2.032.392.40    0 116.66
Vendator B  SectorPic  0.4730.680.60    0 17.63
Comfort Window  SectorPic  0.5250.8150.51    03.31
Transferator B  SectorPic  0.4110.590.59    0 7.43
Transferator A  SectorPic  0.500.780.57    0 9.77
FX International  SectorPic  1.071.481.05    02.68
Ambia  SectorPic  15.7016.5016.20    030.77
ECOMB  SectorPic  1.801.891.92    019.20
Ortoma TO 1Binfo SectorPic  1.412.002.00    0 
Ambia TO 1info SectorPic  0.531.650.605    0 
PromikBook  SectorPic  0.3070.380.38    016.91
Moretime TO 1info SectorPic  0.0010.3970.10    0 
TiksPac konvertibel 1info SectorPic  102.60%107.50%102.60%    0 
ECOMB TO 1info SectorPic  0.060.4890.121    0 
Peptonic Medical  SectorPic  9.109.959.20    073.33
Wonderful Times Group  SectorPic  7.107.959.95    017.69
EQL Pharma TO 2info SectorPic  0.550.9750.985    0 
United Media BTAinfo SectorPic  0.2010.280.25    0 
Sealwacsinfo SectorPic  4.514.854.85    011.13
PharmaLundensis BTAinfo SectorPic  5.10 7.10    0 
Miris Holding BTAinfo SectorPic  0.0570.060.08    0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Oden ControlinfoOBSectorPic(0.055)-7.010.560.6450.730.730.7311281.824.42
Challenger Mobile BinfoOBSectorPic(0.054)-30.860.1210.1570.1210.170.1091,63410,2246 5.73
Cefour TO 2BinfoOBTHSectorPic   0.0010.001    00.71
Cefour BinfoOBTHSectorPic   0.420.351    04.97



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se