Helptext

Kursnoteringar

Klicka på ett värdepapper för mer information. Välj tidsintervall för uppdatering.

6/29/2016 4:29:13 PM

Handeln pågår

Handeln pågår fram till 17.30 och kurserna visas i realtid. Här visas kurserna och volymerna från INET Nordic.


Observationslistan

Aktuella kurser

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
RhoVac TO 1info SectorPic1.10110.001.292.102.102.102.10300630.01 
MedicPen BTUinfo SectorPic0.4533.331.601.801.801.901.4553,52086,34220 
True Heading B  SectorPic0.07729.280.340.3610.340.3760.291109,95336,18123 13.70
Igrene  SectorPic4.2016.9428.0029.0029.0029.7024.7035,579987,606149213.90
Respiratorius  SectorPic0.05213.230.4250.4450.4450.4450.395207,77185,3982262.17
Double Bond Pharmaceutical  SectorPic0.3112.062.522.892.882.972.3311,65530,2111135.86
Sleepo  SectorPic0.2910.742.763.402.993.482.71295810.0418.82
Provide ITinfo SectorPic0.959.5510.6010.9010.9011.3010.1078,193823,88618863.60
Envirologic B  SectorPic0.399.514.204.494.494.494.005932,5143 22.52
Amnode  SectorPic0.0859.340.800.9950.9951.020.8526,74323,029816.51
Redsense  SectorPic1.108.5313.6513.9514.0014.0012.9016,842220,41328131.47
MedicPen  SectorPic0.128.391.531.551.551.631.47332,574526,66498105.05
AlphaHelix  SectorPic0.087.841.051.101.101.131.0319,59521,472758.12
Parans Solar Lighting  SectorPic0.387.805.105.355.256.004.5291,415483,5119873.55
A1M Pharma  SectorPic0.177.392.412.442.472.472.359,61322,89415134.90
Invent Medic  SectorPic0.317.064.544.704.704.974.3517,85979,2731437.69
PlayHippo  SectorPic0.0246.840.3560.3750.3750.3750.35152,02919,0382148.37
Cereno Scientificinfo SectorPic0.356.195.956.006.006.155.75172,8431,041,5039648.30
Senzime  SectorPic0.296.174.214.974.995.004.157,89734,87113160.45
Oboya B  SectorPic0.905.7715.7016.5016.5016.5015.407,583118,42817 290.85
Phase Holographic  SectorPic1.205.4523.2023.5023.2023.7022.0021,445494,35281267.95
Hybricon  SectorPic0.355.386.857.006.857.006.5017,462115,91245101.70
Everysport A  SectorPic0.075.151.411.451.431.491.4034,53649,72916 106.59
Motion Display  SectorPic0.305.006.306.356.307.405.959,28858,6181565.49
Fastout Int  SectorPic0.074.961.421.461.481.501.4116,71123,8811471.04
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Recyctec B  SectorPic0.404.948.158.508.508.508.0014,946120,48533 125.37
Taurus Energy B  SectorPic0.064.321.431.451.451.601.39142,762210,39025 124.82
PromikBook  SectorPic0.0134.230.2980.3490.320.320.295285,00090,154919.47
Transtema  SectorPic0.804.1719.7020.4020.0020.0019.306,582130,65121350.00
Litiuminfo SectorPic0.254.106.356.506.356.606.2062,193398,5728441.87
Gabather  SectorPic0.454.0911.3011.4511.4512.4511.1536,902429,30273168.59
RhoVac  SectorPic0.354.008.909.109.109.108.802,20519,772963.14
BrainCool  SectorPic0.453.9012.0012.1012.0012.1511.75120,9511,448,072174271.04
C Security  SectorPic0.033.850.7750.8850.810.810.7824,00019,32027.36
AroCell  SectorPic0.253.706.907.007.007.006.5515,529105,30325200.72
Star Vault B  SectorPic0.013.450.2660.2990.300.3170.27266,12819,39915 14.36
RLS Global  SectorPic0.353.0811.5011.7011.7011.7511.5010,295119,04825584.70
Pharmacolog  SectorPic0.203.086.257.356.707.456.503,00920,9351624.65
IMINT Image Intelligence  SectorPic1.752.9460.7561.2561.2562.0059.5039,2442,409,913162502.83
Eurocon Consulting  SectorPic0.122.864.314.394.314.444.314221,8605178.70
Rootfruit  SectorPic0.252.868.959.009.009.008.5010,66993,1522347.25
Cefour B  SectorPic0.0022.740.0720.0750.0750.0750.0713,322,659244,7756257.05
Railcare Group  SectorPic3.002.73112.00113.00113.00113.00109.755,417603,12428494.98
Nanexa  SectorPic0.202.678.008.157.707.707.358166,119358.59
PExA  SectorPic0.202.338.408.808.808.808.0011,06691,1171459.54
Cherry B  SectorPic3.002.24134.50136.50136.75139.00133.7511,4871,563,402120 1,955.13
Botnia Exploration  SectorPic0.022.170.920.940.940.950.9085,73979,1921687.06
EQL Pharma  SectorPic0.152.167.057.107.107.156.959,15464,90810169.96
Insplorion  SectorPic0.151.898.008.058.108.408.106,20950,605740.71
Redwood Pharmainfo SectorPic0.101.895.255.405.405.955.1583,299446,8214327.02
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
MediRätt B  SectorPic0.071.863.703.823.843.893.703,91814,9296 34.84
Orezone  SectorPic0.0091.840.4830.4990.4990.510.4997,4513,729529.74
Plejd  SectorPic0.101.775.755.955.755.755.554,02522,6731031.97
SpectraCure  SectorPic0.031.761.661.731.731.771.6419,35132,9131051.88
Real Heart  SectorPic0.201.7411.4511.7011.7012.0011.652,38028,4467116.02
Absoliconinfo SectorPic0.501.2839.6042.9039.6043.0036.101,12843,6181637.72
Rootfruit BTAinfo SectorPic0.101.238.008.208.208.208.0014,157114,91816 
WntResearch TO 2info SectorPic0.101.186.3012.008.608.608.6057490.22 
Bahnhof B  SectorPic2.001.17173.00173.50173.00174.50170.0013,7202,376,715106 1,860.88
Zenergy  SectorPic0.101.158.658.808.808.958.5013,425117,7582484.46
Cline Scientific  SectorPic0.101.079.159.459.459.458.605,50350,834970.88
Vadsbo Switchtech  SectorPic0.041.063.713.803.804.003.718,78333,0891054.16
Amhult 2 B  SectorPic0.751.0670.0072.2571.5073.7567.5089,1236,307,314104 440.34
Medfield  SectorPic0.101.029.059.959.9510.008.954,80245,49910171.48
VibroSense Dynamics B  SectorPic0.100.9111.0011.0511.0511.0510.9012,256134,7442182.50
HomeMaid B  SectorPic0.100.8711.6011.7011.6011.7011.107,24783,5528 211.60
AQ  SectorPic1.250.86144.75148.00146.00146.00143.004,072589,754222,632.97
QuickCool  SectorPic0.050.835.956.056.056.056.002,40014,410328.93
Axonkids  SectorPic0.050.766.356.606.606.606.354,60029,572854.12
Raybased  SectorPic0.100.7613.2513.3013.2513.4512.755,23368,5082971.92
Angler Gaming  SectorPic0.020.653.113.123.123.303.0537,349117,76516227.74
Acrinova  SectorPic0.250.5048.5050.5050.2550.2550.251306,5332199.48
Novus Group  SectorPic0.010.491.812.032.052.052.05208426.4221.26
Zenicor  SectorPic0.050.4511.1511.9011.1011.1011.001,48016,328549.43
Mr Green  SectorPic0.100.3131.9032.0032.0033.0030.90168,0025,303,4223861,147.18
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Serstech  SectorPic0.010.263.753.803.803.943.71320,4221,215,977183162.44
Storytel B  SectorPic0.100.2639.3039.4039.3039.8039.2039,3591,551,1481581,756.60
NFO Drives  SectorPic0.000.000.2150.2260.2150.2340.205391,96086,9172342.13
Elverket Vallentuna  SectorPic0.000.0058.0059.2557.7557.7557.75995,7171374.22
Orasolv  SectorPic0.000.000.2660.2740.2660.2750.266226,62561,2901450.22
Eurocine Vaccines  SectorPic0.000.001.031.051.051.071.0376,92681,3371940.04
Consensus B  SectorPic0.000.000.1220.1250.120.120.122,240268.82 90.51
Jojka  SectorPic0.000.002.883.103.093.102.884,16812,891929.59
EasyFill B  SectorPic0.000.0016.5016.8016.5016.9015.40172,2712,764,951322 913.73
Transferator A  SectorPic0.000.001.071.111.071.071.0311,19011,9733 32.11
ECOMB  SectorPic0.000.001.771.901.901.901.90526999.4121.81
TiksPac  SectorPic0.000.002.242.342.252.722.2234,51580,1962419.14
Dentware  SectorPic0.000.002.412.502.502.502.364,63411,451849.88
DexTech Medical  SectorPic0.000.0030.1031.0031.0031.0030.1015460.52439.04
Mobile Loyalty  SectorPic0.000.000.0440.0470.0430.0520.041,613,26170,4652212.61
Follicum  SectorPic0.000.003.313.403.403.503.3033,222110,4302954.42
QBank  SectorPic0.000.005.255.755.805.805.259,00451,821539.73
Eurocine Vaccines TO 1info SectorPic0.000.000.1050.150.100.100.1053453.41 
VideoBurstinfo SectorPic0.000.001.501.591.591.751.4116,11425,726922.26
Senzime BTAinfo SectorPic0.000.003.803.953.803.953.8014,72157,1759 
Yield Life Scienceinfo SectorPic0.000.006.506.906.906.906.901,0006,900193.92
Envirologic UR Binfo SectorPic0.000.000.100.150.100.100.0719,4371,8486 
Nanologica  SectorPic(0.10)-0.4223.4023.7023.7023.7023.601,07025,307379.59
Sydsvenska Hem  SectorPic(0.50)-0.48103.25105.00103.00103.00103.005,000515,0001247.20
Beowulf Mining SDBinfo SectorPic(0.002)-0.490.4060.410.410.4290.404772,141318,98076196.51
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
OptiFreeze  SectorPic(0.20)-0.6232.3032.9032.0033.2032.0012,355402,94438274.56
SpectraCure TO 1info SectorPic(0.001)-0.630.0390.1590.1590.1590.15950.801 
Nanexa BTAinfo SectorPic(0.05)-0.687.007.257.257.257.251,1498,3303 
Greater Than  SectorPic(0.05)-0.717.007.857.007.057.001,0387,307352.43
Toleranzia  SectorPic(0.05)-0.796.206.256.256.406.154,41927,7251049.39
Idogen  SectorPic(0.05)-0.806.306.406.206.456.109,20158,0791460.70
Vindico Group  SectorPic(0.01)-0.811.191.241.231.231.162,5802,998313.25
GoldXinfo SectorPic(0.002)-0.840.2250.2380.2360.250.224263,44060,3481924.31
Nordic Camping  SectorPic(0.20)-0.8523.3023.5023.3023.5023.301,91044,55613220.86
WntResearch  SectorPic(0.20)-0.8722.7023.0022.7023.3022.606,550149,40128380.91
Net Gaming  SectorPic(0.03)-0.933.123.203.203.503.1130,06297,56037184.08
Hamlet Pharma  SectorPic(0.10)-1.079.209.259.259.459.1527,032250,55347258.08
Alzinova  SectorPic(0.15)-1.0913.3513.6513.6513.7513.305,74677,532858.86
PharmaLundensis  SectorPic(0.05)-1.153.524.324.314.364.311,0004,335281.01
Spago  SectorPic(0.20)-1.2116.2016.3016.3016.4015.503,69658,26812140.21
Aptahem  SectorPic(0.10)-1.257.757.907.908.107.7546,627370,1364761.57
Sivers IMA  SectorPic(0.04)-1.263.063.143.143.193.0212,56738,91716131.53
MediRox B  SectorPic(0.15)-1.3511.1511.5011.0011.0011.002,00022,0002 36.27
Latvian Forest B  SectorPic(0.10)-1.417.057.207.007.007.001,0007,0001 111.00
SensoDetect  SectorPic(0.015)-1.540.961.040.961.090.9613,89914,912910.66
Delta Minerals BTA Binfo SectorPic(0.015)-1.590.930.940.930.9850.90538,445503,53566 
CombiGene  SectorPic(0.10)-1.675.906.155.906.255.905,09430,9671369.63
Ortoma B  SectorPic(0.40)-1.6821.8023.0023.4025.4021.5032,467736,99763 267.05
Genesis IT  SectorPic(0.30)-1.7315.0017.4017.0017.0017.0020340.01161.50
IDL Biotech B  SectorPic(0.08)-2.123.313.953.703.703.6813,10048,4168 101.15
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
HQ BTAinfo SectorPic(0.01)-2.330.420.450.420.450.40148,11465,20710 
Delta Minerals B  SectorPic(0.025)-2.530.9650.9850.9651.030.96866,795858,099178 122.73
Clinical Laserthermia B  SectorPic(0.25)-2.709.009.359.009.609.0022,001199,01431 213.24
ahaWorld  SectorPic(0.15)-2.755.255.405.305.455.2517,81195,8681966.55
Alteco  SectorPic(0.07)-2.792.492.502.442.442.44200488.0139.96
Tourn International  SectorPic(0.25)-2.918.008.708.358.757.707,61659,082755.28
Gullberg & Jansson  SectorPic(0.15)-2.944.934.954.955.204.9311,97660,7821942.49
Challenger Mobile B  SectorPic(0.002)-2.990.0590.0650.0650.0670.05913,500872.53 6.98
Emotra  SectorPic(0.20)-3.056.356.656.356.706.1010,13565,1941260.44
Micropos Medical  SectorPic(0.05)-3.141.541.641.541.641.5418,12428,7441172.28
Sjöstrand Coffee B  SectorPic(0.25)-3.167.657.857.658.257.505,36641,3812448.07
Archelon B  SectorPic(0.005)-3.210.1520.170.1510.1750.15116,7322,6808 11.57
Shortcut Mediainfo SectorPic(0.18)-3.614.814.944.815.154.7214,53671,0451937.94
Prebona  SectorPic(0.15)-3.703.764.093.904.103.8012,96852,1001254.81
SyntheticMR  SectorPic(4.00)-3.85100.00104.00100.00100.00100.00353,5001404.01
Miris Holding  SectorPic(0.003)-4.350.0650.0660.0660.0680.0641,777,976117,1914350.53
Ecoclime  SectorPic(0.20)-4.354.404.484.404.604.4012,41755,4581547.41
HQ  SectorPic(0.021)-4.570.430.4390.4390.4850.431132,79560,18728209.17
Dalsspira Mejeri  SectorPic(0.40)-4.768.108.408.008.408.001,62013,208422.06
European Institute of Science B  SectorPic(0.04)-5.000.760.8450.760.8850.764,5843,9545 5.19
ProstaLund  SectorPic(0.45)-5.088.408.508.408.508.257,90866,2591453.94
Biotech-IgG B  SectorPic(0.006)-5.410.1050.1110.1050.1130.10483,9858,89910 13.78
Oncology Venture  SectorPic(0.76)-6.4710.8511.5010.9911.6510.8520,062226,2622379.50
Safe at Sea  SectorPic(0.40)-6.565.756.705.706.905.707,25444,8891614.04
Toleranzia TO 1info SectorPic(0.05)-6.670.550.840.700.750.5023,90014,2759 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Zenergy BTUinfo SectorPic(0.60)-6.908.309.008.108.708.101,1709,6967 
Peptonic Medical  SectorPic(0.34)-7.114.444.754.444.774.069,88642,7191485.13
New Equity Venture International B  SectorPic(3.00)-7.1435.2039.0039.0039.1037.202,28486,7879 113.53
Dignitainfo SectorPic(0.55)-7.147.207.357.157.607.1522,016159,6043323.95
Josab International  SectorPic(0.34)-8.313.753.883.754.093.752,0257,80410204.28
Hamlet Pharma TO 2info SectorPic(1.10)-18.034.355.905.005.005.002101,0502 
FX International  SectorPic(2.55)-19.5410.3010.5010.5013.709.20609,5026,894,2311,11335.73
Slottsviken A  SectorPic  1.511.751.51    0 7.66
Slottsviken B  SectorPic  0.730.7750.75    0 13.12
Lovisagruvan  SectorPic  27.6029.5029.50    0100.79
Klick Data B  SectorPic  7.159.508.00    0 19.58
MediRox A  SectorPic  10.5013.5013.00    0 34.28
Transferator B  SectorPic  0.921.051.06    0 23.36
Ambia  SectorPic  15.0015.6016.20    042.01
Xtranet  SectorPic    2.41    058.64State unknown
Wonderful Times Group  SectorPic  6.958.007.50    018.02
Sealwacs  SectorPic  4.024.504.50    013.84
Idogen TO 1info SectorPic  0.660.810.66    0 
Community Entertainment  SectorPic  3.205.004.00    06.66
Alzinova TO 1info SectorPic  3.204.004.00    0 
Sealwacs TO 1  SectorPic  0.1061.000.266    0 
Bosjö Fastigheter  SectorPic  103.00104.00104.00    0230.88
Litium teckningsoption 1info SectorPic  0.300.800.47    0 
Real Heart BTA 2info SectorPic  10.1011.4011.20    0 
Double Bond Pharmaceutical BTA Binfo SectorPic  2.113.002.43    0 
 
Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
NFO Drives BTAinfo SectorPic  0.186 0.211    0 
Community Entertainment BTUinfo SectorPic  0.011      0 
GoldX BTAinfo SectorPic  0.160.235     0 
European Institute of Science BTA Binfo SectorPic  0.03      0 
Envirologic BTU Binfo SectorPic  8.50      0 
Vanliga listan

Observationslista     info

Värdepapper  Sektor+/-%KöpSäljSenastHögstLägstVolymOmsattAvslutVärde (MKr)Status
Lucent OilinfoOBSectorPic0.253.426.707.457.557.556.706004,118416.86
Interfox ResourcesinfoOBSectorPic(0.15)-2.276.406.456.456.806.20167,5611,093,855104379.94
US Energy BinfoOBSectorPic(0.003)-2.360.120.1220.1240.130.1182,954,651361,41652 28.83
AbelcoinfoOBSectorPic(0.055)-6.880.650.740.7450.7450.5741,10025,00054.98
EcoRub BinfoOBSectorPic(0.067)-14.760.3650.3870.3870.4530.355148,71657,06439 8.14
Oden ControlinfoOBSectorPic  1.691.871.68    010.17



  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se