Nyckeltal för: SwitchCore

 12/31/20106/30/201112/31/20116/30/201212/31/20126/30/201312/31/20136/30/2014
Antal månader som rapporten avser126126126126
Totala intäkter (Mkr)4.560.320.050.140.19---
Rörelseresultat (Mkr)3.14-0.94-1.57-1.09-1.70-0.75-1.15-0.80
Resultat före skatt (Mkr)1.07-0.940.65-0.185.01-7.71-11.760.59
Nettoresultat (Mkr)3.141.740.65-0.185.01-7.71-11.760.59
Vinst per aktie (kr)0-0.000.000.14-0.18-0.320.02
Utdelning/aktie kronor (kr)--------
Eget kapital (Mkr)66.3068.2066.9566.7671.9664.2560.2260.79
Anläggningstillgångar (Mkr)0-------
Immateriella anläggningstillgångar (Mkr)--------
Omsättningstillgångar (Mkr)1.4766.0468.6467.7674.3164.5359.2660.84
Summa tillgångar (Mkr)-68.2068.6467.7674.3164.5360.4060.84
Långfristiga skulder inklusive avsättningar (Mkr)0-------
Kortfristiga skulder (Mkr)0.250.171.691.002.350.280.180.05
Aktiens kvotvärde (kr)0.010.010.010.011.001.001.001
Periodens kassaflöde (Mkr)-0.992.341.895.39-18.69-11.662.46
Antal aktier (st)-619 400 1963 716 401 1763 716 401 17637 164 01237 164 01237 164 01237 164 012
Genomsnittligt antal anställda (st)0.37------0

  • Mäster Samuelsgatan 42
  • 111 57 Stockholm
  • Telefon: 08 - 511 68 000
  • info(snabel-a)aktietorget(punkt)se